10 цікавих художників-сучасників зі Львова, творчість яких вам сподобається - 032.ua

10 цікавих художників-сучасників зі Львова, творчість яких вам сподобається

Місто Лева завжди надихало художників до творчості. Їхні роботи  це надзвичайно цінні твори, адже передають наступним поколінням дихання часу, атмосферу місця, показують яким було наше місто в різні часи і якими були люди, котрі жили у ньому.

032.ua пропонує вашій увазі 10 цікавих художників-сучасників зі Львова.

Юрій Кох

Фото: tvoemisto.tv

Юрій Кох ‒ графік, живописець, дизайнер понад 100 книг, автор статей та есеїв на мистецьку тематику. З 1988 по 1992 ‒ член Мистецького угрупування "Шлях", від 1984 ‒ учасник понад 200 графічних та малярських виставок у 30-ти країнах світу. Його твори зберігаються в збірках Львівської картинної галереї, Музеї сучасного мистецтва в Києві, в Українському інституті Нью-Йорка, Petit format museum в Бельгії, Tokio Tama ART UNIVERSITY в Японії.

Джерело: esu.com.ua/search_articles

Юрій Кох включає магічні елементи в реалістичну картину світу, такий художній метод має визначення "магічного реалізму". Для себе художник визначив стиль як "метафізичний маньєризм". Для робіт характерна іронія, еротизм, сюжети вплітаються в урбаністинчий пейзаж Львова.

Людмила Давиденко 

Фото: photo-lviv.in.ua

Людмила Давиденко – знана львівська художниця, працює у напрямку абстрактного асоціативного живопису та кераміки. Членкиня спілки художників України, учасниця числених групових виставок, переможець премій і відзнак як живописець та скульптор.

Джерело: photo-lviv.in.ua

Відбулось більше 10-ти персональних виставок в Україні та закордоном. Роботи художниці експонувались на ART ZURICH, Art Paris, RHY Art Fire Basel, відтак є частиною приватних колекцій в Україні, Польщі, Росії, Німеччині, США, Франції та Швейцарії.

Ольга Погрібна-Кох

Фото: www.facebook.com/GreenSofaGallery

Працює у жанрі малярства, друкованоі та рисованоі графіки, художньої фотографії, поліграфічного дизайну та авторському жанрі  "Пляшк*Арт", вперше ппредставленому  в 1994 р. у Львівській картинній галереї.

Джерело: art.lviv-online.com

На полотнах Ольги Львів постає позачасовою живою субстанцією, симбіозом минулого теперішнього, легенд, реальних осіб, чуттєвості. Образ міста тут надзвичайно яскравий та своєрідний, а тому дійсно цікавий

Андрій Сагайдаковський

Фото: vimeo.com

Андрій Сагайдаковський ‒ талановитий львівський художник. Колись давно він малював на полотні, як і всі, бо знав, де його дістати за безцінь. Але потім точка закрилася. Сагайдаковський не міг з тим примиритися, бо любов до мистецтва тече в його крові. Тоді він почав малювати на килимах і рогожах. 

Джерело: art.lviv-online.com/andrij-sahajdakovskyj

Він є одним з найбільш іронічних сучасних українських художників, який постійно звертається до повсякденних тем, які на полотнах постають перекрученими за своїм змістом. Саме така техніка малювання принесла пану Андрію славу на весь світ.

Володимир Немира

Джерело: volynonline.com/u-lutsku-vidkrili-vistavku-lvivskogo-mittsya-foto

Фото: volynonline.com

Володимир Немира ‒ художник-графік, живописець, член Національної Спілки Художників України.

Джерело: art.lviv-online.com/volodymyr-nemyra

Світогляд художника сформувався під впливом українських художників-модерністів ‒ Нью-Йоркської групи Юрія Соловія, Михайла Дзиндри, Емми Андієвської, котрі творили в США ще у 1960-1980-х роках. У 1975 ‒ закінчив Львівський державний інститут прикладного і декоративного мистецтва, відділ кераміки (тепер – Львівська національна академія мистецтв), а в 1993 ‒ виїхав до США. Проживав у Чикаго, Нью-Йорку, Клівленді. У 2008 – повернувся в Україну. 

Ярослав Баландюх

Джерело: yaroslav-balandyukh.webnode.com.ua

Фото: yaroslav-balandyukh.webnode.com.ua

Ярослав Баландюх ‒ художник монументально-декоративного мистецтва. Народився у Львові 26 червня 1965 року, у 1985 році закінчив навчання на відділі художньої обробки металу Львівського училища прикладного мистецтва ім. І. Труша.

Джерело: yaroslav-balandyukh.webnode.com.ua/fotogalereya

Працює в ділянці станкового, сакрального і монументального малярства, техніка мозаїка, член Національної Спілки художників України. Полотна мальовані експресивно, великими, впевненими мазками, їм властиві сміливі тональні зіставлення і, разом з тим, витончені кольорові мазки. Художник віддає перевагу насиченим, здебільшого достатньо яскравим барвам, однак завжди підпорядковує їх відчуттю загальної гармонії.

Петро Сипняк

Джерело: proartgallery.com.ua/event/петро-сипняк

Фото: proartgallery.com.ua

Петро Сипняк ‒ український живописець, який бере участь у художніх виставках в Україні та за кордоном, у таких країнах, як: Франція, Чехія, Німеччина, Болгарія, Словаччина, Польща, Бельгія, Італія.

Джерело: www.pinterest.com/pin/329818372693399718/?autologin=true

Подібність світосприймання ріднить Сипняка з багатьма класиками нашого малярства: насамперед Іваном Трушем, а також із Григорієм Олег ДенисенкоСмольським, Омеляном Ліщинським, Романом Сельським, які у своїй творчості були оптимістами.

Олег Денисенко

Фото: www.prostir.ua

Займається естампом, живописом, пластикою. Олег Денисенко є володарем 28 міжнародних нагород, які одержав на виставках у Словаччині, США, Польщі, Югославії, Кореї, Росії, Румунії, Великобританії, Іспанії, Італії.

Джерело: olden.com.ua/graphics

Приймає участь у численних міжнародних виставках естампу. Зокрема: в Україні, Норвегії, Швеції, Польщі, Данії, Німеччині, Росії, Словаччині, США, Великобританії, Японії, Кореї, Нідерландах, Югославії, Іспанії, Італії, Франції, Угорщині, Бельгії, Македонії, Румунії, Фінляндії, Словенії, Швейцарії. Дiйсний  член Академiчного Сенату Римськоi Академii сучасного мистецтва в Італії.

Борис Буряк 

Джерело: zaxid.net/u_galereyi_lemish_hudozhnik_boris_buryak_proviv_maysterklas_n1246743

Фото: zaxid.net

Борис Буряк – представник українського експресіонізму. З 2009 – дійсний член Академічного Сенату Міжнародної Академії Сучасного Мистецтва (Рим). Художник працює в галузі станкового та монументального живопису.

Джерело: art.lviv-online.com/borys-buryak

Художник вважає, що завдання живописця полягає не у малюванні кольорових плям, а у мисленні ними. Автор трактує колір не як "чисту барву", а як "складну субстанцію".

Михайло Демцю

Джерело: chernozem.info/journal/27911

Фото: chernozem.info

Михайло Демцю – представник українського постімпресіонізму та експресіонізму. Роботи художника відрізняються об’ємністю шарів фарби та яскравістю кольорової гами. Роботи знаходяться у музеях України та Європи і численних приватних колекціях.

Джерело: art.lviv-online.com/myhajlo-demtsyu

Колір є, безперечно, основною складовою більшості з його картин. Він любить пастозність, яка йому дозволяє надати багатства букета чи швидкоплинного бачення персонажа. Він встановлює контрасти інколи сміливі, але ніколи – бездумні.

Читайте також: 10 крутих гуртів зі Львова, про які ви могли не знати

Повне або часткове копіювання матеріалу забороняється і вважається порушенням авторських прав

новини 032 культура
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
12 дуже добре
Актуальність
12
(1 оцінка)
Автор
12
(1 оцінка)
Якість матеріалу
12
(1 оцінка)
Я рекомендую
1 людина рекомендує

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
032.ua розповідає про символи найбільшого християнського свята та традиції, якими українці, передаючи їх з покоління у покоління, вшановують найсвітліше Воскресіння Христове. Великдень багатий різноманітними народними звичаями. На Великодні свята, як і на Різдвяні, зазвичай збирається разом уся родина. Традиційно відзначення Великодніх свят розпочинається з Вербної неділі. За тиждень до Ісусових страждань, Його смерті на хресті та Воскресіння, Христос уві...
Влада
Сьогодні, 21 квітня, в Україні відбувається повторне голосування на чергових виборах Президента. Зараз українці обирають між двома кандидатами, що набрали найбільше голосів у першому турі - чинним Президентом Петром Порошенком та Володимиром Зеленським. Під час проведення виборів, львів'яни повинні слідкувати за своєю поведінкою та за поведінкою інших, адже за порушення передбачена адміністративна та навіть кримінальна відповідальність. Про виявлені поруше...
Влада
У четвер, 18 квітня, депутати Червоноградської міської ради проголосували за звільнення засудженого за хабарництво заступника мера Червонограда Віталія Гаманюка. Про це повідомив Zaxid.net з посиланням на «Ехо Червонограда». Відповідне рішення депутати Червоноградської міськради підтримали одноголосно. Джерело фото: Ехо Червонограда Зазначимо, згідно з ухвалою Галицького районного суду, кримінальне провадження проти заступника міського голови Червоноградсь...
Пригоди
У п’ятницю, 19 квітня, близько 22:00 в одному з сіл Жидачівського району сталася смертельна ДТП. Про це повідомили у відділі комунікації поліції у Львівській області. Водій авто «Ауді» збив 71-річну велосипедистку, місцеву мешканку, та втік з місця пригоди. Жінка від отриманих травм померла на місці інциденту. Правоохоронці встановили особу втікача – ним виявився 31-річний місцевий мешканець. Медики встановили, що чоловік керував автомобілем у стані алког...
Пригоди
Сьогодні, 20 квітня, близько 11:29 у селі Запитів, що у Львівській області, сталася летальна ДТП. Цю інформацію у коментарі кореспонденту 032.ua підтвердила речниця Нацполіції Львівщини Світлана Добровольська. Джерело фото: Igor Zinkevych За даними керівника ГО “Варта-1” Ігоря Зінкевича, хлопчик, місцевий мешканець, поспішав на науку до церкви, переходив дорогу на пішохідному переході. Фура не встигла зупинитися, наїхала на дитину і провезла хлопця під кол...
Суспільство
У неділю, 21 квітня, у Львові відбудеться дві процесійні ходи римо-католиків з нагоди святкування Воскресіння Господнього. Про це повідомила прес-служба ЛМР. Завтра дві парафії організовують процесійні ходи: церква святої Марії Магдалини у Галицькому районі та парафія святого Антонія у Личаківському районі. За маршрутом дійства можливе ситуативнеобмеження руху транспорту. Процесійна хода парафії святої Марії Магдалини у Галицькому районі триватиме всього 4...
Пригоди
У п’ятницю, 19 лютого, близько 7:35 із однієї церкви Червонограду невідомий викрав два хрести, мобільний телефон та інше майно. Про це повідомив відділ комунікації поліції у Львівській області. Правоохоронці встановили особу крадія – ним виявився 30-річний мешканець Сокальського району. Викрадене майно у нього вже вилучили та повернули священнослужителю храму. За цим фактом відкрили кримінальне провадження за ч.1 ст.185 КК України – крадіжка. Правопорушник...
Культура
Вже традиційно сайт 032.ua підготував для своїх читачів добірку подій, які можна буде відвідати на найближчих вихідних, 20-го та 21-го квітня. Цього разу у перелік потрапило вісім цікавих і корисних, а головне — безкоштовних подій. Відкриття фотопроекту Надії Таравської “Вона” Вже цієї суботи на другому поверсі арт-центру “Дзиґа” відкриють фотовиставку “Вона” Надії Тарнавської. В рамках проекту виставлять 100 плівок, на яких можна побачити не просто жіноче...
Суспільство
Чоловіком, який з серпня перебував у лікарні швидкої допомоги, виявився мешканець села Ярошенка Жмеринського району. Про це повідомляє Zaxid.net. Пацієнта, який нічого про себе не пам’ятав, по фото впізнали його племінниці, які й звернулися в лікарню. Невідомим виявився 63-річний Микола Андрійович Мельник. Чоловік має двох сестер, двох синів та доньку від двох шлюбів. Рідні давно не спілкувалися з чоловіком через те, що його неодноразово судили за важкі зл...