22:17, 11 березня 2019 р.
Ув'язнені у підвалі Луганської ОДА: у Львові покажуть документальний фільм
15 березня о 18:00 у Меморіальному музеї тоталітарних режимів “Територія Терору”, що на пр. Чорновола, 45г (просп. Чорновола, 45 Г, Барак #2) відбудеться показ та обговорення документального короткометражного фільму "Крихка Свобода/ Tangible Freedom".
Як розповіли 032.ua організатори події, фільм стосується проблеми незаконного ув'язнення цивільних осіб на сході України.
Фільм презентуватиме аналітик Східноєвропейського центру громадських ініціатив, аналітик Центру, юрист Наталія Гриценко, журналіст Костянтин Кляцкін та виконавчий продюсер Сергій Малярчук.
Кінематографісти об’єднання Babylon'13 та студії DocNoteFilms, спільно з правозахисниками Східноукраїнського центру громадських ініціатив (СЦГІ) створили 35-хвилинну документальну картину про долі чоловіків і жінок, які були ув'язнені в підвалі приміщення колишньої Луганської ОДА, одразу ж після окупації регіону.
Читайте також: У центрі Львова сотні людей спільно виконали Державний Гімн України, - ФОТО, ВІДЕО
П’ять колишніх полонених діляться з глядачем своєю історією в контексті сьогодення України, від Революції Гідності до окупації Криму та східних регіонів країни.
Приміщення Луганської обласної державної адміністрації - одне з понад 200 місць, яке перетворилося на тюремні камери для звичайних українців під час захоплення незаконними збройними формуваннями сепаратистів.
"Коли прийшов до тями, було дуже важко дихати. Як виявилося, це був холодильник, до якого кидали тих, кого досить сильно було побито. Там я перебував перші три дні. Ну, наскільки можу це зараз зрозуміти", - говорить один із героїв фільму, колишній незаконно ув’язнений.
Читайте також: Як працює оплата проїзду по “Bluetooth” у електротранспорті Львова, - ФОТО
Творці фільму підійшли до болючої теми полону. Вони винесли на перший план долю звичайного українця, який несподівано втрачає свій дім, свободу самовираження, і якого потім позбавляють волі. Факти катування, жорстокого і такого, що принижує людську гідність, поводження задокументовані правозахисниками СЦГІ, які виступили змістовними консультантами фільму.
Режисер фільму - Костянтин Кляцкін, оператор-постановник - Павло Липа, композитор - Роман Вишневський, звукорежисер - Василь Явтушенко, виконавчий продюсер - Сергій Малярчук, художник - Ласло Алмаші, дизайнер анімації - Сергій Григор’єв, пошук героїв та змістовне консультування - Володимир Щербаченко, Ганна Янова.
Вхід на показ та обговорення фільму - вільний.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
13:24, 1 грудня
1
15:16, 30 листопада
21
13:35, 10 грудня
13
live comments feed...
Коментарі