Львівяни не в захваті від змін у Податковому кодексі

Вже в 2013 році чиновники планують полегшити оподаткування купівлі-продажу транспортних засобів. Такої звісткою, не вельми задоволені мешканці Львова.

"Ці всі закони не для простих людей, а багатіїв. Ну, скажіть невже в наш час середньостатистичний мешканець Львова може купити протягом року дві чи більше машини?" -каже обурений водій Михайло Брух. -"Я , щоб купити першу машину заощаджував ого-го"

Як стало відомо, Закон України № 5413-17 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення оподаткування при відчуженні транспортних засобів» (далі-закон) прийнятий ще 2 жовтня цього року, вносить відповідні зміни в ряд нормативно-правових актів. Крім Податкового кодексу зміни торкнуться декрету Кабміну «Про державний податок» та Закону «Про збір на обов’язкове пенсійне страхування».

Запропоновані в законі норми звільнятимуть від оподаткування при реєстрації другого й наступного автомобілів протягом одного податкового року. Таким чином, фактично анульовується одне із джерел наповнення Пенсійного фонду. Щоправда, замінюється воно іншим – збільшенням розміру відсотків при реєстрації транспортного засобу вперше. З огляду на те, що упродовж поточного податкового року мало хто може дозволити собі купити друге авто, то такий «крок» в принципі є несправедливим по відношенню до звичайних людей. Від цього реально виграють лише багаті люди. І «ефективніше» наповнятимуть Пенсійний фонд громадяни, які зуміли нашкребти кошти на купівлю першого автомобіля.

Отже, якщо колись за кожну реєстрацію автомобіля власник авто сплачував 3% збору, то зараз максимальний відсоток збільшився мало не вдвічі. Варіюватимуться відсотки збору в залежності від вартості автомобіля:
- 3% - якщо вартість транспортного засобу не перевищує 165 розмірів (орієнтовно 24 тисячі доларів США) прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який встановлений на 1 січня звітного року;
- 4% - у випадку, якщо вартість автомобіля коливається від 165 до 290 прожиткових мінімумів для працездатного населення;
- 5% - якщо вартість перевищує 290 розмірів (орієнтовно 42 тисячі доларів США) прожиткових мінімумів для працездатного населення.

Нагадаємо, що в новому бюджеті, прожитковий мінімум з 1 січня 2013 року становитиме 1 176 грн.

Також зміни торкнулись і коштів, які сплачувались громадянами при нотаріальному посвідченню договорів: купівлі-продажу, дарування. Так, в підпункт «г» пункту 3 статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року № 7-93 "Про державне мито", передбачено, що за посвідчення договорів відчуження транспортних засобів, інших самохідних машин і механізмів:

А) Дітям одному з подружжя, батькам – сплачується 1 неоподатковуваний мінімум доходів громадян.
Б) Іншим особам – сплачується 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Нагадаємо, що за попередніми правилами, особа, яка відчужувала автомобіль дитині чи батькам сплачувала 1% від суми договору. А у випадку відчуження чужим особам – 5% від суми договору.

До речі, від сплати збору звільняються легкові автомобілі для інвалідів з об'ємом циліндрів двигуна до 1500 куб. см, що придбані за рахунок коштів державного чи місцевих бюджетів та/або безоплатно передані інвалідам відповідно до законодавства України, транспортні засоби будинків-інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів, дитячих будинків-інтернатів, пансіонатів для ветеранів війни і праці, геріатричних пансіонатів, реабілітаційних установ для інвалідів та дітей-інвалідів, що фінансуються з державного та місцевого бюджетів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі