Кожен їде по своє: головний культурний фестиваль країни запрошує!

19-23 вересня у Львові відбудеться головний культурний фестиваль країни – 25 BookForum. Фокусна тема цьогорічного фестивалю: «Ринок свободи».

«В межах фокусної теми ми хочемо поговорити про те, як кожен із нас «торгує» своїми уявленнями про свободу під тиском обставин: щоразу підвищуючи або знижуючи ставки. Про те, як визначається ціна на свободу, залежно від умов торгівлі та суб’єкту, який стає її споживачем. Про спекуляції поняттями Свободи, які активно використовуються у пропаганді. Вибір цьогорічної теми «BookForum» не є випадковим, бо впродовж 25 років ми збирали різних людей, що мали різні думки, перемоги та проблеми. Ми надавали майданчик для взаємодії і створили ще одне місце, де люди переглядали свої бажання. Ми не можемо стверджувати, що це були позитивні чи негативні зміни, але хочемо акцентувати увагу наших відвідувачів та учасників на тому, що зміни відбувалися і, відбуваються, а ринок функціонує», - зазначає програмна директорка Софія Челяк.

Співорганізатори: Український інститут книги, Львівська міська рада, Львівська обласна рада, Львівська обласна державна адміністрація, Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів, Українська бібліотечна асоціація.

25 BookForum це:

25. Національний книжковий ярмарок.

24. Церемонія вручення премії «BookForum Best Book Award» (до 2018 р. – «Найкраща книга Форуму видавців»).

15. Фестиваль дитячого читання «Книгоманія».

13. Міжнародний літературний фестиваль.

10. Ніч поезії і музики.

9. Всеукраїнський бібліотечний форум.

7. Благодійна акція «Третій вік: задоволення від читання».

BookForum у цифрах і фактах: цього року в програмі 910 подій, 14 тематичних кластерів, 13 спецпроектів, 1010 учасників з усіх областей України, 70 іноземних авторів з 25 країн світу. Події відбуватимуться у Палаці Мистецтв (вул. Коперника, 17) та ще на 40 локаціях Львова.

Участь у BookForum беруть 250 видавництв, які видали кілька тисяч нових книжок спеціально до фестивалю. На книжковий ярмарок вони привезуть понад 250 тонн книжок. Вперше за 24 роки було змінено й назву головної книжкової премії форуму: «Найкраща книга Форуму видавців» перетворилась на «BookForum Best Book Award». На конкурс подано 508 видань від 103 видавництв.

Почесні гості:

 • Марсі Шор – американська історикиня, викладачка Єльського університету, дослідниця історії Східної Європи, авторка книги про революцію на Майдані – «Українська ніч. Інтимна історія революції»;
 • Енн Епплбом – американська історикиня, письменниця і журналістка єврейського походження. Редактор «The Economist» і член видавничої ради «The Washington Post». Авторка книги про Голодомор – «Червоний голод».

У межах 25 BookForum відбудуться соціальні та благодійні заходи, зокрема: благодійна акція для пенсіонерів «Третій вік: задоволення від читання». Учасники акції зможуть безкоштовно відвідати літературні та освітні заходи, лекції, майстер-класи, екскурсії, концерт найкращих хорів, фіналом стане святковий гала-концерт за участі народних артистів України Тараса Петриненка і Тетяни Горобець. Переможці літературного конкурсу “Моя книжкова полиця” мають можливість приїхати до Львова на 25 BookForum.

Вперше завдяки сприянню Львівської обласної державної адміністрації пенсіонери отримають:

1. Безкоштовний вхід:

 • Музей народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького;
 • Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької;
 • Музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького»;
 • Львівський музей історії релігії;
 • Державний меморіальний музей Михайла Грушевського;
 • Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка.

2. Вхідний квиток зі знижкою:

 • Львівський історичний музей.

3. Вхідний квиток зі знижкою 50% від вартості:

 • Львівський будинок органної та камерної музики.

Вперше фокусна тема фестивалю буде розкрита завдяки спеціальній тематичній програмі, яка складається з 5 подій. Кураторка Катерина Яковленко – журналістка, яка досліджує роль медіа та візуальної пропаганди в конструюванні і трансформації образу Донбасу.

Спеціально до ювілейного форуму у Львові курсують #читайтрамваї. Метою цієї рекламної кампанії стала популяризація читання. У кожному трамваї розклеєні спеціальні наліпки з кодами за якими пасажири можуть знайти цікаві історії від учасників форуму і провести свій час у дорозі з користю.

Вперше у межах 25 BookForum було запущено флешмоб #5Books, метою якого є популяризація читання серед українців. Відомі політики, музиканти, автори, перекладачі та звичайні люди радять перелік 5 книжок, які, на їхню думку, варто прочитати цього року кожному.

Відвідувачі: 50 тисяч осіб, переважно 25-45 років, активні, прагнуть позитивних змін, хочуть вчитися і розвиватися.

Тематичні кластери:Територія Свободи, Освіта , Креативні індустрії+ Урбаністика, Бізнес, економіка, Non-fiction, Українська візуальна книга , Жінка в темі , Історія, Наука і технології, Мови та переклад, Філософія, Здоров'я, Політика, Війна.

Спецпроекти:Ринок Свободи, Стиль життя, Ніч поезії та музики , Історії Іншості, Програма для культурних менеджерів, Спецпроект журналу “ШО”, Фантастика, Третій вік задоволення від читання, Український бібліотечний форум, Голоси свободи, Діти, Українсько-Єврейська зустріч, Професійні заходи для представників видавничої сфери.

На період форуму до Львова завітає потужна делегація іноземних авторів з 25 країн світу: Валентина Нері (Італія), Ален Брлек (Хорватія), Сандіп Пармер (Велика Британія), Мартін ван де Ґраф (Нідерланди) Пітер Воттс (Канада), Генрі Марш (Велика Британія), Раян ван Вінкл (Шотландія), Яцек Дукай (Польща), Майкл Катакіс (США), Олів’є Бурдо (Франція), Фредерік Беґбедер (Франція)Аскольд Мельничук (США), Балла (Словаччина), Марко Поґачар (Хорватія), Марцін Щигельський (Польща), Адам Міхнік (Польща), Іза Хруслінська (Польща), Анджей Франашек (Польща), Сіябонга Мпунгоза (ПАР), Холуд Шараф (Сирія), Гамільшег Марі (Австрія), Міхал Гворецький (Словаччина) та інші.

На Форумі традиційно будуть найвідоміші українські автори: Сергій Жадан, Оксана Забужко, Андрій Любка, Юрій Андрухович, Андрій Курков, Ірина Славінська, Тарас Прохасько та інші. Також на форумі можна буде почути: Міністра культури Євгена Нищука, Міністра освіти Лілію Гриневич, в.о. Міністра охорони здоров’я Уляну Супрун, екс-директора польського Інституту книжки Гжегожа Гаудена, відомих українських політиків та бізнесменів.

Офіційні заходи:

 • прес-брифінг і огляд експозиції для запрошених гостей, спілкування – 19 вересня, Палац мистецтв;
 • урочисте відкриття за участі високих посадових осіб держави і почесних гостей – 19 вересня, Львівська національна опера;
 • церемонія вручення премії «BookForum Best Book Award» – 20 вересня, Львівська обласна філармонія;
 • презентація Альманаху творів учасників 25 BookFotum “Форумологія” – 21 вересня;
 • ніч поезії і музики non-stop – 22 вересня (FESTrepublic, вул. Старознесенська, 24-26).

Повна програма заходів на сайтіbookforum.ua

Придбати квитки можна на сайті:bookforum.ua/tickets-book-forum-lviv/

Співорганізатори: Український інститут книги, Львівська міська рада, Львівська обласна рада, Львівська обласна державна адміністрація, Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів, Українська бібліотечна асоціація.

Офіційний партнер: Ідея міста.

Партнери: ТМ «ЛІМО».

Офіційний логістичний партнер: Поштово-логістична група «Meest Group».

Офіційний квитковий партнер: 2Event.

Офіційний банк-еквайєр: Ощадбанк За підтримки: Міністерство культури України, Creative Europe, Національний лісотехнічний університет України, ГО "Територія ініціативної молоді", ГО "Львівський молодіжний клуб", Audi Центр Львів на Липинського.

Офіційний інтернет-партнер: Уарнет.

