• Головна
  • Правнучка Фройда привезла до Львова «Ігри розуму»
18:05, 16 листопада 2012 р.

Правнучка Фройда привезла до Львова «Ігри розуму»

 Правнучка знаменитого психіатра Зигмунда Фройда, відома художниця Люсі МакАдам-Фройд вперше завітала до Львова. А приїхала художниця до міста Лева не просто так - вона привезла зі собою персональну виставку під назвою «Ігри розуму», відкриття якої відбулося учора ввечері в галереї Гері Боумена на вулиці Наливайка, 18.

Правнучка Фройда розповіла, що перша персональна виставка навіяна роздумами про гру і життя, про їх переплетення в людському існуванні. «У шахах з одного боку є заздалегідь обумовлені моменти - число фігур та спосіб їх пересування по шахівниці. Це так би мовити фатум в людському житті, те, чого людина змінити не може. А з іншого боку гравець сам вибирає, куди яка фігура піде, тобто право вибору, яке має кожна людина» - сказала вона під час прес-конференції з нагоди відкриття виставки.

Люсі МакАдам-Фройд також поділилася зі своїми планами на майбутнє. Вона зокрема зазначила, що має намір намалювати серію робіт, пов`язаних з її першою мандрівкою на батьківщину її предків. «Мої наступні роботи будуть натхненні поїздкою до Львова, бо я люблю подорожувати і не виключно, що цю серію робіт я також представлю у Львові, коли приїду наступного разу» - сказала вона.

Мисткиня зізналася, що її тато є одним з найбільших митців другої половину ХХ століття – Люсьєн Фройд, а її прадід - ніхто інший як знаменитий психіатр Зигмунд Фройд. «Зі своїм батьком я познайомилася досить пізно, бо родичі розлучилися, коли я була зовсім мала. В університеті, де я здобувала ступінь з мистецтвознавства, до певного моменту ніхто не знав хто я така і чия дочка, допоки нам не задали завдання зробити проект щодо ідентичності кожного зі студентів. Саме тоді я змогла для себе з`єднати дві гілки нашої родини і вперше сказала прилюдно, чия я дочка і правнучка» - розповіла вона.

Художниця розповіла журналістам, що знає про галицьке коріння фройдівської частини своїх предків. Оскільки батьки Зигмунда Фройда походили з Тернопільської області, але з часом переїхали до Відня. «А бабуся мого прадіда народилася у Бродах на Львівщині, тому до України та Львівщини зокрема у мене теплі відчуття. А щодо Львова, то я дуже комфортно себе почуваю тут і хотіла би побути довше, однак мушу вже в суботу повертатися до Лондона» - сказала вона.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...