150-річчя з дня написання Державного Гімну України відзначили у Львові
27 листопада, у Львівському історичному музеї відбулось відкриття виставки «Національні символи України» до 150-річчя з дня написання Державного Гімну України.
Участь у цій урочистій події взяв заступник голови-керівник апарату Львівської облдержадміністрації Іван Груник, а також член Ради Всеукраїнського об’єднання ветеранів, професор Іван Головацький, директор Львівського історичного музею Богдан Чайковський, та представники громадськості –повідомили у прес службі ЛОДА
Іван Груник привітав присутніх з нагоди 150-річчя з дня написання Державного Гімну України, а також подякував усім, хто причетний до організації цієї тематичної виставки.
«У кожного народу є свої священні символи, які уособлюють його самобутність та національну єдність. До них належать герб, прапор та гімн, які затверджені Конституцією. І обов’язком кожного з нас є шанувати ці символи, як і свою державу», – зазначив заступник голови ОДА.
Також професор Іван Головацький, під час урочистого слова, запропонував увіковічнити дві видатних постаті в історії України: поета Павла Чубинського та композитора Михайла Вербицького у єдиному пам’ятнику та встановити його у Львові, а також Києві.
Після завершення урочистостей з нагоди відкриття усі присутні мали змогу оглянути виставку, котра налічує понад 150 експонатів-пам’яток, пов’язаних з національною символікою, що надані фондами музеїв та бібліотек області.
Довідка:
Восени цього року виповнюється 150 років від написання Павлом Чубинським вірша „Ще не вмерла Україна“, музику до якого потім створив композитор Михайло Вербицький. Цей твір став всеукраїнським національним, а згодом і державним Гімном. 22 травня 2012 року Верховна Рада України прийняла постанову № 4800-VІ „Про відзначення 150-річчя з дня написання Державного Гімну України”. Згідно з цією постановою у Львівському історичному музеї створено виставку „Національні символи
Коментарі