8 талановитих львівських митців, про яких варто знати

Не секрет, що Львів вважається культурною столицею України та центром давнього і сучасного мистецтва. 032.ua підготував для своїх читачів перелік талановитих молодих львівських митців, які збагачують та розвивають культурне середовище Львова та України зокрема.

Юрій Коваль

8 талановитих львівських митців, про яких варто знати, фото-1

Фото: Максим Білоусов

Юрій Коваль – один з найталановитіших молодих авторів сучасності. Його роботи прикрашають колекції не тільки українських поціновувачів мистецтва, але й іноземних колекціонерів. 

8 талановитих львівських митців, про яких варто знати, фото-2

Джерело: artslooker.com

У своїй практиці львівський живописець Юрій Коваль використовує формальні і сюжетні прийоми магічного реалізму. За допомогою зміщення композиційних елементів, навмисного спотворення простору і часткової гіперболізації образу, митець оновлює традиційні форми, систему художніх засобів, протиставляючи вигадану реальність об’єктивній. Сутність його методу полягає у тому, що, на відміну від класиків-реалістів, він апелює до інстинкту глядача, демонструючи довершену форму як спосіб замаскувати зміст. 

Володимир Костирко

8 талановитих львівських митців, про яких варто знати, фото-3

Фото: Ya Gallery

Володимир Костирко працює у стилі "нових старих майстрів". Міфотворить та містифікує Галичину та постаті митців. Створює графіті, оформляє львівські "кнайпи".

8 талановитих львівських митців, про яких варто знати, фото-4

Джерело: artes-almanac.com

У 1987 році закінчив Львівське училище ужиткового та декоративного мистецтва, а в 1999 році – Люблінський католицький університет, факультет історії мистецтва. Його погляд заглиблений у минуле. Митець декларував, що хоче малювати, як старі європейські майстри. Художник використовує форму й техніку європейських картин часів ренесансу, бароко, але працює із сучасними темами. 

Мистецьке об'єднання "Відкрита група"

Фото: open-group.org.ua

Відкрита група була утворена у Львові у 2012 році п'ятьма українськими митцями. З роками склад групи мінявся, і наразі до неї входять чотири митці – Юрій Білей, Павло Ковач, Станіслав Туріна, та Антон Варга. Час від часу група запрошує всіх до участі в своїх проектах та до членства у Відкритій групі. Відкрита група була нагороджена спеціальною премією PinchukArtCentre у 2013 році та головною премією у 2015-му.

Джерело: Galeria Arsenał 

До основного складу учасників Відкритої групи долучаються також інші люди на той час, поки проект, у якому вони беруть участь, є актуальним. Робота групи базується на дослідженнях питань взаємодії та комунікації між людьми, художниками, ситуацією та простором. Об'єднання представлятиме Україну на 58-й Міжнародній виставці мистецтв у Венеції, що почнеться в травні 2019 року. У полудень 9 травня 2019 року найбільший вантажний літак у світі "Мрія" пролетить над Венецією і на декілька секунд кине тінь на сади Джардіні. Всередині літака знаходитиметься HDD диск з інформацією про всіх нині живучих художниць та художників України.

Тарас Кеб

8 талановитих львівських митців, про яких варто знати, фото-5

Фото: Maryna Bondar-Tvorovska

Тарас Кеб – львівський художник, що творить на полотні та дереві в стилi примітивного мистецтва. Митця цікавить фольклористика, міфологія. В основі робіт – давні традиції українців та різних народів. Із 2007-го - учасник виставок в України, Польщі, Франції, Канади.

8 талановитих львівських митців, про яких варто знати, фото-6

Джерело: Facebook-сторінка Тараса Кеба

Роботи Тараса Кеба наповнені різноманітними казково-мiстичними колоритними персонажами. В роботі його надихають такі художники-примітивісти, як Марія Приймаченко, Никифор Дровняк, Анрі Руссо, Ніко Піросманашвілі, Іван Генералич. Місто, в якому він проживає з народження, для нього також є невичерпним джерелом натхнення.

Kinder Album

Kinder Album народилася в 1982 році. Вперше її роботи з'явилися під псевдонімом Kinder Album в соціальній мережі Facebook в 2012 році. З тих пір художниця веде активну виставкову діяльність. Головна тема творчості львівської художниці  сексуальність.

8 талановитих львівських митців, про яких варто знати, фото-7

Джерело: Facebook-сторінка Kinder Album

Kinder Album працює з різними жанрами: живописом, графікою, фотографією, інсталяцією, стріт-артом і відео-артом. У 2015 році Kinder Album була номінована на премію PinchukArtPrize, в 2017 році автор стала переможницею Другого відкритого конкурсу для молодих українських художників OPEN CALL 2017, організатором якого була Dymchuck Gallery. Роботи художниці експонувалися в Лондоні, Празі, Парижі, Любліні, Копенгагені та ін. Зараз авторка живе і працює у Львові. 

Ольга Баландюх (Ольвія)

8 талановитих львівських митців, про яких варто знати, фото-8

Ольга Баландюх – молода львівська художниця, навчається на магістратурі у Львівській Національній Академії Мистецтв. Учасниця багатьх виставок, фестивалів, творчих заходів.

8 талановитих львівських митців, про яких варто знати, фото-9

Джерело: Facebook-сторінка Ольги Баландюх

У своїх живописних творах авторка багато експериментує із фактурою, синтезом матеріалів, площинами та кольором, створюючи візуально насичені та глибокі композиції. Ключовим концептом представлених робіт є дефініція простору-космосу та постійний пошук форми для його вираження. Авторка у своїх абстрактних роботах на повну використовує експресію кольору та форми аби показати красу навколишнього. Улюблений матеріал для вираження внутрішніх переживань художниці є пластик. Він є ключовим елементом в її творчості. Завдяки йому та авторській техніці, Ольга захоплює глядача і вводить в оману: ніхто не може зразу розгадати секрет створення робіт.

Руслан Лучко

8 талановитих львівських митців, про яких варто знати, фото-10

Фото: Facebook-сторінка Руслана Лучко

Руслан Лучко студент кафедри художнього скла ЛНАМ, Лауреат другої премії професора А. Бокотея 2018, входить в 20 кращих художників за версією А. Криволапа за 2016 рік.

8 талановитих львівських митців, про яких варто знати, фото-11

Джерело: Facebook-сторінка Руслана Лучко

З початку навчання Руслан Лучко активно працював над своїм творчим доробком, їздив на навчання по обміну в Польщу, де активно займався художнім склом, і представив свою першу персональну виставку. Окрім художнього скла та живопису, Руслан Лучко експериментує в напрямках актуальних художніх практик, таких як інсталяції, відео-арт, перформанс та 3D-моделювання.

Олена Субач та В’ячеслав Поляков

8 талановитих львівських митців, про яких варто знати, фото-12

Фото: vogue.ua

Олена Субач та В’ячеслав Поляков  одні з головних представників нової української фотографії, автори зі стрімкою міжнародною кар’єрою. Так, у 2017 Поляков представив персональний проект у рамках Foam Talent в Амстердамі, публікувався у The British Journal of Photography та був відзначені нагородою Vienna Photobook Festival Award. Субач є лауреаткою престижної New East Photo Prize та учасницею численних фотографічних ярмарок та форумів. У листопаді 2018 вони увійшли до шорт-листа премії Bird In Flight з колективним проектом. The Naked Room представляє першу персональну виставку художників в Україні.

8 талановитих львівських митців, про яких варто знати, фото-13

Джерело: vogue.ua

Олена та В’ячеслав мешкають, переважно, у Львові, проте предметом їхнього інтересу є не "культурна столиця", а її символічний антипод – українська провінція. Майже кожного вікенду художники вирушають у подорож до невеликого міста чи селища, де спрямовують свій погляд на місцеву візуальну мову. Об’єктиви Субач і Полякова вихоплюють твори із сірої буденності, проте не вдаються до глузування. Навпаки – вони із захопленням документують нову українську матеріальність.

Фото на головній: open-group.org.ua

Читайте також: 10 крутих гуртів зі Львова, про які ви могли не знати

Повне або часткове копіютвання матеріалу забороняється і вважається порушенням авторьських прав

Львів 032 новини культура
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
12 дуже добре
(6 оцінок)
Високі оцінки користувачів за Повнота інформації
2 людини рекомендують
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі