Як прогулятись екологічно-пізнавальною стежиною "Вовковиця" на Львівщині, - ФОТО

За 60 км від Львова, на межі Розточчя, височіє місто Рава-Руська. Саме на його околицях починається екологічно-пізнавальна стежина, що веде на гору Вовковиця - найвищу точку місцевості, висотою 341 метр над рівнем моря.

Як розповіли кореспонденту сайту 032.ua у Рава-Руському лісгоспі, стежина адаптована до прогулянок та може слугувати заміною фітнесу чи спортивним навантаженням. Підходить для прогулянок з дітьми, адже на шляху розміщені інформаційні стенди про довкілля. Маршут можна долати в усі пори року.

Як прогулятись екологічно-пізнавальною стежиною "Вовковиця" на Львівщині, - ФОТО, фото-1 Як прогулятись екологічно-пізнавальною стежиною "Вовковиця" на Львівщині, - ФОТО, фото-2 Як прогулятись екологічно-пізнавальною стежиною "Вовковиця" на Львівщині, - ФОТО, фото-3

Стежка "Вовковиця" проходить через мальовничий буковий ліс на схилах однойменної гори, піднімається до її вершини, огинає глибокий яр і виходить до поховань французьких вояків, часів Другої Світової війни. 

Як прогулятись екологічно-пізнавальною стежиною "Вовковиця" на Львівщині, - ФОТО, фото-4

На більшій частині шляху панівним типом лісу є бучина віком 80-100 років, зустрічаються поодинокі дерева, вік яких сягає 150 років.  В кінці маршруту, де стежка збігає вниз, буковий ліс плавно переходить в буково-дубовий, а згодом і в буково-сосновий.

В трав'яному покриві домінують маренка запашна, зеленчук жовтий, буквиця лікарська, герань темна, плющ звичайний, копитняк європейський, печіночниця звичайна, анемона дібровна, медунка темна, яглиця звичайна, підлісник європейський, актея колосиста. В лісових масивах Вовковиці проживають і лісові звірі та птахи: дикі кабани, лиси, вовки, олені, козулі, білки, куниці, їжаки, зайці, сови, лиски, круки, зозулі, шпаки, дрозди, сойки та багато інших.

Як прогулятись екологічно-пізнавальною стежиною "Вовковиця" на Львівщині, - ФОТО, фото-5

Перша зупинка розташована в тіні трьох могутніх буків-велетнів: тут можна відпочити, насолоджуючись заспокійливим шумом лісу та співом пташок. Букові дерева є добрими природними фільтрами і мають велике захисне та санітарне значення.

Як прогулятись екологічно-пізнавальною стежиною "Вовковиця" на Львівщині, - ФОТО, фото-6

Проходячи стежкою до другої зупинки (військове поховання) можна зустріти червонокнижні види з родини орхідних – гніздівку звичайну і коручку морозниковидну.

На військовому кладовищі поховані солдати Другої світової війни. Щороку на День Перемоги до могил мешканці міст та сіл покладають квіти.

Як прогулятись екологічно-пізнавальною стежиною "Вовковиця" на Львівщині, - ФОТО, фото-7 Як прогулятись екологічно-пізнавальною стежиною "Вовковиця" на Львівщині, - ФОТО, фото-8 Як прогулятись екологічно-пізнавальною стежиною "Вовковиця" на Львівщині, - ФОТО, фото-9

Далі лісова дорога веде до вершини гори Вовковиця,  яка і дала назву екологічній стежині. З гори відкривається неймовірний вигляд на букове насадження, чітко проглядається його вертикальна ярусність. На горі є влаштовані місця для відпочинку відвідувачів. Від сонця це місце захищає густий намет створений креслатими кронами буків.

Як прогулятись екологічно-пізнавальною стежиною "Вовковиця" на Львівщині, - ФОТО, фото-10 Як прогулятись екологічно-пізнавальною стежиною "Вовковиця" на Львівщині, - ФОТО, фото-11

Проходячи звивистою стежкою можна спостерігати наслідки дії льодовика на рельєф. Він сильно порізаний глибокими і довгими ярами. Буково-дубовий деревостан, що росте на схилах ярів укріпляє їх і зупиняє ерозію грунту. 

Спускаючись стежкою через буково-сосновий ліс, виходимо до останньої зупинки на маршруті – меморіалу французьким військовополоненим, які були закатовані в  німецько-нацистському концтаборі в роки Другої світової війни.

Фото надані 032.ua у ДП "Рава-Руський лісгосп"

Читайте також: 10 чарівних песиків чекають на добрих господарів у ЛКП "Лев", - ФОТО

Львів новини 032 Львівщина екологія природа туризм Рава-Руська
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі