У Львові відбудуться чергові переговори з міністром МЗС Росії

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що в середині лютого 2013 року у Львові відбудуться чергові переговори в межах формату 5+2.

Про це він сказав після підписання з міністром закордонних справ України Леонідом Кожарою Плану взаємодії між МЗС України та Росії на 2013 рік, пише «Кореспондент».

«Вважаю природною нашу домовленість тісніше координувати дії в контексті просування формату 5+2. В середині лютого цього року у Львові відбудуться чергові переговори в рамках 5+2. Сподіваюся, що до цих переговорів ми зможемо підійти з ідеями, які дозволять прискорити процес формування умов, необхідних для початку політичних дискусій», – сказав глава МЗС РФ.

Лавров уточнив, що під цими умовами маються на увазі домовленості про вирішення проблем між Кишиневом і Тирасполем, які поки заважають встановити довіру і забезпечити більш комфортне життя на обох берегах Дністра. За словами міністра, йдеться про економічні, транзитні і транспортні питання.

«Як тільки вони будуть успішно вирішуватися, поступово створяться і необхідні умови для того, щоб розпочинати обговорення політичного статусу Придністров’я», – сказав глава російського зовнішньополітичного відомства.

Міністр закордонних справ України Леонід Кожара заявляє, що Україна як голова Організації з безпеки і співробітництва в Європі 2013 року активізує процес врегулювання придністровської проблеми.

Відповідаючи на запитання журналістів, які зусилля вживатиме Україна як головуюча в ОБСЄ з врегулювання придністровської проблеми, Кожара підтвердив, що офіційний Київ у такому статусі в цілому приділятиме багато уваги так званим «замороженим» конфліктам. За його словами, в цьому контексті придністровське врегулювання займає особливе місце, оскільки Україна має спільний кордон із цим регіоном.

«Незабаром я буду відвідувати Молдову як голова ОБСЄ і на міждержавному рівні. Під час візиту ми маємо намір активізувати весь процес врегулювання проблеми в Придністровському регіоні», – заявив глава зовнішньополітичного відомства України.

У переговорах із придністровського врегулювання беруть участь Молдова і Придністров’я, Росія, Україна і ОБСЄ – як посередники, Євросоюз і США – як спостерігачі.

Раніше глава МЗС РФ Лавров заявив, що керівництво Росії і України не бачить суперечностей між прагненням обидвох країн до зміцнення зв’язків з Європою і посиленням взаємодій на просторі СНД.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі