Від Романа до Йордана Україна ходить п’яна?

Вже з 21 січня львівяни попрощаються зі святами і врешті - решт приступлять до своїх повсякденних обовязків: дорослі -до роботи, а діти до навчання. Як пройшли цьогорічні свята зясовували наші журналісти.

Для львівян замало вихідних

Кабмін визначився з вихідними  і  прийняв рішення не робити тривалих канікулів на новорічні та різдвяні свята. Згідно з постановою Кабінету міністрів, робочий день 31 грудня перенесений на суботу 29 грудня. Таким чином, вихідними будуть 31 грудня, 1 і 2 січня. Потім 6, 7 і 8 січня на Різдво. Таким чином, 3 і 4 січня будуть робочими днями. А канікули школярів мали триватли до 14 січня, але для поодиноких учнів вони затягнулись.

Holy-is-the-vihіdnі-have-Polschі-viza.vn_.ua_
Holy-is-the-vihіdnі-have-Polschі-viza.vn_.ua_

 У деяких школах львівщини з 14 до 18 січня була половина, а той менше учнів. У сільських школах 14 та 18 січня дітей практично не було.

"Я ще можу погодитись , що 14 січня до школи не прийшли хлопці, бо вони в цей час посівали і вітали односельчан зі Старим Новим роком, але мене дивує, що у цей час робили дівчата? У моєму класі з 22 учнів в цей день було лише 6?" - обурюються вчителька початкових класів.

У Львові презентували книгу про Бориса Возницького 

15 січня у Палаці Потоцьких відбулась презентація книги Романа Лубківського і Василя Пилип’юка «Володар кам’яного персня», присвячена постаті Героя України, багатолітнього директора Львівської національної галереї мистецтв Бориса Григоровича Возницького. 

Від Романа до Йордана Україна ходить п’яна?, фото-2

  “Наші автори увіковічили лише невелику частину життя по-справжньому великої  людини. Цьому передувала значна робота, тому з особливою шаною та повагою до Бориса Григоровича, до його праць, ми маємо велику надію на те, що ця книга матиме продовження”, – зазначив керівник області. Він також додав: “Я вважаю, що державі й нам усім ще треба дуже багато зробити, аби всі труди Бориса Возницького були систематизовані, описані і, щоб про них знав світ”.

 Презентація «Володаря кам’яного персня» відбулась у неформальній теплій атмосфері та поступово перетворилась у вечір спогадів про визначну постать Бориса Возницького в українській історії.

Книга “Володар кам’яного персня” видана  у видавництві «Світло й тінь», яка увійшла до серії альбомів “Постаті” про таких класиків української культури, як Іван Франко, Дмитро Павличко та інші.

У цій книзі використано, уривки з досліджень Бориса Возницького, окремі фрагменти інтерв’ю, нотатки і роздуми, котрі були використані з його власного щоденника.

Севастопольська коза бавила львівську молодь

У Старий Новий рік львівяни отримали массу задоволення від виступу севастопольського колективу, який завітав до Львова зі святковою програмою. Святкування Меланки супроводжувалось танцями, співом та виступом кози в моряцькій шапці.

Від Романа до Йордана Україна ходить п’яна?, фото-3

 "Після цього виступу я розумію, що Україна єдина. Її не розділяють традиції, а самі політики" -наголосила львівянка Оля Садовська.

Пікардійці зібрали 26 тисяч для порятунку фресок в храмі

За два дні 14 та 15 січня благодійні концерти «Піккардійської терції» у церкві Св. Апостолів Петра і Павла (колишньому єзуїтському храмі) у Львові  зібрали 26 тис. грн.

Як повідомили організатори благодійний концерт відвідало близько 2 тис. людей.

«Лише сидячих було 800 місць, крім цього було багато охочих, які слухали концерт стоячи. Загалом зібрано 26 тис. грн Метою концерту став збір коштів на реставрацію фресок церкви.», – сказав один з організаторів концерту Святослав Роман.

Унікальні фрески на стінах і стелі храму Єзуїтів у Львові малювали двоє художників з Моравії: почав батько Франциск Екштейн, потім продовжив син Себастіан. Батько малював головну наву, бічні – його син. Фрески тут з’явились 1764 року. Серед іншого, в бічній наві костелу справа є унікальне зображення Львова.

Від Романа до Йордана Україна ходить п’яна?, фото-4

 Як каже настоятель храму отець Степан Сус, серед жертводавців є «навіть мешканці Санкт-Петербурга, які пересилають гроші, переживають за храм у Львові».

Феєрверки: радість чи біда?

Цього року відповідними службами у передноворічний час було перевірено 60 магазинів, що мають дозволи на продаж піротехнічними виробами, а також 1502 місць стихійної торгівлі. В результаті перевірки було вилучено 20099 петард, феєрверків та салютних установок.

На Львівщині у новорічну ніч  12-річний хлопчик обпік обличчя петардою.

82b6c0d36e_190801

 Трагедія трапилась 1 січня . В  приймальний покій Червоноградської центральної міської лікарні поступив 12-річний хлопчик поступив з опіками обличчя ІІ ступеню.

Як з’ясувалося, неповнолітній мешканець села Карів Сокальського району отримав травму врезультаті вибуху петарди. Після огляду потерпілий відправлений на амбулаторне лікування 

Проміжні вибори до Львівської облради під загрозою зриву

 Проміжні вибори до Львівської облради повинні відбутись 27 січня цього року. Проте необхідних коштів для їх проведення, а це 7 млн грн, з бюджету досі не виділено.

Є думка, що проміжні вибори до Львівської облради через брак фінансування швидше за все будуть зірвані і їх перенесуть на квітень 2013 року
Голова Львівської облдержадміністрації Михайло Костюк 17 січня  підписав розпорядження про виділення з бюджету 300 тис. грн. на друк бюлетенів. Проте, в обласній територіальній виборчій комісії ще раніше заявили, що цих коштів не вистачить для проведення виборів у семи округах Львівської області.

Від Романа до Йордана Україна ходить п’яна?, фото-5

 Генпрокуратуру просять розібратись у бездіяльності Львівської ОДА. Народний депутат України від Львівщини Ярослав Гінка направив депутатський запит до Генеральної прокуратури щодо бездіяльності Львівської ОДА.

 Зокрема, йдеться про загрозу зриву виборів до Львівської облради. Ярослав Гінка просить вжити заходів прокурорського реагування до осіб, які не належно виконують свої посадові обов’язки. В запиті йдеться, що  посадові особи Львівської ОДА не вживають належних дій з вирішення  фінансування цих виборів

Сьогодні ангели  знову спускалися з небес

Сьогодні 19 січня у Львові театр «Воскресіння» показав ще 3 вистави. 

Від Романа до Йордана Україна ходить п’яна?, фото-6

 «Вперше цього року ми ризикнули і проводили вистави «Коли ангели спускаються на землю» у дворику 6 січня. Зазвичай у цей день у місті не відбувається настільки багато заходів, але є цільова аудиторія – туристи. Ми побачили виправданість проведення цього заходу, де загалом за час Різдва вистави у дворику відвідало понад 2500 людей. Здебільшого, це були гості міста. І вже сьогодні ми  для мешканців міста проводили вистави в дворику Ратуші, як кажуть у театрі, «на біс». », – зазначає Марта Іванишин, заступник начальника відділу промоції міста ЛМР.

«Ми передбачали аншлаг, але не настільки. Справа у тому, що цікавилися і львів’яни, а не лише туристи. Я був вражений, що приїхало дуже багато людей з Києва суто для того, щоб побачити «Коли ангели спускаються на землю». Були і представники Таврійських Ігор, і пані Олійник з Музею Гончара. Вони дуже хотіли, щоб це коли-небудь відбулося у Києві. Зараз ми хочемо показати виставу спеціально для львів’ян, адже туристів вже не так багацько. Сьогодні ми  зіграли три вистави. Надалі ми придумаємо ще якісь цікаві проекти, бо бачимо, що людям це подобається», – розповідає Ярослав Федоришин, директор театру «Воскресіння».

Нагадаємо, виставу «Коли ангели спускаються на землю» для львів’ян та гостей міста більше місяця готувало понад 40 людей. У виставі задіяні альпіністи (виконують роль ангелів), які спускаються з вежі Ратуші на встановлену сцену.

Уся сила у воді

Віддавна в народі освячену на Водохреще воду вважають своєрідним спасінням від багатьох недуг.

Її дають пити тяжкохворим, нею освячують храми, домівки і тварин. Залишається загадкою той факт, що вода з Водохреща не псується, не має запаху і може зберігатися протягом року.

Вважається, що на Водохреща, з опівночі до опівночі, вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні й духовні хвороби.

Львів’янам на Йордан запропонували ополонку з підігрівом. Туристичну баню організувала на Погулянці "Аргонавт-Манівці". Усі охочі мали змогу скупатись в озері за Центром творчості дітей та юнацтва Галичини  з 20.00 19 січня. Туристична баня – це пічка, викладена з каміння, яку упродовдж дня напалюють дровами. Ввечері уже розігріта піч накривається спеціальним великим "наметом", який може вмістити до 20 учасників. У поєднанні з трав’яними напарами, якими поливаються гарячі камені, та охолодженням в ополонці озера така баня дає дуже добрий оздоровчий ефект. З собою треба мати комплект для лазні: капці, рушник, плавки (купальник) і за бажання банний віник.

Від Романа до Йордана Україна ходить п’яна?, фото-7

 « З 16.00 до 20.00, поки напалюватиметься пічка, біля неї можна було обсохнути, відігрітися та переодягнутися після купання в ополонці.

Окрім того, вдень на Погулянці можна було покататись на ковзанах — поверхню озера вже розчистили під ковзанку. Ковзанка безкоштовна, усе що треба для веселого і активного проведення часу – це мати ковзани,» - каже Софія Ступко, член ЛМГО "ТСК "Манівці".

Лише організатори зауважили, що до лазні пускатимуть тільки тверезих учасників. 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі