• Головна
  • Нагодувати Піднебесну: Україна постачатиме кукурудзу в Китай
11:14, 26 листопада 2012 р.

Нагодувати Піднебесну: Україна постачатиме кукурудзу в Китай

Українські аграрії відкривають новий ринок збуту зернових культур. Так, в Мінагрополітики заявляють, що в поточному маркетинговому році в Китай буде поставлено до 2 млн т кукурудзи з України. Аналітики відзначають успіх українського зерна в інших далекосхідних країнах, тим не менш, експансія на ринок Китаю може виявитися запізнілою, пише газетаКоммерсантъ-Украина в статті Китай цікавиться українською культурою.

Профільний міністр Юрій Присяжнюк повідомив, що Україна отримала квоту на експорт у Китай близько 2 млн т кукурудзи в нинішньому маркетинговому році, який почався 1 липня. Чиновник попросив учасників ринку визначитися з очікуваними обсягами відвантаження зерна, пообіцявши, що перші поставки можуть відбутися вже до кінця поточного року.

Президент асоціації Український клуб аграрного бізнесу (УКАБ) Алекс Ліссітса відзначає, що далекосхідні ринки є перспективними для українських зернотрейдерів. "Довгий час головними постачальниками там були американці, але їх ціни за останні кілька років зросли, - відзначає експерт. - Тому, навіть враховуючи високі транспортні витрати, українська кукурудза буде досить привабливою".

За інформацією компанії Grain Ukraine, в минулому маркетинговому році Україна експортувала 955 тис. т кукурудзи в Японію і 847 тис. т в Південну Корею. Таким чином, частка вітчизняної зернової культури в загальній структурі поставок цих країн склала 6% і 12% відповідно. Частка ринків Далекого Сходу в структурі українського експорту становила 13%, а вихід в Китай, за прогнозами УКАБ, може вдвічі збільшити загальний обсяг далекосхідних поставок.

Варто відзначити, що умови регуляторів в Японії і Південній Кореї для експортерів простіші, ніж у Китаї, переконаний гендиректор концерну Нібулон Олексій Вадатурський. "Незважаючи на заяви міністерства, ми досі не знаємо фітосанітарних вимог Китаю до нашої кукурудзи, умов інспектування поставок і особливостей оплати, - повідомив він. - Без цих даних говорити про перспективи експорту неможливо".

Крім того, станом на 23 листопада українські зернотрейдери вже реалізували за кордон 4 млн т кукурудзи - близько третини прогнозованого обсягу в поточному маркетинговому році. "Та й проблем із збутом кукурудзи немає, - зазначає гендиректор компанії Волари Юрій Гордейчук. - Експортери легко можуть знайти більш привабливі ринки". У минулому році найбільшими покупцями української кукурудзи стали Єгипет, Іспанія та Іран.

Більше того, вихід українських зернотрейдерів на ринок Китаю може виявитися запізнілим. Так, за оцінками Мінсільгоспу США, в поточному маркетинговому році Китай може різко скоротити імпорт кукурудзи - з 5,2 млн т до 2 млн т. Таке рішення влади спровоковане високим урожаєм, якого вдалося досягти завдяки використанню гібридних сортів. Це може стати причиною того, що в найближчі 7-10 років Піднебесна взагалі може відмовитися від імпорту кукурудзи, переконаний аналітик Standard Chartered Bank Аба Офон. Тим не менш, на думку Алекса Ліссітси, продовольча програма Китаю, зокрема плани з нарощування виробництва м'яса, спричинить зростання потреб у фуражному зерні, і імпорт може навпаки збільшиться.

Раніше Корреспондент.biz писав про те, що Україна направила в Китай заявку про надання українським компаніям квот на поставку кукурудзи в наступному році.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...