Виборам 27 січня: бути чи не бути?

21 січня з ініціативи голови Львівської обласної ради Петра Колодія відбулася нарада щодо проведення проміжних виборів до Львівської обласної ради. У нараді взяли участь голови комісій та фракцій Львівської обласної ради, представники обласної ТВК та Львівської обласної державної адміністрації.

            «Львівська обласна рада не допустить того, щоб довибори не відбулися. Однак зараз є багато розбіжностей у законодавстві. Зокрема, стаття 60 Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів", в якій передбачене проведення проміжних місцевих виборів коштом обласного бюджету, суперечить статті 142 Конституції України, згідно з якою держава бере участь у формуванні доходів бюджетів місцевого самоврядування, фінансово підтримує місцеве самоврядування, витрати органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів державної влади, компенсує держава. З цього приводу я звернувся до голови Верховної Ради України, до голів Бюджетного комітету та Комітету місцевого самоврядування Верховної Ради України, щоб це питання врегулювали на законодавчому рівні. Також щодо цього ми маємо вагому підтримку депутатів Верховної Ради України. Думаю, що жоден депутат, який сьогодні представляє ту чи іншу територію у Верховній Раді, не погодиться із тим, щоб статті, які повинні фінансуватися з державного бюджету, фінансувалися з мізерних  обласних бюджетів», – зазначив голова Львівської обласної ради Петро Колодій.

            Як зазначив голова комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та комунальної власності Ярослав Качмарик, сім мільйонів гривень, які необхідні для проведення проміжних виборів, - це дуже велика сума для обласного бюджету. На його думку, всі витрати, пов’язані з рішеннями ТВК, має компенсувати держава.

            Депутат облради Оксана Юринець у своєму виступі зазначила, що, на її думку, в обласному бюджеті можливо знайти кошти для фінансування проміжних виборів і це необхідно зробити.     

            Під час наради секретар обласної ТВК Сергій Котенко повідомив, що очевидно вибори 27 січня обласна ТВК оголосить такими, що не відбулися і призначить нову дату проміжних виборів, найімовірніше, на квітень. Поки що, як наголосив Сергій Котенко, комісія жодних бюлетенів не друкує.

            Натомість, заступник голови Львівської ОДА Іван Груник озвучив позицію облдержадміністрації, яка пропонує обласній раді віднайти кошти в обласному бюджеті.  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі