• Головна
  • 10 цікавих художників-сучасників зі Львова, творчість яких вам сподобається
20:09, 9 квітня 2019 р.

10 цікавих художників-сучасників зі Львова, творчість яких вам сподобається

Місто Лева завжди надихало художників до творчості. Їхні роботи  це надзвичайно цінні твори, адже передають наступним поколінням дихання часу, атмосферу місця, показують яким було наше місто в різні часи і якими були люди, котрі жили у ньому.

032.ua пропонує вашій увазі 10 цікавих художників-сучасників зі Львова.

Юрій Кох

10 цікавих художників-сучасників зі Львова, творчість яких вам сподобається, фото-1

Фото: tvoemisto.tv

Юрій Кох ‒ графік, живописець, дизайнер понад 100 книг, автор статей та есеїв на мистецьку тематику. З 1988 по 1992 ‒ член Мистецького угрупування "Шлях", від 1984 ‒ учасник понад 200 графічних та малярських виставок у 30-ти країнах світу. Його твори зберігаються в збірках Львівської картинної галереї, Музеї сучасного мистецтва в Києві, в Українському інституті Нью-Йорка, Petit format museum в Бельгії, Tokio Tama ART UNIVERSITY в Японії.

10 цікавих художників-сучасників зі Львова, творчість яких вам сподобається, фото-2

Джерело: esu.com.ua/search_articles

Юрій Кох включає магічні елементи в реалістичну картину світу, такий художній метод має визначення "магічного реалізму". Для себе художник визначив стиль як "метафізичний маньєризм". Для робіт характерна іронія, еротизм, сюжети вплітаються в урбаністинчий пейзаж Львова.

Людмила Давиденко 

10 цікавих художників-сучасників зі Львова, творчість яких вам сподобається, фото-3

Фото: photo-lviv.in.ua

Людмила Давиденко – знана львівська художниця, працює у напрямку абстрактного асоціативного живопису та кераміки. Членкиня спілки художників України, учасниця числених групових виставок, переможець премій і відзнак як живописець та скульптор.

10 цікавих художників-сучасників зі Львова, творчість яких вам сподобається, фото-4

Джерело: photo-lviv.in.ua

Відбулось більше 10-ти персональних виставок в Україні та закордоном. Роботи художниці експонувались на ART ZURICH, Art Paris, RHY Art Fire Basel, відтак є частиною приватних колекцій в Україні, Польщі, Росії, Німеччині, США, Франції та Швейцарії.

Ольга Погрібна-Кох

10 цікавих художників-сучасників зі Львова, творчість яких вам сподобається, фото-5

Фото: www.facebook.com/GreenSofaGallery

Працює у жанрі малярства, друкованоі та рисованоі графіки, художньої фотографії, поліграфічного дизайну та авторському жанрі  "Пляшк*Арт", вперше ппредставленому  в 1994 р. у Львівській картинній галереї.

10 цікавих художників-сучасників зі Львова, творчість яких вам сподобається, фото-6

Джерело: art.lviv-online.com

На полотнах Ольги Львів постає позачасовою живою субстанцією, симбіозом минулого теперішнього, легенд, реальних осіб, чуттєвості. Образ міста тут надзвичайно яскравий та своєрідний, а тому дійсно цікавий

Андрій Сагайдаковський

10 цікавих художників-сучасників зі Львова, творчість яких вам сподобається, фото-7

Фото: vimeo.com

Андрій Сагайдаковський ‒ талановитий львівський художник. Колись давно він малював на полотні, як і всі, бо знав, де його дістати за безцінь. Але потім точка закрилася. Сагайдаковський не міг з тим примиритися, бо любов до мистецтва тече в його крові. Тоді він почав малювати на килимах і рогожах. 

Джерело: art.lviv-online.com/andrij-sahajdakovskyj

Джерело: art.lviv-online.com/andrij-sahajdakovskyj

Він є одним з найбільш іронічних сучасних українських художників, який постійно звертається до повсякденних тем, які на полотнах постають перекрученими за своїм змістом. Саме така техніка малювання принесла пану Андрію славу на весь світ.

Володимир Немира

Джерело: volynonline.com/u-lutsku-vidkrili-vistavku-lvivskogo-mittsya-foto

Джерело: volynonline.com/u-lutsku-vidkrili-vistavku-lvivskogo-mittsya-foto

Фото: volynonline.com

Володимир Немира ‒ художник-графік, живописець, член Національної Спілки Художників України.

Джерело: art.lviv-online.com/volodymyr-nemyra

Джерело: art.lviv-online.com/volodymyr-nemyra

Світогляд художника сформувався під впливом українських художників-модерністів ‒ Нью-Йоркської групи Юрія Соловія, Михайла Дзиндри, Емми Андієвської, котрі творили в США ще у 1960-1980-х роках. У 1975 ‒ закінчив Львівський державний інститут прикладного і декоративного мистецтва, відділ кераміки (тепер – Львівська національна академія мистецтв), а в 1993 ‒ виїхав до США. Проживав у Чикаго, Нью-Йорку, Клівленді. У 2008 – повернувся в Україну. 

Ярослав Баландюх

Джерело: yaroslav-balandyukh.webnode.com.ua

Джерело: yaroslav-balandyukh.webnode.com.ua

Фото: yaroslav-balandyukh.webnode.com.ua

Ярослав Баландюх ‒ художник монументально-декоративного мистецтва. Народився у Львові 26 червня 1965 року, у 1985 році закінчив навчання на відділі художньої обробки металу Львівського училища прикладного мистецтва ім. І. Труша.

Джерело: yaroslav-balandyukh.webnode.com.ua/fotogalereya

Джерело: yaroslav-balandyukh.webnode.com.ua/fotogalereya

Працює в ділянці станкового, сакрального і монументального малярства, техніка мозаїка, член Національної Спілки художників України. Полотна мальовані експресивно, великими, впевненими мазками, їм властиві сміливі тональні зіставлення і, разом з тим, витончені кольорові мазки. Художник віддає перевагу насиченим, здебільшого достатньо яскравим барвам, однак завжди підпорядковує їх відчуттю загальної гармонії.

Петро Сипняк

Джерело: proartgallery.com.ua/event/петро-сипняк

Джерело: proartgallery.com.ua/event/петро-сипняк

Фото: proartgallery.com.ua

Петро Сипняк ‒ український живописець, який бере участь у художніх виставках в Україні та за кордоном, у таких країнах, як: Франція, Чехія, Німеччина, Болгарія, Словаччина, Польща, Бельгія, Італія.

Джерело: www.pinterest.com/pin/329818372693399718/?autologin=true

Джерело: www.pinterest.com/pin/329818372693399718/?autologin=true

Подібність світосприймання ріднить Сипняка з багатьма класиками нашого малярства: насамперед Іваном Трушем, а також із Григорієм Олег ДенисенкоСмольським, Омеляном Ліщинським, Романом Сельським, які у своїй творчості були оптимістами.

Олег Денисенко

10 цікавих художників-сучасників зі Львова, творчість яких вам сподобається, фото-15

Фото: www.prostir.ua

Займається естампом, живописом, пластикою. Олег Денисенко є володарем 28 міжнародних нагород, які одержав на виставках у Словаччині, США, Польщі, Югославії, Кореї, Росії, Румунії, Великобританії, Іспанії, Італії.

Джерело: olden.com.ua/graphics

Джерело: olden.com.ua/graphics

Приймає участь у численних міжнародних виставках естампу. Зокрема: в Україні, Норвегії, Швеції, Польщі, Данії, Німеччині, Росії, Словаччині, США, Великобританії, Японії, Кореї, Нідерландах, Югославії, Іспанії, Італії, Франції, Угорщині, Бельгії, Македонії, Румунії, Фінляндії, Словенії, Швейцарії. Дiйсний  член Академiчного Сенату Римськоi Академii сучасного мистецтва в Італії.

Борис Буряк 

Джерело: zaxid.net/u_galereyi_lemish_hudozhnik_boris_buryak_proviv_maysterklas_n1246743

Джерело: zaxid.net/u_galereyi_lemish_hudozhnik_boris_buryak_proviv_maysterklas_n1246743

Фото: zaxid.net

Борис Буряк – представник українського експресіонізму. З 2009 – дійсний член Академічного Сенату Міжнародної Академії Сучасного Мистецтва (Рим). Художник працює в галузі станкового та монументального живопису.

Джерело: art.lviv-online.com/borys-buryak

Джерело: art.lviv-online.com/borys-buryak

Художник вважає, що завдання живописця полягає не у малюванні кольорових плям, а у мисленні ними. Автор трактує колір не як "чисту барву", а як "складну субстанцію".

Михайло Демцю

Джерело: chernozem.info/journal/27911

Джерело: chernozem.info/journal/27911

Фото: chernozem.info

Михайло Демцю – представник українського постімпресіонізму та експресіонізму. Роботи художника відрізняються об’ємністю шарів фарби та яскравістю кольорової гами. Роботи знаходяться у музеях України та Європи і численних приватних колекціях.

Джерело: art.lviv-online.com/myhajlo-demtsyu

Джерело: art.lviv-online.com/myhajlo-demtsyu

Колір є, безперечно, основною складовою більшості з його картин. Він любить пастозність, яка йому дозволяє надати багатства букета чи швидкоплинного бачення персонажа. Він встановлює контрасти інколи сміливі, але ніколи – бездумні.

Читайте також: 10 крутих гуртів зі Львова, про які ви могли не знати

Повне або часткове копіювання матеріалу забороняється і вважається порушенням авторських прав

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #032 #культура
12,0
Високі оцінки користувачів за Достовірність
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...