Пляма на білому халаті

Кожна людина має право на помилку. Але от тільки ціна наших помилок буває різною. Ціна помилки лікаря - людське життя.

9 листопада страшне горе прийшло в одну із миколаївських сімей - в реанімації Миколаївської обласної дитячої лікарні помер їхній 13-річний син. Два тижні хлопчик перебував у лікарні. Однак лікарі довго не могли поставити йому діагноз. Час було згаяно, в результаті врятувати дитину не вдалося.

Трагедія розділила Миколаїв надвоє: одні вважали, що в смерті дитини винні лікарі. Інші, навпаки, стверджували, що ескулапи - не боги.

Дмитро Гоцуляк, головний лікар лікарні, запевнив, що лікарі зробили все, що могли. Більше двох тижнів вони, заручившись підтримкою фахівців з Києва, боролися за життя хлопчика.
«Хлопчик  часто хворів, були проблеми в плані ЛОР патології. При надходженні до лікарні його оглянув лікар, дитині була надана вся необхідна допомога. На жаль, захворювання у нього почало розвиватися не типово, почалося запалення придаткових пазух носа, стан погіршувався. Ми проводили інтенсивне лікування, однак позитивної динаміки домогтися не вдавалося. Тому дитину перевели в реанімаційне відділення, проводилася максимально можлива  оперативна і консервативна терапія. Обстеження було найретельніше. В кінці кінців було виявлено запалення оболонок і тканин мозку - менінгоенцефаліт. Незважаючи на всі вжиті заходи, негативна динаміка наростала, і дитина померла », - розповів лікар.

Однак батьки вважають, що смерть сина - це результат лікарської помилки. Вони переконані: постав лікарі правильний діагноз раніше, врятувати їх хлопчика можна було б, і звернулися до прокуратури.

На жаль, трагедія, яка зовсім недавно відбулася в Миколаєві, далеко не перша і не остання в довгій низці подій, зазначених клеймом «помилка лікаря».

Коли в сім'ї трапляється хвороба, на медика сподіваються, як на Бога. Йому довіряють найдорожче - своїх дітей і батьків, йому готові заплатити будь-які гроші і слухатися всіх вказівок. Тим гостріше відчувається біль втрати, якщо той, кому ви так довіряли, проявив халатність і непрофесіоналізм.

Нерідко саме люди в білих халатах вирішують, кому жити, а кому ні. І, на жаль, їх рішення все частіше не на користь пацієнта. Медичних помилок з кожним роком стає все більше. І що страшно - жертвами душогубів в білих халатах стають діти.

У Дніпропетровську операція з видалення апендикса стала смертельною для трирічної Ані Черемуш з Жовтих Вод. Малятко, яка страждала легкою формою ДЦП, померла 26 травня 2011 року в обласній дитячій лікарні, не прийшовши до тями. Убита горем мама говорить, що медики поставили неправильний діагноз, а потім і зовсім умили руки.

черемош

 У лікарню Жовтих Вод, куди спочатку звернулася мама з дочкою з симптомами різкого болю в животі, лікарі поставили попередній діагноз «гострий апендицит», але операцію робити не стали - на швидкій допомозі дитину відправили в обласний центр. Тут чомусь операцію відклали. «Якщо це не лікарська помилка, то вже точно халатність. Коли мою Аню доставили в Дніпропетровськ на операцію, у неї взяли тільки аналіз крові і все. Потім завідувач відділенням і лікуючий лікар бігали, гладили халати, фарбували губи, готувалися зустрічати журналістів (напередодні до лікарні привезли дітей, які потрапили в ДТП, повертаючись з екскурсії по області), а лікуванням дитини ніхто не займався. Потім у лікарню нагрянула санстанція - Анею знову ніхто не займався. Весь цей час вона лежала під крапельницею і плакала. Їй зробили операцію через 17 годин після нашого приїзду! Вона, за словами лікарів, пройшла успішно - апендикс видалили, але залишилась одна запалена ділянка товстої кишки. Але чомусь через 2 години вона так і не прокинулася - її відвезли в реанімацію, де в неї було дві зупинки серця. Незабаром моя дівчинка померла », - згадує мама дівчинки.

Посмертна судмедекспертиза встановила, що діагностований лікарями напад апендициту був помилковим - дитина померла від запалення і некрозу кишечника.

А в Бориславі Львівської області через недбалість лікарів померла новонароджена дитина. Батьки малюка звернулися в міліцію, проте та відмовилася порушувати кримінальну справу. І тільки після втручання прокуратури області кримінальну справу таки порушили.

Слідчий відділ Бориславського МВ ГУМВС України у Львівській області повторно перевірив факти, викладені в заяві батьків, і порушили кримінальну справу за ч. 2 ст. 140 КК України.

У Харкові дії лікарів приватної клинки призвели до загибелі молодої жінки. 11 червня 2010 р. в медичному спортивно-оздоровчому центрі «Беатріс» після аборту померла 30-річна харків'янка Тетяна Лимар.

лымарь

 

Адміністрація клініки заперечувала свою причетність до смерті жінки. Нібито, відділення гінекології тоді тільки готувалося до відкриття, і ніякої лікарської діяльність там не велося. А персонал в той день знаходився на робочому місці, оскільки проводилася доставка і монтаж медобладнання. У ході бесіди жінці стало погано. Персонал негайно став надавати першу медичну допомогу. Була викликана реанімаційна бригада швидкої допомоги. Але, на жаль, врятувати жінку не вдалося.

Родичі ж наполягали: винні лікарі клініки. «У райвідділі чергові міліціонери розповіли, що зняли її з гінекологічного крісла. Вона вся була закривавлена », - заявляла мати Тетяни. У свідоцтві про смерть зафіксовано, що смерть наступила в стаціонарі «Беатріс» внаслідок ускладнень від терапевтичної та хірургічної допомоги. До смерті призвели: гостре порушення кровообігу, правобічний гематоракс і проникаюче колоте поранення грудної клітки справа. Причому, аборт не записаний як причина смерті, а тільки як обставина, «яка сприяла смерті, але не була безпосередньо її причиною».

За фактом загибелі  було порушено кримінальну справу. Після численних перевірок і розслідувань винних так і не знайшли. Скандал, що вибухнув на всю Україну, затих. В результаті трагедії двоє синів Тетяни - Єгор та Данило - залишилися сиротами.

А ось інша сумна історія. У вересні минулого року в запорізькій приватній клініці "Тест" після пластичної операції з корекції грудей померла 25-річна дівчина. У неї відкрилася кровотеча, яку лікарі не змогли зупинити.

Реанімаційні заходи медики безуспішно продовжували 12:00. При цьому співробітники клініки не звернулися за допомогою до колег з інших медустанов, хоча клініка орендує одне з приміщень у  9-тій міській багатопрофільній лікарні. Клініку позбавили ліцензії лише через рік після трагедії. Цікаво, що забрати ліцензію у горе-лікарів було непросто - "Тест" подав скаргу, ймовірно, щоб відстрочити дату анулювання ліцензії.

Коли Гіппократ писав свою знамениту Клятву, що містить слова, в тому числі, про лікарські помилки, він навіть не припускав, скільки людей буде від них вмирати.

Офіційно статистику таких випадків ніхто не веде. Скільки щорічно вмирає пацієнтів від невмілих дій лікарів, знають тільки самі лікарі, а афішувати цю інформацію не в їхніх інтересах. Медицина давно стала бізнесом, і студенти, що  під'їжджають до медичних університетів  на «Лексусах», вчаться не тому, як лікувати хворих, а тому, як заробляти гроші.

У медицині, як ніде, діє залізний принцип «рука руку миє». Лише поодинокі випадки злочинних дій або бездіяльності лікарів доходять до залу суду, але і там все впирається в медекспертизу. Суду складно визначити, законно чи незаконно було надано медичну допомогу, і що стало причиною смерті або інвалідності хворого.

За прикладом далеко ходити не треба. 5 років жив з 20-сантиметровим медичним затискачем в животі житель Добропілля Донецької області Олексій Іванович Савостьянов. У лютому 2007 року 76-річного ветерана війни госпіталізували в місцеву лікарню з гострим апендицитом.

Операція пройшла успішно, але, незважаючи на всі зусилля медиків і дорогі ліки, краще пацієнтові не ставало. Чоловік ледве міг ходити і їсти. Після операції здорова людина стала інвалідом.
Лише п'ять років потому в лікарні Краматорська, куди відвезли батька на лікування діти, шоковані медики побачили в животі пенсіонера величезний медичний затиск.

 «Мені сказали: знаєш, дід, ми бачили всяке-різне, але щоб 20-сантиметровий затиск в животі ... - згадує здивування краматорських лікарів Олексій Іванович. - Вони не переставали дивуватися: чому їхні колеги з Добропілля раніше не виявили залізяку в організмі пацієнта? ».

Іван Савостьянов був негайно госпіталізований в Донецький обласний протипухлинний центр, де йому провели операцію з видалення інструменту з черевної порожнини. Правда, разом із затиском довелося вирізати частину кишки: за довгі п'ять років медичний інструмент поранив тонку та дванадцятипалу  кишки, ліву легеню, жовчний міхур.

Незважаючи на офіційний висновок про те, що затиск забули під час операції з видалення апендикса, перед потерпілим ніхто не вибачився.

На думку 81-річного пенсіонера, медики Добропільської лікарні знали про свою помилку, але не хотіли її визнавати. «Адже через тиждень після операції мені зробили рентгенівський знімок, але доктор відмовився мені його показувати, мовляв, він призначений тільки для нього. Думаю, на знімку було видно інструмент, але лікарі вирішили приховати від мене цей факт. Вони думали: старий гірник з залізякою всередині невдовзі потрапить до них у морг, де вони потихеньку витягнуть інструмент », - припускає ветеран.

Адвокат потерпілого ветерана буде наполягати на тому, щоб пенсіонеру виплатили 250 тисяч гривень компенсації за п'ять років страждань. Але хіба ці гроші повернуть покалічене здоров'я?

Для Криму факти лікарських помилок вже нікого не дивують. До прикладу, в Сімферополі на протязі останніх 6 років кримінальні справи на лікарів, що залікували своїх пацієнтів до інвалідності або навіть смерті, збуджуються щорічно. Щоправда, в більшості випадків серйозно покарати медиків-халтурників не вдається.

У 2003 році в Джанкої 9-річного хлопчика почали лікувати від остеомеліта, але лікування не давало результатів. Тільки в 2007-му йому нарешті поставили вірний діагноз - туберкульоз кістки. Сьогодні підліток насилу пересувається, медики зробили з нього інваліда.

У Севастополі суд звільнив від тюрми лікаря, який в 2005 році під час операції допустив помилки при накладанні швів на кишечник пацієнтки. Це призвело до виникнення небезпечного для життя жінки перитоніту і стало причиною повторної вимушеної операції. Суд визнав лікаря винним і призначив покарання у вигляді позбавлення волі строком на два роки, проте медика було  звільнено від відбування покарання у зв'язку із завершенням терміну давності.

У 2009 році в Сімферополі лікарі залікували до смерті 21-річного Віктора Вернюка. Поступив до лікарні він з ознаками отруєння в квітні, кілька місяців лікарі не могли поставити діагноз, його кололи різними препаратами, переводили з одного відділення в інше, запрошували фахівців з Києва. Стан хлопця тільки погіршувався, а його продовжували накачувати важкими токсичними протитуберкульозними засобами (підозрювали туберкульоз). Рідних перестали пускати до Віктора, повідомивши, що у нього лише 2% на виживання і то за умови прийняття всіх препаратів, хоча точний діагноз так і не назвали. Рідні наполягли на повторних аналізах і ... виявилася відсутність бактерії туберкульозу. Вони зажадали відмінити лікування, яке приносить тільки шкоду, а у хлопця на той момент був вже посилений набряк мозку, він нічого не бачив, а майже не міг рухати кінцівками.

Батьки вивезли Вітю в Севастополь, де його повернули до життя, але після виписки з реанімації хлопцю необхідно було пройти реабілітацію в умовах неврологічного диспансеру. Однак в неврологічному відділенні  7 міської лікарні Сімферополя лікувати його відмовилися. В кінці вересня хлопцю стало погано, його знову поклали на лікування в сімферопольську лікарню, де знову з незрозумілих причин знайшли туберкульоз. У листопаді  Віті не стало.

29 листопада минулого року в Джанкої при пологах загинула Ніна Шабанова, дитину теж не врятували. За визначеними  термінами, Шабанова переношувала  дитину, проте лікарі не стали робити кесарів розтин, вирішивши дочекатися природного родового процесу. Вранці 29 листопада Ніні Шабанової стало погано - вона втратила свідомість і більше не прийшла до тями. Коли почали брати аналізи, кров уже згорнулася. Чоловіку про це не повідомили, а загиблу швиденько відправили в приватне похоронне бюро - в обхід моргу і без заяви в міліцію про смерть породіллі. У пологовому будинку чоловікові розповіли, що його дружину намагалися врятувати, але було пізно, а коли зайнялися дитиною, вона була вже мертва. Причину смерті лікарі називати відмовляються.

Ходять чутки, що самого колишнього кримського прем'єра Василя Джарти до могили довели медики. Джерело, наближене до кримського прем'єра, заявляє, що на початковій стадії хвороби тоді ще голова Радміну Криму Джарти поставили неправильний діагноз і лікували виразку замість раку в початковій стадії. До речі, обставини смерті Джарти досі залишаються таємницею за сімома печатками.

джарты

 І якщо вже настільки впливові люди не захищені від лікарської помилки, то що вже говорити про «простих смертних».

У лікарні Кривого Рогу кілька місяців тому лікар-ординатор довів свою пацієнтку до мікроінсульту. Жінка поступила в приймальний спокій в п'ятницю ввечері, відповідно, в ординаторській на той момент був лише черговий лікар, який і повинен був призначити жінці лікування, принаймні, на вихідні. Однак лікар-ординатор, який чергував в цю ніч, не зробив своїй пацієнтці необхідні призначення. Жінка розповіла, як благала доктора виписати їй хоч що-небудь, щоб зняти симптоми - жахливе запаморочення і нудоту, однак лікар призначив один тільки "пірацетам", не вимірюючи жінці тиск і не глянувши в її історію хвороби ... В результаті такого халатного ставлення у вівторок невропатолог діагностував у пацієнтки мікроінсульт.

Ціла серія лікарських помилок потрясла і Одеську область. 28-річна мешканка міста Іллічівська Ірина Довгань померла після того, як майже рік пробула в комі через лікарську помилку. Абсолютно здорова вагітна жінка сама прийшла в роддом, де перед проведенням операції кесаревого розтину медики вкололи їй смертельно небезпечну дозу спинномозкової анестезії, а схаменулись  лише тоді, коли у пацієнтки пропав пульс.

ильичевск женщина

 

Дівчина померла від пухлини мозку. Вона утворилася через те, що кора головного мозку під час клінічної смерті занадто довго не отримувала кисень, кажуть фахівці. Зараз рідні загиблої намагаються довести, що це сталося з вини медиків.

Інша вагітна жінка днями померла від пневмонії в обласній лікарні. Лікарі спочатку звинуватили рідних загиблої, мовляв, до них пізно звернулися. Однак вдівець Дмитро Теліцян стверджує, що температура в його дружини чотири дні трималася висока - 39,6. Всі дні сім'я викликала бригади швидкої допомоги. У перший день лікар заявив, що з вагітними таке буває. На наступний день лікарі «швидкої» зробили укол анальгіну з димедролом. Третя бригада відправила в аптеку за ліками, а четверта зробила жарознижуючі уколи. Медики діагностували пневмонію тільки після направлення гінеколога.

Кілька тижнів тому в центрі Одеси помер знаменитий КВНщик Ян Гельман. Триразового чемпіона СРСР з КВН, редактора і сценариста «Городка» та «Блакитного вогника» знайшли в районі Тещиного моста 16 листопада. Побитого чоловіка в 9-й лікарні спочатку прийняли за безпритульного  і перевели в 11-ту, де він помер. Чому лікарі не поспішали надати допомогу, зараз з'ясовує прокуратура.

На жаль, чим більше таких випадків стає надбанням громадськості, тим менше віри в людей у білих халатах. Що ж заважає нашим лікарям рятувати наші життя? Низькі зарплати? Або ж відсутність відповідальність за свої помилки? А може елементарно низька кваліфікація?

Білий халат лікаря - це не просто професійний одяг. Це символ чистоти помислів і справ тих людей, хто його носить. Заплямувати халат легко, а от як його відмити? Питання, яке залишається без відповіді

