Було ‒ стало: як змінився Львів, ‒ ФОТО

Було ‒ стало: як змінився Львів, ‒ ФОТО, Белей Аліса

032.ua порівняв фото знакових місць у різних районах Львова десятки років тому та сьогодні і пропонує переглянути, як видозмінилося місто. Гарної вам мандрівки в юність.

1. Головний корпус Національного університету "Львівська політехніка"

Пропонуємо порівняти, як змінився головний корпус Національного університету "Львівська політехніка", за адресою вулиця Степана Бандери, 12. Університет спорудили у кінці 19 ст.

Перше зображення ‒ університет 1979 року. Друге ‒ сучасне фото.

2. Будинок вчених

Зводили будинок протягом 1897-1898 років за проектом віденських архітекторів. До 1939 року тут розташовувалось Шляхетське, або Національне казино, влаштовувались бали, костюмовані вечори, грали в карти. Під час Другої світової війни у Будинку вчених збирали молодь, яку потім відправляли на каторжні роботи до Німеччини. 

Перше зображення ‒ Будинок вчених 1979 року. Друге ‒ сучасне фото.

3. Площа Івана Підкови

У центрі історичної частини Львова притулилася одна з найменших площ міста ‒ імені Івана Підкови. Площа розташована поруч з проспектом Свободи та не менш відомою Театральною вулицею. Декілька століть тому на площі було лише одна будівля ‒ госпіталь Святого Духа. Такою ж була і назва майдану в 14-18 ст. 

Перше зображення ‒  площа Івана Підкови 1979 року. Друге ‒ сучасне фото.

4. Площа Вічева

У серці міста Лева на куті вулиць Театральна та Лесі Українки розташований міський "Вернісаж" – мистецький ринок народного промислу та витворів художнього мистецтва. Площа Вічева – ось таку назву має територія “Вернісажу”, та серед старих жителів Львова ще досі можна почути назву Нижній Замок, яка юридично була закріплена за цим місцем ще майже півстоліття тому.

Перше зображення ‒ площа Вічева 1970-1980-х років. Друге ‒ сучасне фото.

5. Площа Галицька

Утворилася перед Галицькою брамою ще в 18 ст. від неї розходилися шляхи на Галич, Глиняни й до карпатських перевалів та соляних копалень. Перед брамою була незабудована площа, при якій починалась осада ремісників та гостинних домів, яку називали Під Сторожею. У сучасному вигляді площа утворилася наприкінці 18 ст, коли стали розбирати міські фортифікації.

Перше зображення ‒ площа Галицька 1978 року. Друге ‒ сучасне фото.

6. Сквер на площі Кропивницького

Від 1871 року називалася площа Солярні, бо тут розташовувалися соляні склади; від 1916 року мала назву Більчевського на честь львівського римсько-католицького архієпископа Юзефа Більчевського; 1941 року називалася Котляревського, в часи німецької окупації Ганзепляц. З 1944 року ‒ площа Кропивницького на честь українського письменника, драматурга, актора Марка Кропивницького.

Перше зображення ‒ площа Кропивницького 1970-1980-х років. Друге ‒ сучасне фото.

7. Вулиця Коперника

Одна із центральних вулиць Львова, знаходиться у Галицькому районі міста, та має цю назву вже 140 років. Вона була відома від 1560 року, як Сокільницька Дорога або Сокільницький Шлях, від 1690 ‒ це вул. Широка (її верхня частина – вул. Св. Лазаря), а від 1871 – вул. Коперника.

Перше зображення ‒ вулиця Коперника 1980-х років. Друге ‒ сучасне фото.

Нагадаємо, 032.ua продовжує серію матеріалів про історію міста Лева. Ми уже розповідали про те, як колись одягалися львів’янияким місто було у 90-х, про Львів, коли містом ще протікала Полтвапро історію розвитку громадського транспорту та багато іншого.

Читайте також: Марічка Чічкова ‒ про народні співи, гурт "Torban" та Свято музики у Львові

*Повне або часткове копіювання матеріалу без письмової згоди редакції забороняється. 

Львів 032 новини
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі