Обираємо діагностичний центр: критерії, на які варто звернути увагу

Обираємо діагностичний центр: критерії, на які варто звернути увагу

Без лабораторної діагностики неможливо уявити сучасної медицини - адже саме від цієї галузі багато в чому залежить чи встановлять правильний діагноз. Тож не дивно, що розвивається вона справді блискавично: лише у Львові налічується 25 діагностичних закладів та лабораторій, а сама діагностика, згідно маркетингових досліджень, належить до сфер, попит на які серед населення зростає.

Як обрати лабораторію, щоб бути впевненим у достовірності результатів аналізу?

Критеріїв декілька. Якщо йдеться про вибір між приватним чи державним закладом – то статистка все частіше свідчить на користь перших. Адже саме приватні діагностичні центри, зазвичай, мають набагато сучасніше обладнання, яке відіграє ключову роль у точній діагностиці. До того ж, цінова політика завдяки високій конкуренції на ринку, стає більш привабливою для пацієнтів — тепер середньостатичний пацієнт може дозволити собі візит до приватної лабораторії. Тим більше в ситуації, коли пріоритетом для людей стали точні аналізи, а довіра до приватних лабораторій з доброю репутацією все ж таки є вищою.

А які ж характеристики мають значення, коли ви зупинили свій вибір на приватній лабораторії? Почніть зі знайомства із закладами в Інтернеті – на сайтах лабораторій, зазвичай, можна знайти свідоцтва про реєстрацію, ліцензії та сертифікати якості. Заодно, сайт допоможе ознайомитися з обладнанням, яке використовують в діагностичному центрі. Також можна ознайомитись із переліком аналізів, дослідити асортимент та ціни, крім того в Інтернеті є багато незалежних порталів, де клієнти залишають свої відгуки про ту чи іншу лабораторію.

Ще один об’єктивний критерій – зовнішня оцінка якості. Такий аудит в Україні може здійснювати Український референс-центр з клінічної лабораторної діагностики і метрології або відповідні міжнародні організації, а результати таких оцінок представлені відповідними атестатами чи міжнародними сертифікатами якості ISO.

Одним з найважливіших критеріїв є якість аналізу. Приватні центри в один голос заявляють про те, що у них аналізи найточніші, проте запитання до медсестри перед здачею аналізу – за якою адресою знаходиться лабораторія та чи є можливість її відвідати? – швидко дасть зрозуміти, наскільки відкритою є ця приватна структура і чи вона має що приховувати. Якщо у відділенні стверджують, що виконують широкий спектр аналізів, а лабораторія при цьому займає 2-3 кімнати – це явно повинно викликати підозру.

Якщо на здачу аналізів скеровує лікар, тоді варто запитати у нього, де він зазвичай здає аналізи?

Відвідини діагностичного центру допоможуть оцінити рівень чистоти, стан Куточка споживача, на якому мають бути офіційні сертифікати та ліцензії, якість витратних матеріалів та рівень сервісу.

Додатковими перевагами стануть зручність розташування та якість обслуговування. Велика мережа відділень свідчить про успішну та добре налагоджену роботу лабораторії. Якщо діагностичні центри мають хорошу географічну доступність – це дозволяє швидко здати аналізи недалеко від роботи чи дому, а SMS-інформування та можливість отримати результати онлайн, допоможуть зекономити ще більше часу.

Отож, зважуйте всі “за” та “проти” та обирайте сучасну точну діагностику, щоб правильно дбати про своє здоров'я!

….

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі