Нещодавно у Верховній Раді зареєстрували законопроект №9094 "Про внесення змін до Сімейного кодексу України щодо визначення прізвища дитини".
Як розповіли кореспонденту 032.ua в Головному територіальному управлінні юстиції Львівщини, новий закон має стосуватися насамперед тих діток, які народжуються поза шлюбом або у сім'ях, де не змінювали прізвища при укладенні шлюбу.
Станом на нині, стаття 145 Сімейного кодексу України визначає, що прізвище дитини визначається за прізвищем батьків. Якщо мати і батько мають різні прізвища, то прізвище дитини визначається за їхньою згодою.
"Законопроектом пропонується передбачити, що батьки, які мають різні прізвища, можуть присвоїти дитині подвійне прізвище, утворене шляхом з'єднання їхніх прізвищ у будь-якій послідовності. Подвійне прізвище дитини може складатися не більше ніж з двох слів, з'єднаних під час написання дефісом", - пояснили в управлінні юстиції.
Читайте також: Школа - другийдім чи концтабір для дітей? Про музику як фактор творення спільного майбутнього
При цьому, у разі присвоєння дитині подвійного прізвища за прізвищами батьків, і якщо один із батьків має подвійне прізвище, то з нього дитині можуть присвоїти лише одну частину. Наприклад, якщо батько Петро Петренко, а мати - Ірина Коваленко-Столяр, то дитина буде Тарас Петренко-Столяр.
"Не допускається зміна послідовності приєднання прізвищ батька і матері один до одного при утворенні подвійних прізвищ у повнорідних братів та сестер", - додали у ГТУЮ у Львівській області.