Сайт 032.ua рекомендує: 8 книг, які варто прочитати влітку

Сайт 032.ua рекомендує: 8 книг, які варто прочитати влітку, Белей Аліса

Коли надворі стає все спекотніше, хочеться відкласти кілограмові томи "серйозної" літератури і взяти з собою у парк, чи на море щось легке та приємне. Сайт 032.ua підготував добірку цікавих книг, які відповідають цьому критерію та підходять для того, щоб насолоджуватися ними влітку.

Дара Корній "Зворотний бік світла", "…темряви", "…сутіні" та "…світів"

Сайт 032.ua рекомендує: 8 книг, які варто прочитати влітку, фото-1

Рекомендуємо до прочитання серію книг у стилі українського фентезі від Дари Корній – "Зворотний бік світла", "…темряви", "…сутіні" та "…світів". Головна героїня – це звичайна українська дівчина-підліток Мальва зі Львова. Вона живе типовим життям молодої дівчини, сповненим буденними проблемами. Аж раптом у її житті з’являється Птаха – "світла" вчителька та її посланець Остап, який передає дівчині Перемінника (чарівний амулет, скажімо так). З цього моменту Мальва стає ученицею, але вже у цілком іншому світі – українських богів.

Варто зазначити, що авторка творів – Дара Корній – це така собі "мольфарка" сучасної української літератури. Вочевидь, вона дуже багато дізналася для себе про нашу національну міфологію та вирішила передати ці знання у маси, що пречудово їй вдалося. На внутрішній стороні обкладинки кожної книги можна знайти пантеон "світлих" і "темних" богів, що походять від праматері Земун і прабатька Сварога. Та й взагалі, книга спонукає більше дізнатися про рідновірство, заглибитися у такий чарівний і водночас знайомий світ українських міфів і легенд.

Оксана Кіртог "Повелителька Хаосу"

Сайт 032.ua рекомендує: 8 книг, які варто прочитати влітку, фото-2

Оскільки це не просто фентезі, а українське технофентезі, то душа любителів драконів, магії, новинок техніки та навіть філософії зможе знайти свій пристанок у книзі "Повелителька Хаосу". Головна героїня Кассандра, мешканка невеличкого приміського селища, що розкинулося в передгір’ї Карпат, ніколи не знала батьківського тепла та дружньої підтримки. Єдиними, хто розумів її, були тварини. Вони замінили дівчині людей, а дика природа – дім. І чи здогадувалася вона, що з усім цим невдовзі доведеться попрощатися? Коли в її життя ввірвалася загадкова крилата істота, Кассандра зрозуміла, що реальність не така проста, як їй здавалось, і що Земля всього лиш піщинка в безмежному космосі.

Авторка створила свій унікальний світ, де цікавим чином поєднала вампірів, магів, підлітків, драконів, гномів і космос. Одразу помітно, продуманість деталей та образів. Персонажі та сюжет цікаво прописані й під час читання пробігають перед очима як фільм. Це свідчить про легкість тексту й авторський талант. Головна героїня – дівчина, але на відміну від більшості книг для і про дівчат, основний акцент іде не на любовну лінію (яка тут дуже тоненька), а на пригоди, пошуки та реалізацію себе. Саме тому книга може зацікавити також любителів філософії. 

Ден Мілман "Шлях мирного воїна"

Сайт 032.ua рекомендує: 8 книг, які варто прочитати влітку, фото-3

Автор автобіографічного роману – всесвітньо відомий спортивний гімнаст на ім'я Ден Мілман, родом зі США, якому належав титул першого чемпіона світу зі стрибків на батуті та маса інших престижних спортивних титулів і нагород. Опинившись в ситуації, коли в результаті серйозних травм спортсмен повинен був назавжди відмовитися від великого спорту і спорту в цілому, Ден зумів не тільки не опустити руки, а навпаки – встати на ноги, і домогтися приголомшливих успіхів у спортивній кар'єрі. У книзі спортсмен приділяє величезну увагу своєму учителю, який став для Дена справжнім гуру, і навчив Мілмана жити, а не існувати, бачити красу в усьому, бути Людиною, а не просто чемпіоном, вчитися перемагати власні слабкості, і допомагати іншим.

Книга "Шлях мирного воїна" стала однією з найулюбленіших духовних саг нашого часу.  Цей "народний" бестселер, виданий більш ніж двадцятьма мовами тиражем в мільйони примірників, приніс натхнення чоловікам і жінкам будь-якого віку в усьому світі. Це повноцінний художній твір з елементами фантастики, драми і романтики. Головною думкою якого є те, що відчуття щастя залежить виключно від вас. Книга допомагає змінити погляд на свою поведінку і сприйняття світу, давати переоцінку власного досвіду. Книга буде корисна для будь-якої аудиторії, адже кожен тут знайде щось для себе.

Джон Кракауер "У диких умовах"

Сайт 032.ua рекомендує: 8 книг, які варто прочитати влітку, фото-4

Автор книги Джон Кракауер – відомий американський журналіст, письменник, мандрівник і альпініст. Ця відносно невелика книга, яка народилася з журнальної статті, є документальним романом, журналістським розслідуванням Джона Кракауера, розпочатим у зв'язку з трагічною загибеллю Кріса МакКендлесса в покинутому старому автобусі посеред глуші Аляски. Авторський стиль затягує відразу і тримає в напрузі до кінця, хоча розв'язка вже відома і не залишає шансів на щасливий результат. Здобуття істинної свободи – центральна лінія книги, але розказана вона нелінійно і будується на основі бесід з рідними і знайомими Кріса, його листів, щоденникових записів, зазначених їм цитат з книг, які знайшли поряд з його тілом.

У квітні 1992 року молодий освічений американець із забезпеченої сім'ї добирається автостопом до Аляски, де в повній самоті, займається полюванням, збирає, ягоди, горіхи, гриби, живе в занедбаному автобусі – в абсолютно диких умовах. Покинутий автобус посеред Аляски став справжньою меккою для мандрівників, а сам Кріс – кумиром для молодих противників сірого офісного життя і матеріальних цінностей. Ця книга особливо підійде людям, яких поглинула рутина, людям, для яких кожен новий день схожий на попередній. Ця книга дозволяє повернутися навколо себе на 360 градусів і зрозуміти, що це все ще ти, але вже з іншими думками.

Агата Крісті "Убивство на полі для гольфу"

"Вбивство на полі для гольфу" третій детективний роман Агати Крісті, написаний у 1923 році, вперше опублікований у США. У книзі читачів чекає нове цікаве розслідування Еркюля Пуаро. Разом з капітаном Артуром Гастингсом йому доведеться відправитись на допомогу багатому джентльменові на імʼя Рено. Але, на жаль, вони запізнюються, і мільйонера незабаром знаходять мертвим на полі для гольфу. Однак вбивця безслідно зникає. І вийти на його слід логічним шляхом не може навіть Пуаро.

Авторка дуже вміло маніпулює читачем і веде його від розгадки таємниці. Можна будувати різні теорії, і навіть здогадуватися хто стоїть за злочином, але вся картина прояснюється тільки тоді, коли про це розповість Пуаро (або незадовго до цього). У детективах Агати Крісті є своя родзинка, яка полягає в інтелектуальній складовій, чого зараз бракує багатьом детективам. На сторінках книги на вас чекають: непередбачувані перипетії, сімейні таємниці, жорстокі вбивства, несподівані повороти, підступні афери, фатальні випадковості та звичайно ж тонкий англійський гумор. 

Ернест Клайн "Першому гравцеві приготуватися"

Роман-антиутопія традиційно починається зі змалювання похмурих реалій майбутнього: 2044 рік, світ потерпає від енергетичної кризи, панують безробіття і голод. Втім, людство знає, де можна сховатися від убогого життя. І відповідь уже відома світ фантазії, що не знає перешкод і обмежень. Поринути в нього можна, якщо зануритися у віртуальну утопію. Підігріває інтерес гравців інформація про те, що десь у нетрях віртуального світу заховано цінний приз, здобути який під силу лише тому, хто першим роздобуде три ключі.

