• Головна
  • Львів можуть виключити зі списку світової культурної спадщини ЮНЕСКО.
10:40, 29 листопада 2012 р.

Львів можуть виключити зі списку світової культурної спадщини ЮНЕСКО.

Відсутність скоординованих дій між державними органами, що відповідають за збереження історичного середовища Львова, може призвести до того, що наше місто виключать зі списку світової культурної спадщини ЮНЕСКО.

Так, нещодавно, очевидно, стомлюючись відповідати на питання журналістів, чому ведуться шкідливі для центру міста будівельні роботи, начальник міського управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко заявила, що всі мають запам’ятати просту істину — дозволи на будівництво, чи його припинення видає Державна інспекція архітектурно-будівельного контролю — відповідно усі питання туди.

Допоки чиновники сперечаються і вирішують, хто більш відповідальний за руйнування історичного середовища Львова, історики, археологи та пам’яткоохоронці з острахом чекають на висновки експертів з ЮНЕСКО.

 Так, останнє інспектування проводилось навесні цього року. До Львова приїжджав інспектор ІКОМОС Теодор Крестєв, який протягом тижня аналізував стан справ в історичній частині міста. Попереджувальний сигнал був ще у 2010 році. Тоді теж Львів інспектували представники ЮНЕСКО і поставили вимогу органам державної влади України негайно припинити всі роботи у зоні історичного ареалу Львова, інакше Львів можуть виключити зі Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.- пише “Погляд”

Адже лише протягом 2008-2010 років інспекція Державного архітектурно-будівельного контролю у Львові без погодження з Державною службою з питань національної культурної спадщини видала близько 120 дозволів на виконання будівельних робіт в межах територій, на яких розташовані пам’ятки архітектури національного значення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...