У Львові діятиме музей Митрополита Андрея Шептицького

На базі церкви блаженного отця Климентія Шептицького по вул. Кривоноса, 1 у Львові діятиме музей Митрополита Андрея Шептицького.

Програму підтримки комплексу заходів на його створення підтримало 50 депутатів Львівської міськради, - передає 032.ua.

Сам музей як юридичну установу зареєструвала у лютому 2017 року Курія Львівської Архиєпархії УГКЦ та о.-др. Севастіян (Степан Дмитрух), який також є директором музею Шептицького.

Отець Севастіян упродовж 30 років збирав твори сакрального мистецтва та особистих речей Великого Митрополита Андрея на території України, Франції, Німеччини, США, Канади та інших країн.

Читайте також: Мерія Львова ще на 4 мільйони гривень дофінансувала Центр Довженка на Сихові

Церква і отець Севастіян також утримує і постійно розширює іншу унікальну колекцію старовинних раритетів українського сакрального мистецтва “Студіон“, яку ще у 1909 році започаткував Митрополит Андрей.

Зараз це - понад 6000 предметів, датованих від XІV століття. “Студіон“ є однією з найбільших у світі та найцінніших збірок українського сакрального мистецтва. Засновники безкоштовно передають ці безцінні збірки Музеєві.

Відтак, зараз першочерговою метою є приведення приміщення Музею до належного стану та проведення ремонту. Далі потрібно буде забезпечити належне збереження артефактів та організацію роботи музею.

Читайте також: “Зелені кімнати”, естафета і “Молодвіж”: як Львів зроблять більш дружнім до дітей і молоді

Фінансування Програми здійснюється за рахунок донорських коштів, які залучатиме керівництво Музею та коштів, передбачених у міському бюджеті міста Львова.

Слід зазначити, що комплекс монастиря та церкви, на базі якого створюють музей, є пам’яткою історії та перебуває під охороною ЮНЕСКО. Цей комплекс належить до державної власності з правом оперативного управління Львівським державним університетом внутрішніх справ МВС.

Львів новини 032 музей Шептицький
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі