Методи лікування вивиху ключиці

Вивих ключиці, залежно від ступеня тяжкості травми, а також наявності або відсутності ускладнень лікується консервативними методиками та за допомогою хірургічного втручання. 

Консервативне лікування

Після вправляння ключиці (про методи та техніки, які застосовуються, детальна інформація тут) проводиться консервативна терапія: на ушкоджену руку накладається пов'язка для фіксації, призначаються лікарські засоби - нестероїдні протизапальні препарати та знеболюючі медикаменти.

Величезне значення в лікуванні та якнайшвидшому відновленні ключиці має виконання вправ лікувальної фізкультури. Виконувати ЛФК можна вже на другий день після накладення пов'язки. Рекомендовані вправи:

 1. Розведення пальців в боки та їх з'єднання назад. Виконувати по 10 підходів.

 2. З'єднання в кільце по черзі всіх пальців з великим.

 3.  Кругові рухи кистями.

 4. Опускання та піднімання кисті пошкодженої руки.

 5. Клацання пальцями.

Вправи виконуються як травмованою, так і здоровою рукою. Прості рухи допоможуть привести в тонус м'язи та попередити їх атрофію при тривалій іммобілізації.

Фізіотерапевтичні процедури

Фізіотерапія допомагає прискорити процес відновлення ключиці після вивиху. Рекомендовані процедури:

 • УВЧ-терапія;

 • Електрофорез з протизапальними та знеболюючими препаратами;

 • Масажі;

 • Магнітотерапія.

Масажі мають виконуватися виключно фахівцем. Фізіотерапія сприяє поліпшенню кровообігу. Завдяки цьому, кисень та поживні речовини швидше й в повному обсязі надходять в кісткову та хрящову тканини, активізується процес клітинної регенерації.

Методи народної медицини

Народну медицину дозволено використовувати в лікуванні вивиху ключиці, але лише як допоміжний етап терапії. Рекомендовані рецепти, які допомагають прискорити одужання, усунути набряки та біль:

 1. Листя свіжої полину розминають до кашкоподібного стану. Отримана кашка викладається на марлю та прикладається до ушкодженого місця, фіксується бинтом або пластиром.

 2. Корінь оману високого (дев'ясилу) подрібнюється. 1 ст.л. інгредієнту заливається 200 мл закип’яченої води. Ємність під кришкою настоюється протягом 20 хвилин. В отриманому відварі змочується марля, складена в декілька шарів. Компрес накладається на травмовану ділянку. Тримати компрес потрібно 1-1,5 години.

 3. 1 ч.л. подрібненого кореня переступня заливається 150 мл рослинної олії, перевага надається оливковій. Інгредієнти ретельно перемішуються. Приготований засіб використовується в якості мазі. Нею щодня варто обробляти пошкоджену ділянку руки.

Хірургія

Якщо діагностовано звичний вивих, або відновити здоровий стан ключиці не вдається консервативними методиками, проводиться операція, суть якої - закріпити кістку після вправляння. Найчастіше, використовують такі методи кріплення, як:

 • металеві спиці;

 •  медичні гвинти;

 • ґудзики.

При розриві зв'язок ключиці проводиться лавсанопластика - пластика зв'язкового ключичного апарату.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі