• Головна
  • Фармацевтів Львівщини, які добровільно здадуть фальсифіковані лікарські засоби не каратимуть
18:22, 30 листопада 2012 р.

Фармацевтів Львівщини, які добровільно здадуть фальсифіковані лікарські засоби не каратимуть

 Всі серії лікарських засобів, виявлені у Львівській області на неліцензованих складах, вилучені з обігу в аптечній мережі на всій території України. Про це повідомила перший заступник голови Держлікслужби України Інна Демченко під час розширеного засідання Громадської ради Державної служби України з лікарських засобів, у якому взяли участь представники професійних громадських об’єднань вітчизняних та іноземних виробників, оптової і роздрібної мереж з реалізації лікарських засобів. Про це інформує прес-служба МОЗ України.

 Нагадаємо: 8 листопада 2012 року співробітниками УБЕЗ ГУ МВС України та Держлікслужби у Львівській області з незаконного обігу на двох складах, що не мали ліцензії на провадження господарської діяльності з оптової торгівлі лікарськими засобами, були вилучені 597 серій препаратів, у тому числі ін’єкційних форм, а також виробів медичного призначення. На сьогодні лабораторіями з контролю якості лікарських засобів Держлікслужби України для 27 серій підтверджені ознаки фальсифікації. 

 Держлікслужба України негайно заборонила обіг усіх виявлених на вказаних складах серій лікарських засобів та вилучила їх з лікувальних закладів, оптової та роздрібної мереж на всій території України. 

 Інна Демченко закликала представників оптових компаній дотримуватися виконання ліцензійних умов та відпускати лікарські засоби лише тим суб’єктам, що мають відповідну ліцензію.

 Як зауважила перший заступник голови, виявлення фальсифікату під час здійснення інспекторами Держлікслужби України планових перевірок в аптечній мережі ускладнюється тим, що, згідно з чинним законодавством, суб’єкт господарської діяльності має бути попереджений за 10 днів до проведення перевірки. Тож  необхідно якнайшвидше внести зміни до законодавства. 

 Інна Демченко закликала суб’єктів господарювання, що провадять господарську діяльність з оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, добровільно повідомити про факти закупівлі лікарських засобів за готівку без оформлення відповідних документів. І нагадала, що, відповідно до ч. 4 ст. 321 Кримінального кодексу України, особа, яка добровільно здала фальсифіковані лікарські засоби та вказала джерело їх придбання або ж сприяла розкриттю злочинів, пов’язаних з їх обігом, звільняється від кримінальної відповідальності

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...