Незважаючи на стратегічну програму впровадження сімейної медицини на Львівщині серед громадськості до сих пір не вщухають суперечки навколо її переваг та недоліків http://www.omega-kiev.ua/ru/hlamidioz_2.html.

«Я прийшла на огляд до лікаря з грудною дитиною, а там під дверима масса народу з різними вірусами.» – бідкається молода мама. – «Як може мій педіатр дати раду з дітьми і дорослими. і що робити, нам, батькам – не ходити до лікарні, чи що?»

Сімейна медицина прижилась на селі, але ніяк не може отримати позитивні відгуки у Львові.

"Сімейний лікар – це лікар, що пройшов спеціалізацію, або випущений після інституту як лікар загальної практики - сімейної медицини. У нашій амбулаторії працюють лікарі, які одразу після навчання проходили дворічну інтернатуру за спеціальністю "Загальна практика - сімейна медицина". Тобто у нас більш широкі знання, ніж у терапевта. Ми знаємо, як обстежувати і лікувати пацієнта із захворюваннями лор-органів, органів зору, опорно-рухового апарату, шлунково-кишкового тракту тощо. Ми маємо більше можливостей для обстеження й лікування у лабораторних умовах, не залучаючи вторинну ланку. 80% пацієнтів, які звертаються до амбулаторії, можуть отримати медичну допомогу на первинному рівні. ", - розповів лікар однієї з поліклінік міста.

Інакше думає сімейний лікар, що не побажав називати своє ім’я: "Для того, щоб хірург став хірургом у нього спеціалізація після інституту три роки. Для того, щоб окуліст став окулістом – теж спеціалізація три роки. А у сімейних лікарів – два роки на усе, на 15 спеціальностей. Як ви думаєте, якими ми можемо бути спеціалістами?"

 Відзначимо, що процес впровадження сімейної медицини в Україні розпочався з експерименту у Львівській області ще у 1987 році, коли у місті Дрогобичі було відкрито першу амбулаторію загальної практики-сімейної медицини. А з 1995 року розпочато підготовку сімейних лікарів за програмою, затвердженою Міністерством охорони здоров'я України. На сьогоднішній день сімейна медицина визначена як пріорітетна галузь для розбудови первинної ланки сучасної системи охорони здоров’я.