Міліція понад шість годин шукала підслуховуючі пристрої у квартирі журналіста «Експресу»

Слідчі дії у квартирі журналіста-розслідувача Тараса Зозулінського, які розпочалися учора о 17.20 завершились близько півночі. Слідчо-оперативна група разом із спеціалістами НДЕКЦ шукали у квартирі журналіста “Експресу” пристрої для прослуховування. Керував процесом особисто слідчий Галицького РВ міліції В.Медвідь.

Про це повідомила газета “Експрес” 

Те, як проводився огляд приміщення і як шукали “жучків” у квартирі журналіста “Експресу” швидше скидалося на формальні дії, які потрібно зробити аби відзвітувати  перед керівництвом.

Спеціалістів НДЕКЦ не забезпечили жодним необхідним обладнанням для швидкого виявлення радіоелектронних пристроїв, огляд проводився за допомогою ліхтарика, викруток та ножа. І здійснювався виключно руками.

На це звернув увагу присутній при слідчих діях адвокат  Петро Кравчук: “Після такого огляду квартири міліцією, я не можу стверджувати, що у приміщенні немає пристроїв для негласного зняття інформації, – каже П.Кравчук. – Я на власні очі бачив увесь процес. Огляд міліцією проводився візуально, без спеціалізованого обладнання. Тому говорити, що у квартирі журналіста немає пристроїв для негласного зняття інформації не можемо”.

Сам Тарас Зозулінський не розуміє, чому слідчі дії так розтяглися у часі.

«Складалося враження, що слідчі навмисне зволікають, щоб розсіяти увагу присутніх. Адже завдання, яке перед ними стояло, за допомогою спецтехніки можна виявити за лічені хвилини. А все, що відбувалося, було більше схоже на виставу. Не виключаю, що пристрої не шукали, а вилучали, бо встежити за усіма учасниками оперативної групи було неможливо».

Під час слідчих дій між слідчим Медведем та журналістом відбувся дуже цікавий діалог (записаний на диктофон). Слідчий попросив  журналіста вийти з квартири на сходову клітку.  І почав погрожувати колективу… усієї газети “Експрес”.

Значить дивись, – каже слідчий Галицького РВ міліції В.Медвідь. – Нам треба пристрій. І ви повинні його завтра вранці привезти мені у райвідділ. Я вам Тарасе, пояснюю це так, по дружньому. Ви там самі переконайте редакторів.

Якщо ви добровільно не привезете мені вранці пристрій – буде наступне. Міліція буде брати постанову слідчого судді уже не на вилучення пристрою чи огляд редакції. Ми візьмемо санкцію на обшук. А тоді перевернемо з ніг на голову усю редакцію газети “Експрес”. Розумієте Тарас? Це ж буде паралізовано роботу усіх журналістів, ми там усе перекинемо! Вам це треба? Ні? Тоді привозьте пристрій мені до райвідділу”, – по дружньому вмовляв слідчий Галицького РВ ЛМУ ГУМВСУ у Львівській області В. Медвідь.

Що цікаво, що ще вчора у розмові з керівником відділу розслідувань газети «Експрес» Світланою Мартинець слідчий Медвідь узгодив, що представник редакції  передасть знайдений у квартирі журналіста пристрій для негласного зняття інформації після отримання слідчим відповідної санкції суду щодо вилучення цього важливого речового доказу. Слідчий пообіцяв, що отримає відповідну постанову слідчого судді у вівторок або середу.  Утім, судячи з поведінки слідчого у понеділок увечері, хтось поставив перед ним завдання здійснити вилучення речового доказу якнайшвидше і  без жодних документів.

У ці хвилини журналісти газети «Експрес» зібралися на спеціальну нараду, щоб ухвалити своє рішення щодо дій у ситуації, що склалася. Вони обіцяють оприлюднити відповідну спеціальну заяву найближчим часом.

Як відомо, у приватній квартирі журналіста відділу розслідувань газети “Експрес” Тараса Зозулінського  виявлено пристрій для негласного зняття інформації. Він був зашитий у домашній одяг, і знайдений абсолютно випадково.

Тарас Зозулінський - один із провідних  журналістів газети, переконаний, що негласне проникнення у його квартиру та встановлення пристрою для негласного зняття інформації прямо пов’язане із його професійною діяльністю, зокрема, підготовкою до друку відділом розслідування газети “Експрес” ряду резонансних розслідувань.Також Тарас Зозулінський є автором декількох розслідувань, опублікованих в газеті "Експрес" у грудні, зокрема, щодо причетності родини прем'єр-міністра України Миколи Азарова до заволодіння активами на кримському узбережжі, оборудок навколо дачі Президента у Магарачі, зловживань міліцейського підприємства коштами громадян України. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі