У Львові працюють над розвитком нового туристичного маршруту

У Львові триває реалізація міжнародного проекту «Підземне місто: розвиток та популяризація транскордонного туристичного маршруту підземними трасами Львова, Жешува та Любліна». На цьому етапі готують проектно-кошторисну документацію підземної туристичної траси у Львові та концепцію її експозиційного наповнення.

Проект «Підземне місто: розвиток та популяризація транскордонного туристичного маршруту підземними трасами Львова, Жешува та Любліна» реалізовують за співфінансування Європейського Союзу. Результати покликані підвищити привабливість підземних туристичних трас та активізувати туристичний рух у Жешові, Любліні та Львові. В процесі планують виконати комплексне наукове дослідження підземель середмістя Львова, здійснити археологічні пошуки, опрацювати проектну документацію підземної туристичної траси. Проект також передбачає проведення низки семінарів для обміну досвідом реалізації схожих проектів в інших містах Польщі, налагодження тіснішої співпраці між спеціалістами та муніципалітетами у питаннях промоції туризму й збереження підземель, та популяризацію існуючих підземних туристичних трас Львова, Любліна та Жешува.

«Цей проект фактично розпочався рік тому. Спочатку його тривалість мала бути 20 місяців. І коли ми почали цей проект, то зрозуміли, що треба набагато більше часу. Очевидно цей проект триватиме 24 місяці. Протягом часу, що минув, працювала низка різних експертів: від історії, від архітектури, від археології. Тепер ми залучаємо експертів до концептуальних вирішень. Недостатньо, щоб ці підземелля були просто відкритими – важливо, що там буде, які дійства відбуватимуться, чи які музейні експозиції там будуть. Зараз над цим працюють експерти», – зазначає Лілія Онищенко, начальник управління охорони історичного середовища.

Реалізація теперішнього етапу стане передумовою до подальшого спорудження нової туристичної траси.

«Вже зроблена основна туристична траса: куди і звідки ми прямуємо цим маршрутом. Попередньо довжина складатиме 800 м – це приблизно 1-годинна екскурсія. Але це пізніше. Зараз ми говоримо про проектну документацію, на основі якої він буде реалізований. Стартуватиме маршрут між високим і низьким муром навпроти Успенської церкви. І таким чином, ми від східного прясла старих оборонних мурів прийдемо до західного прясла по підземеллю. Це втрачений квартал вул. Зацерковної, потім східний квартал вул. Ринкової, пізніше через Ратушу, де вже є підвали, котрі можна експонувати, вони вже розчищені. Решту будуть розчищати. Пізніше – західний квартал і таким чином ми потрапляємо в Костел Єзуїтів і, можливо, до Полтви. Це все буде один неперервний маршрут. І зараз дуже важливо його наповнити, знаючи наповнення туристичних трас інших міст. Ми над цим працюємо», – розповідає Лілія Онищенко.

Нагадаємо, за результатами першого конкурсного набору проектів  в межах Програми Транскордонного Співробітництва Польща – Білорусь - Україна 2007-2013 Львівська міська рада одержала гранти на реалізацію двох проектів: «Підземне місто: розвиток та популяризація транскордонного туристичного маршруту підземними трасами Львова, Жешува та Любліна» та «S.O.S – безпека співжиття людей та безпритульних тварин польсько-українського прикордоння: Львів, Люблін, Луцьк та Івано-Франківськ».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі