• Головна
  • Сімейна медицина не може прижитись у Львові
16:28, 24 листопада 2012 р.

Сімейна медицина не може прижитись у Львові

Незважаючи на стратегічну програму впровадження сімейної медицини на Львівщині серед громадськості до сих пір не вщухають суперечки навколо її переваг та недоліків http://www.omega-kiev.ua/ru/hlamidioz_2.html.

«Я прийшла на огляд до лікаря з грудною дитиною, а там під дверима масса народу з різними вірусами.» – бідкається молода мама. – «Як може мій педіатр дати раду з дітьми і дорослими. і що робити, нам, батькам – не ходити до лікарні, чи що?»

Сімейна медицина прижилась на селі, але ніяк не може отримати позитивні відгуки у Львові.

"Сімейний лікар – це лікар, що пройшов спеціалізацію, або випущений після інституту як лікар загальної практики - сімейної медицини. У нашій амбулаторії працюють лікарі, які одразу після навчання проходили дворічну інтернатуру за спеціальністю "Загальна практика - сімейна медицина". Тобто у нас більш широкі знання, ніж у терапевта. Ми знаємо, як обстежувати і лікувати пацієнта із захворюваннями лор-органів, органів зору, опорно-рухового апарату, шлунково-кишкового тракту тощо. Ми маємо більше можливостей для обстеження й лікування у лабораторних умовах, не залучаючи вторинну ланку. 80% пацієнтів, які звертаються до амбулаторії, можуть отримати медичну допомогу на первинному рівні. ", - розповів лікар однієї з поліклінік міста.

Інакше думає сімейний лікар, що не побажав називати своє ім’я: "Для того, щоб хірург став хірургом у нього спеціалізація після інституту три роки. Для того, щоб окуліст став окулістом – теж спеціалізація три роки. А у сімейних лікарів – два роки на усе, на 15 спеціальностей. Як ви думаєте, якими ми можемо бути спеціалістами?"

 Відзначимо, що процес впровадження сімейної медицини в Україні розпочався з експерименту у Львівській області ще у 1987 році, коли у місті Дрогобичі було відкрито першу амбулаторію загальної практики-сімейної медицини. А з 1995 року розпочато підготовку сімейних лікарів за програмою, затвердженою Міністерством охорони здоров'я України. На сьогоднішній день сімейна медицина визначена як пріорітетна галузь для розбудови первинної ланки сучасної системи охорони здоров’я.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...