• Головна
  • «У різдвяні пакунки – мистецькі подарунки!»
17:56, 29 листопада 2012 р.

«У різдвяні пакунки – мистецькі подарунки!»

1 грудня у Львові розпочинається мистецький проект «Від Романа до Йордана»! 
Молоді митці презентують для львів’ян та гостей міста авторські різдвяні подарунки.
Гасло свята – «У різдвяні пакунки – мистецькі подарунки!».

«Різдво у Львові – одне з найшанованіших свят, тут збереглись давні українські традиції його святкування. Завжди радісним різдвяним звичаєм був обмін подарунками. А хто не хоче їх отримати? А ще більша втіха – їх дарувати!» -кажуть організатори.
У 2010 році семеро львівських художників започаткували проект «Від Романа до Йордана», зуміли організувати коло цікавих митців, які вже не перший рік тішать львів’ян та гостей міста авторськими мистецькими подарунками. 
Кожен з митців вкладає у свої роботи власні стиль та манеру, а також настрій Різдвяних Свят. Остап Лозинський презентує ікону на склі, Оля Кравченко та Уляна Нищук-Борисяк – сучасну ікону на дошці, Ольга Пильник – кераміку, Ярослава Ткачук – текстиль, Євгенія Рябчун та Олена Костюк – іграшку, ремісницька родина Пирожків – цікаві подарунки.

До проекту долучились також інші митці, які презентують мистецтво як подарунок, що доступний кожному. Зокрема, до виготовлення різдвяних дарунків залучено молодь з особливими потребами, якими опікуються центри Карітасу України. 
В рамках проекту "Від Романа до Йордана" заплановано виставки, майстер-класи, цікаві акції в галереях та кав’ярнях Львова. 

Як стверджують організатори мета проекту створити святковий різдвяний настрій для львів’ян та гостей міста, долучити до роботи осіб з особливими потребами, актуалізувати проблему їх соціалізації та створити альтернативу розповсюдженню експортованих презентів.

Родзинкою різдвяного настрою стане відкриття виставки гуцульських та буковинських ікон ХІХ – поч. ХХ ст. у галереї «ICONART».

«Тут будуть представлені давні ікони з приватних колекцій творчого кола митців, що стали натхненням та символом традиції для нового покоління іконописців. Також на експозиції будуть і ікони сучасних митців, інспіровані духом цих творів.»  - повідомляють організатори

Львівські митці (Оля Пильник, Остап Лозинський, Мар’ян Пиріг, Оля Кравченко, Євгенія Рябчун, Мар’яна Квятковська) разом з підопічними Карітасу України заздалегідь розпочали готуватись до Різдва. Розпочавши співпрацю ще з жовтня цього року на спільних майстер-класах вони створили цікаві різдвяні подарунки та ялинкові прикраси, які буде представлено у «Львівських майстернях шоколаду».

Мистецькі подарунки можна буде знайти:

• з 1 грудня по 20 січня у кав’ярні «Світ кави» (м. Львів, пл. Катедральна, 6);
• з 7 грудня по 20 січня у кав’ярні «Старі Мури» (м. Львів, вул. Сербська, 5);
• з 11 грудня – галерея «ICONART» м. Львів, вул. Вірменська, 26;
• з 15 грудня проект «Разом» у співпраці з Карітас України ( «Львівська майстерня 
шоколаду», м. Львів, вул. Сербська, 3; м. Івано-Франківськ, вул. І. Мазепи 6).
Львівські митці (Оля Пильник, Остап Лозинський, Мар’ян Пиріг, Оля Кравченко, Євгенія Рябчун, Мар’яна Квятковська) разом з підопічними Карітасу України заздалегідь розпочали готуватись до Різдва.

Розпочавши співпрацю ще з жовтня цього року на спільних майстер-класах вони створили цікаві різдвяні подарунки та ялинкові прикраси, які буде представлено у «Львівських майстернях шоколаду».

Проект «Від Романа до Йордана» уже став традиційною, невідємною частинкою різдвяного настрою для львів’ян та гостей міста. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...