• Головна
  • НБУ подарував Львіщині монету з «Синагогою у Жовкві»
13:48, 22 листопада 2012 р.

НБУ подарував Львіщині монету з «Синагогою у Жовкві»

З 22 листопада Національний банк України, продовжуючи серію "Пам'ятки архітектури України", вводить в обіг  пам'ятні монети номіналами 10 і 5 грн "Синагога у Жовкві".

Про це повідомляє "Інтерфакс" із посиланням на лист НБУ банкам.

Монети присвячені пам'ятці іудейської сакральної архітектури та оборонного будівництва - синагозі (1692 рік) у місті Жовква, побудованої в стилі ренесансу, котра є однією з найбільших в Європі оборонних споруд у цьому стилі.

Монету номіналом 10 гривень виготовлено зі срібла, категорія якості карбування – «пруф», маса в чистоті – 31,1 г, діаметр – 38,6 мм, тираж –  7 тис. штук. Гурт монети –  гладкий із заглибленими написами позначення металу,  його проби – Ag 925, маси в чистоті – 31,1 і логотипом Монетного двору Національного банку України.

Монету номіналом 5 гривень  виготовлено з нейзильберу, категорія  якості карбування – «спеціальний  анциркулейтед», маса – 16,54 г,  діаметр – 35 мм,   тираж – 35 тис. штук. Гурт  монети – рифлений.

На аверсі монет розміщено: угорі малий Державний Герб України,  напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, у центрі монет у колі зображено фрагмент фасаду будівлі синагоги, праворуч та ліворуч від якого – стилізований орнамент, рік карбування монет 2012 (праворуч),  унизу написи: на монеті зі срібла – ДЕСЯТЬ ГРИВЕНЬ, на монеті з нейзильберу – П’ЯТЬ ГРИВЕНЬ та логотип Монетного двору Національного банку України (ліворуч).

На реверсі монет на тлі декоративно-умовного плану будівлі  зображено синагогу та вгорі розміщено написи СИНАГОГА  в м. ЖОВКВА.

Художник і скульптор –  Володимир Атаманчук.

Пам’ятні  монети  є дійсними платіжними засобами України та обов’язкові до приймання без будь-яких обмежень за їх номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...