• Головна
  • Львівська ОДА буде регулювати ціни на лікарські засоби для гіпертоніків
10:00, 21 листопада 2012 р.

Львівська ОДА буде регулювати ціни на лікарські засоби для гіпертоніків

В Україні зареєстровано понад 12 млн осіб, хворих на артеріальну гіпертензію. З них систематичне лікування отримують лише 14%, періодично приймають лікарські препарати 35%. Усі інші звертаються до них тільки для того, щоб угамувати біль. Щорічно цю хворобу виявляють у 1 млн українців.

Чергове засідання робочої групи з реалізації пілотного проекту державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобоюпровів заступник голови-керівник апарату Львівської облдержадміністрації Іван Груник.

"Для успішного втілення проекту, МОЗ України розробило чіткі методичні рекомендації для лікарів, а Держлікслужба України рекомендації для провізорів та фармацевтів." - зазначили члени робочої групи.

Також члени робочої групи дійшли висновку, що слід активізувати роз’яснювальну роботу серед населення з використанням місцевих засобів масової інформації та Інтернет-порталів.

За словами фахівця з МОЗ України, станом на 19 листопада в усіх регіонах держави триває активний процес виписування рецептів, купівлі-продажу, а також відшкодування вартості лікарських засобів від високого тиску саме за схемою, передбаченою Пілотним проектом.

"В середньому по кожній з областей ми маємо 10-15 тисяч пацієнтів, яким вже була відшкодована вартість того чи іншого гіпотензивного препарату. В рамках реалізації другого етапу Пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою - в регіонах України запрацював механізм часткового відшкодування для громадян вартості гіпотензивних ліків. Для здійснення відшкодування цього року передбачено субвенцію з державного бюджету в розмірі 40 млн гривень."-повідомив директор Департаменту економіки і ресурсного забезпечення МОЗ України Володимир Дуда.

Для успішного втілення проекту МОЗ України розробило чіткі методичні рекомендацій для лікарів щодо правил виписування рецептів на такі лікарські засоби.

Рецепт виписується на рецептурному бланку форми № 1 із зазначенням міжнародної непатентованої назви препарату (молекули), дози та має бути завірений печаткою лікувально-профілактичного закладу. Його можна отримати у кардіолога, терапевта, педіатра, сімейного лікаря. Рецепт дійсний протягом 1 міс з моменту видачі та зберігається в аптечному закладі. Рецепт є не лише важливим медичним та юридичним, але водночас і фінансовим документом, який становить основу для розрахунків між аптекою і покупцем.

Рецепт гарантує хворому одержання знижки на ліки, а аптекам, в свою чергу, відшкодування тієї знижки, яку вони надають пацієнтові. Про це під час прес-конференції повідомив головний позаштатний терапевт МОЗ України Василь Нетяженко. 

Коротка довідка:

У перелік міжнародних непатентованих назв лікарських засобів (у вигляді таблеток та капсул), на які поширюється дія пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою входять наступні препарати: Еналаприл, Лізиноприл, Блокатори бета-адренорецепторів, Бісопролол, Метопролол, Небіволол, Антагоністи кальцію, Амлодипін, Ніфедипін.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...