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Влада
22 серпня 2019 року набувають чинності штрафні санкції за перевищення терміну перебування на території України нерозмитнених автомобілів - до 170 тисяч гривень або конфіскація транспортного засобу за рішенням суду. Зеленський планує відкласти на три місяці застосування жорстких санкцій за нерозмитнені "євробляхи" та внести законопроект для розгляду на першому ж засіданні парламенту нового скликання, передає кореспондент сайту 032.ua За ці три місяці мають...
Суспільство
Із 22 години 20 серпня до 9 години 21 серпня, у Львові ремонтували аварійну ділянку трамвайної колії на вулиці Княгині Ольги. Як повідомили у прес-службі Львівської міськради, комунальники "Львівелектротрансу" упродовж 11 години проклали 25 метрів нових залізобетонних шпал. Працювали вночі, щоб максимально зменшити незручності для мешканців міста. Планували завершити ремонт до 6 години ранку, але через непередбачені труднощі завершили на 3 години пізніше....
Культура
З 22 по 25 серпня у Львові на площі Ринок та на площі Музейній проходитиме міжнародний фестиваль фольклору «Етновир». Як розповіли 032.ua організатори події, щороку подія дивує львів'ян і гостей міста на День Незалежності виступами колоритних іноземних колективів. Традиційно, окрім концертної програми, відбувається урочистий марш-парад центром Львова у етнічних костюмах різних народів і танцювальні майстеркласи. У 2019-му до Львова вперше приїдуть учасники...
Суспільство
З нагоди Дня Незалежності України, 1367 львів'ян отримають одноразову матеріальну допомогу в розмірі 1000 грн. Як повідомили у прес-службі Львівської міськради, на цю виплату в міському бюджеті передбачили 1 млн. 367 тис. грн. Виплату нададуть громадянам, які реабілітовані відповідно до Закону України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917−1991 років» (крім ветеранів УПА, які отримують пільги (доплати) з міського бюджету...
Влада
20 серпня, Вища рада правосуддя рекомендувала звільнити з посади суддю Франківського районного суду Львова Богдана Лозинського із займаної посади. Як повідомляється на сайті ВРП, за результатами проваленого кваліфікаційного оцінювання, суддя не відповідає займаній посаді. Зазначимо, що в травні 2018 року Вища рада правосуддя відмовила у притягненні Богдана Лозинського до дисциплінарної відповідальності через порушення норм процесуального права та закрила д...
Бізнес
21 серпня, біля стін Ратуші відбувся протест львів'ян, які купили квартири у будинку на вул. Величковського, 61 у забудовника ПрАТ "Ірокс", але до помешкання не підвели комунікації. У Львівській мерії закликали мешканців міста не купувати квартири у вказаного "забудовника-афериста", передає кореспондент сайту 032.ua. За словами начальника юридичного відділу Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю Львова Святослава Кіндратіва, міськрада не м...
Суспільство
21 серпня зранку, поблизу села Уличне, грибники знайшли 49-річного мешканця Дрогобича, який зник п'ять днів тому. За даними львівської поліції, Володимир Фірман близько 6 години ранку 16 серпня пішов у ліс поблизу села Верхні Гаї та заблукав. Знайшли його аж за 12 км від місця проживання. Донька зниклого повідомила у поліцію про зникнення та додала, що у батько частково втратив пам'ять, у нього також почалися галюцинації та погіршилася мова, тож була підоз...
Кримінал
21 серпня, у Львові в робочому кабінеті затримали завідувача кафедри одного з вищих навчальних закладів міста. Як випливає зі світлин департаменту захисту економіки Нацполіції, йдеться про викладача з "Львівської політехніки", а саме - Інституту права та психології, що на вул. Кн. Романа, 1. За даними правоохоронців, сьогодні посадовець вимагав від студента 6000 гривень хабара за сприяння на заліковій сесії та захисті практики, на чому його одразу й спійма...
Екологія
На 20 майданчиках від "Львівспецкомунтрансу" по місту встановили нові контейнери закритого типу для збору пластику. Як повідомили у прес-службі Львівської міськради, "дзвіночки" призначені винятково для збору пластику (ПЕТ-пляшок) та є альтернативою застарілим сіткам. Нові конструкції вміщують значно більшу кількість вторсировини, захищають її від опадів та вітру. Відповідно, сміття не намокає та не розлітається, і це сприяє покращенню санітарного стану те...
Новини по темі
Середньовічний “хмарочос” на Львівщині: як Тустань стала віртуальною, - ФОТО, ВІДЕО
Купити квартиру у Львові: у якому районі міста найдешевше житло, - ІНФОГРАФІКА
Коли львів’янам чекати капітального ремонту вулиці Пилипа Орлика
У якому напрямку слід розвивати архітектуру Львова: думки експертів фестивалю "Вежа"
Хто і як планує вирішувати проблему зі сміттям на Львівщині, - ІНФОГРАФІКА
ReHERIT: як у Львові актуалізують “Простір Синагог” та переосмислюють культурну спадщину
Масові “замінування” у Львові: скільки коштують бюджету “жарти” анонімів
У Винники хочуть запустити трамвай та відновити там лижну школу
Врятувати ведмедів від людей: як функціонує притулок “Домажир” біля Львова
“Завжди мріяла переїхати до Львова": як у Львові ошукали переселенку з Донбасу