• Головна
  • Хто погоджуватиме директорів шкіл на Жовківщині?
09:02, 29 листопада 2012 р.

Хто погоджуватиме директорів шкіл на Жовківщині?

У Жовківському районі розгорівся скандал під час чергової  сесії Жовківської районної ради. Одним із питань було обговорення так званої реорганізації відділу освіти Жовківської РДА.

Ще 31 жовтня надійшло розпорядження про ліквідацію відділів освіти, а натомість створення нової структури – управління освіти. Однак інформація про реорганізацію з’явилася не у відведений на те термін, відтак у районній раді запідозрили неладне. – пишуть у виданні Новий погляд.

«Не була до кінця доведена інформація, – пояснює Богдан Юрдига, заступник голови Жовківської райради. – Коли ми зайнялися проблемою, то виявилося, що не у всіх районних держадміністраціях вказали, що відділи освіти ліквідуються. Розпорядження з’явилося 31 жовтня, але його вчасно не опублікували. Тому закралися певні підозри, що у тому розпорядженні можуть бути якісь течії, спрямовані на переслідування певних інтересів».

Райрада звернулася до юристів за роз’ясненнями. «Коли юристи проаналізували юридичні наслідки процесу ліквідації, то з’ясувалося, що деякі відділи реорганізовують шляхом перейменування, а відділи освіти ліквідовують. Замість ліквідованих відділів буде створене нове управління, якому й передадуть функції старого. Одну установу як юридичну особу ліквідують, а створять іншу юридичну особу, на яку будуть покладені функції попередньої. Проте нова юридична особа – це новий ідентифікаційний код, нова печатка, і ліквідація не передбачає правонаступництва. Кожен вчитель, кожен директор, кожен педагогічний працівник, який працює на Жовківщині, був прийнятий на роботу наказом райвідділу освіти і має трудову угоду з відділом освіти. Відповідно, коли ліквідується юридична особа, то автоматично ліквідуються усі трудові відносини».

Відтак у райраді запропонували інший спосіб реорганізації: «Ліквідувати відділ молоді та спорту, а відділ освіти перейменувати на управління і покласти на нього додаткові функції».

На цій же сесії депутати довго сперечалися, хто буде погоджувати особу нового директора школи. У відділі освіти пропонують залишити все без змін, у районні раді прагнуть затверджувати голосами депутатів, а голова освітянської комісії запропонувала погоджувати лише на комісії, а не сесію виносити лише проблемні питання.

Сільські голови після сесії були безмежно обурені. На сесію виносять такі важливі для громад питання, а їхня думка нікого не цікавить.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...