• Головна
  • Відомий історик Козицький презентував у Львові свою книгу про геноцид
17:20, 22 листопада 2012 р.

Відомий історик Козицький презентував у Львові свою книгу про геноцид

У головному корпусі Національного університету «Львівська політехніка» вчора відбулась зустріч студентів із відомим істориком Андрієм Козицьким. Під час цієї зустрічі історик презентував студентам свою книгу «Геноцид та політика масового винищення цивільного населення у ХХ ст. (причини, особливості, наслідки)».

У презентованій на зустрічі книзі «Геноцид та політика масового винищення цивільного населення у ХХ ст. (причини, особливості, наслідки)» викладено історію геноциду й масових репресій проти цивільного населення у ХХ ст. 

«ХХ століття для українців було надзвичайно важким. Усі великі народи подвоїли свою чисельність впродовж ХХ століття. Насамперед це стосується німців, англійців, французів, хоча і ці країни пережили війни. Натомість кількість етнічних українців на українських землях як на початку століття, так і сьогодні – приблизно однакова. Щоправда, збільшилася українська діаспора в світі, але це певно також ознака того, що на українській землі українцям живеться далеко не найкраще», – сказав під час виступу Андрій Козицький.

Він також зазначив, що йому жаль, що сьогодні тема Голодомору дуже погано досліджується в Україні. «Геноциду українців в Україні надто мало уваги приділяють не тільки історики, а й фахівці з суміжних дисциплін. Якщо порівнювати із Голокостом, то майже половину досліджень на цю тему написали соціологи, психологи та фахівці в іншій царині. Голокост досліджується як явище цивілізаційне. У нас же ті ж соціологи, на жаль, займаються трохи іншими речами», – переконаний історик.

Коротка довідка:

Книжка  «Геноцид та політика масового винищення цивільного населення у ХХ ст. (причини, особливості, наслідки)» увійшла до 18 найкращих книг "Форуму видавців-2012"!

У посібнику викладено історію геноциду й масових репресій проти цивільного населення у ХХ ст. Розглянуто геноцид вірмен в Османській імперії, Голодомор 1932–1933 рр., Голокост європейських євреїв, екстермінацію циган, геноциди в Камбоджі та Руанді. Проаналізовано ті випадки масового винищення цивільного населення, які ще не визнані актами геноциду, однак мають виразні риси геноцидних дій. Навчальний матеріал подано в широкому історичному контексті, висвітлено передумови і наслідки політики геноциду урядів різних країн. Розглянуто дискусійні теоретичні проблеми, що стосуються методики вивчення явища геноциду, кваліфікації та оцінки злочинних дій, скерованих на масове винищення цивільного населення.

 Книга рекомендована для студентів гуманітарних спеціальностей університетів, викладачів вищої та середньої школи, широкого кола осіб, які цікавляться історією геноциду й вивченням політики масових репресій у ХХ ст.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...