НБУ подарував Львіщині монету з «Синагогою у Жовкві»
З 22 листопада Національний банк України, продовжуючи серію "Пам'ятки архітектури України", вводить в обіг пам'ятні монети номіналами 10 і 5 грн "Синагога у Жовкві".
Про це повідомляє "Інтерфакс" із посиланням на лист НБУ банкам.
Монети присвячені пам'ятці іудейської сакральної архітектури та оборонного будівництва - синагозі (1692 рік) у місті Жовква, побудованої в стилі ренесансу, котра є однією з найбільших в Європі оборонних споруд у цьому стилі.
Монету номіналом 10 гривень виготовлено зі срібла, категорія якості карбування – «пруф», маса в чистоті – 31,1 г, діаметр – 38,6 мм, тираж – 7 тис. штук. Гурт монети – гладкий із заглибленими написами позначення металу, його проби – Ag 925, маси в чистоті – 31,1 і логотипом Монетного двору Національного банку України.
Монету номіналом 5 гривень виготовлено з нейзильберу, категорія якості карбування – «спеціальний анциркулейтед», маса – 16,54 г, діаметр – 35 мм, тираж – 35 тис. штук. Гурт монети – рифлений.
На аверсі монет розміщено: угорі малий Державний Герб України, напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, у центрі монет у колі зображено фрагмент фасаду будівлі синагоги, праворуч та ліворуч від якого – стилізований орнамент, рік карбування монет 2012 (праворуч), унизу написи: на монеті зі срібла – ДЕСЯТЬ ГРИВЕНЬ, на монеті з нейзильберу – П’ЯТЬ ГРИВЕНЬ та логотип Монетного двору Національного банку України (ліворуч).
На реверсі монет на тлі декоративно-умовного плану будівлі зображено синагогу та вгорі розміщено написи СИНАГОГА в м. ЖОВКВА.
Художник і скульптор – Володимир Атаманчук.
Пам’ятні монети є дійсними платіжними засобами України та обов’язкові до приймання без будь-яких обмежень за їх номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.
Коментарі