Цікавість до роману Ернеста Клайна "Першому гравцеві приготуватися" підігріває торішня екранізація від Стівена Спілберга". Книжки Ернеста Клайна перекладені десятками мов і понад 100 тижнів трималися у списку бестселерів The New York Times. Цікаво, що книга це буквально довідник з ігор, музики, фільмів та інших розваг 80-х років минулого століття, оскільки на ті роки припала юність Джеймса Галлідея. Книжка сподобається любителям фантастики, а також тим, хто хоче відчути себе персонажем онлайн гри та помандрувати просторами віртуального світу полюючи за винагородою.

Ренсом Ріґґз "Карта днів"

Сайт 032.ua рекомендує: 8 книг, які варто прочитати влітку, фото-5

Четвертий роман циклу "Дім дивних дітей" американського письменника і сценариста Ренсома Ріґґза. Сюжет "Карти днів" починається саме з того місця, з якого закінчився третій роман. Джейкоб повертається додому, а за ним – дивні діти, які надто відрізняються від звичайних, щоб жити у реальному світі. Герой береться їх потроху соціалізувати, але з’ясовується, що десь в петлях ще є діти з надзвичайними здібностями, що досі перебувають в небезпеці. Доводиться виходити зі своєї "зони комфорту" та займатись їхнім порятунком. Загадкова карта днів відчиняє браму до давніх епох. Джейкоб опиниться за межею цього всесвіту в небезпечній суцільній невідомості.

Серія "Дім дивних дітей" – не така проста, як здається. Наскрізна тема тут – почуття дітей, які чимось відрізняються від інших. У четвертій частині це зображено найяскравіше – на прикладі того ж Джейкоба, який намагається навчити своїх батьків сприймати його таким, який він є. Ілюстраціями до цих дивовижних пригод в Америці різних епох, як і до попередніх книг серії, служать химерні і моторошні вінтажні фотографії, але саме в цій книзі вперше використані не тільки чорно-білі, але і кольорові знімки. Роман став бестселером The New York Times, USA Today та The Wall Street Journal. Радимо прочитати не "короткими перебіжками" в транспорті, а хоча б кілька годин поспіль, не відриваючись, щоб повною мірою зануритись в атмосферу. Краще почніть з першої – тоді буде цікавіше і зрозуміліше (бути фанатом фентезі або підлітком зовсім не обов’язково).

Люко Дашвар "Ініціація"

Сайт 032.ua рекомендує: 8 книг, які варто прочитати влітку, фото-6

Стара Костомарова не пам’ятає, як опинилася на тому забутому богом хуторі, "чорні рієлтори" відібрали її квартиру, а жінку спровадили трохи далі від Києва. Селянин Перегуда дав їй притулок, він навіть вийшов на нотаріуса Германа, який обдурив стару. А коли повернувся на хутір, то вже ні хати, ні Костомарової не було. Тим часом у Києві одна дівчина потрапляє у вир дивних подій. Усе починається зі снів про мерців, далі  зустріч із нотаріусом Германом та його зникнення. І Блейк, у якого Меланія закохується до нестями, і який зраджує її. Від того часу дівчині сниться вже інший сон: про розлючений натовп, стару жінку, Блейка, який просить про допомогу. От-от шляхи всіх героїв перетнуться. І тоді кожен з них  хоче він того чи ні  пройде свою ініціацію. Ініціацію на право вважати себе людиною.

Понад 500 тисяч примірників творів Люко Дашвар уже знайшли свого читача. Вона пише так гостро й пронизливо, психологічно і чуйно. Неможливо не співчувати її героям, як неможливо не звернути увагу на болючі, неоднозначні питання, які порушує письменниця. Сюжет дещо заплутаний на початку, має кілька ліній, є над чим порозмірковувати, але потім автор все легко розставляє на свої місця. Книга тримає в напрузі, захоплює до останнього рядка. Події, що розгорнулись на хуторі поблизу Карасівки – це справді хороший приклад української камерної історії, та ще й із соціальними коментарями та викриттям людських вад.

Читайте також: Концерти липня у Львові: ТОП-7 музичних виступів місяця

*Повне або часткове відтворення матеріалу без письмової згоди редакції забороняється.

Львів 032 новини
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі