• Головна
  • Презентація книги «У тіні. 12 розмов з Марціном Войцеховським»
20:00, 28 листопада 2012 р.

Презентація книги «У тіні. 12 розмов з Марціном Войцеховським»

 27 листопада 2012 року в Дзеркальній залі Університету відбулася презентація книжки відомого науковця, дипломата, міністра закордонних справ Республіки Польща у 2005 році, знаного експерта у сфері міжнародної безпеки Адама Даніеля Ротфельда  «У тіні. 12 розмов з Марціном Войцеховським» (переклад з польської Андрія Козицького), яку видало львівське видавництво «Літопис».

«Сьогодні у нас свято – маємо високоповажного гостя. Професор Ротфельд презентує надзвичайно цікаву і важливу книгу, в якій зібрано 12 розмов про відомих людей, присутні автобіографічні елементи. Ця праця справді може багато навчити». –мовив у  вітальному слові до присутніх Ректор Університету, професор Іван Вакарчук, який був модератором заходу.

Зі словами вдячності звернувся до університетської громади автор книги, професор Адам Даніель Ротфельд, який відзначив усіх, хто посприяв у появі книжки. «Нинішній світ малозрозумілий і непевний, але що б ми не говорили про нього, він кращий від того, яким був під час холодної війни чи в період  світових протистоянь», – додав професор.

За його словами, зараз у світі спостерігається так званий «брак загрози» і «брак відчуття загрози»: «Раніше була серйозна загроза ядерної війни. Зараз ця небезпека фактично зводиться до нуля, але також до нуля зводиться можливість повної стабілізації ситуації у світі».

 Адам Ротфельд поділився своїм прагненням здійснити задум, аби ця книжка висвітлювала його досвід і життєвий шлях.

 

Слова подяки авторові книги адресував Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Польща Маркіян Мальський.

«У цій книзі автор ставить фундаментальні питання про сучасне життя у дискусіях з людьми, які творили історію ХХ століття. Видання вчить не лише бути мудрим, а й бути добрим», –  наголосив Маркіян Зіновійович.

 Про паралелі у польському й українському типах мислення йшлося у виступі академіка НАН України Ігоря Юхновського, який зауважив, що «книга видана з великою любов’ю і великим професіоналізмом». Академік поділився думками, що виникли у нього впродовж читання книги. Зокрема, виокремив важливе спостереження: « Якщо ми будемо поважати себе так, як поважають себе поляки, то справді зможемо осягнути свою землю».

 

 «Адам Даніель Ротфельд – та людина, яка знає, як творити порядок з хаосу, і ділиться з читачем цим рецептом. Йому вдається бачити обрії понад хаосом». Ділиться думками Почесний консул Королівства Нідерландів у Львові Богдан Панкевич

 «Польща є добрим сусідом, другом і адвокатом для України. Однак важко бути добрим адвокатом для держави, де є стільки внутрішніх непорозумінь». –наголосив Народний депутат України, заступник голови Комітету з питань європейської інтеграції Верховної Ради України Степан Курпіль окрім того, він побажав присутнім, аби Україна й Польщане втрачали дружніх взаємовідносин.

 Книжка «У тіні…» – це не просто підсумки життєвого доробку професора Ротфельда. Ця книга є передусім нотатником з історії міжнародних відносин кінця ХХ – початку ХХІ століття, адже включила в себе дискусії з моральними та політичними авторитетами минулої епохи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...