Офіційний технічний партнер: Комп’ютерний Всесвіт.

Аудит: Контракти аудит.

Фудкорт: Фестиваль вуличної їжі «Street Food So Good».

Партнери з проведення заходів: Музей етнографії та художнього промислу НАН України, Наукова бібліотека ЛНМУ ім. Д. Галицького, Перша Львівська медіатека, Львівська обласна бібліотека для дітей, Наукова бібліотека ЛНУ ім. І. Франка, Львівська обласна універсальна наукова бібліотека, Львівський академічний театр ім. Леся Курбаса, Готель "Леополіс", Communa, Львівська обласна бібліотека для юнацтва ім. Романа Іваничука, Книгарня Є, Книжковий Лев, Дзиґа, Купіца, Старі мури, Інститут Івана Франка НАН України, Центр імені митрополита Андрея Шептицького, Львівський академічний обласний театр ляльок, Готель "Жорж".

Програмні партнери: Посольство США в Україні, Посольство Канади в Україні, МФ Відродження, Посольство Франції в Україні, Посольство Латвії в Україні, Посольство Швейцарії в Україні, Versopolis, Польський інститут у Києві, The Polish Book Institute, Wrocławski Dom Literatury, Генеральне консульство Польщі у Львові, Goethe Institure, GIZ, Французький Інститут, Альянс Франсез Львів, Литовський інститут культури, Чеський центр в Києві, Literarny klub, LIC, Словенське міністерство культури, Датський фонд культури, Ісландський фонд культури, Шотландський фонд культури, Ірландський фонд культури, MERIDIAN CZERNOWITZ, Журнал «ШО», Арт-центр Павла Гудімова «Я Галерея», Кримський дім, Наукова бібліотека ЛНУ ім. Івана Франка, Філософський клуб, Проект «Зоряна фортеця», Arzinger, Інститут просторового розвитку, Ресурсний центр освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами НУ «Львівська політехніка», Національне Бюро програми ЄС "Креативна Європа", Українській осередок Міжнародного ПЕН-клубу, Літературне роз'єднання "грАнь", ГО "Патронус" та Меморіальний музей тоталітарних режимів "Територія Терору", Український інститут книги, Інститут стратегії культури, ОБСЄ, Журнал «Куншт», HD Partners, Центр Сучасного Мистецтва «ДАХ», Києво-Могилянська Бізнес Школа, ССА(Україна).

Партнери з поселення: готель «Львів», готель «Ірена», готель «Жорж», готель «Вінтаж Бутік», готель «Modern», готель «Джем», готель «Вілла Станіславський».

Офіційний партнер з поселення: готель «Leopolis».

Партнери благодійної акції: «Третій вік: задоволення від читання”: Львівський будинок органної та камерної музики, Львівська обласна філармонія, Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької,Музей народної архітектури та побуту ім.Климентія Шептицького, Музично-меморіальний музей ім. С. Крушельницької, Державний меморіальний музей Михайла Грушевського, Львівський національно літературно-меморіальний музей Івана Франка, Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів "Тюрма на Лонцького", Львівський історичний музей, Львівська обласна універсальна наукова бібліотека, Центральна міська бібліотека ім. Лесі Українки, Майстерня втілення змін ‘’Ябко’’, Студія медитації та йоги ‘’Mantra HOUSE’’, Туристично-екскурсійна спілка «Geoattractions», Музична майстерня ‘’Гурба’’, Школа аргентинського танго ''Barrio de Palermo'', Галерея сучасного сакрального мистецтва ICONART, Чайний проект‘’Tea Room’’, ГО ‘’Золоті роки’’, ГО ‘’Ваш Зір’’, ГО «Розвиток Громади”, IT компанія ELEKS, Український католицький університет. Кафедра психології та психотерапії, Інститут суспільних ініціатив, , Організація української молоді ‘’Спадщина’’.

Медіапартнери:

Генеральний: 1 + 1, UA:Перший, Радіо Культура, Український тиждень, День, Еспресо.

Офіційний: UA:Львів, Львівська Хвиля, Твоє місто, Фокус, Gazeta.ua, журнал «Країна», Дело, Mind.ua, Медіахолдинг ZIK, Газета по-українськи, Rabota.ua, GISMETEO.

Медіапартнер: НТА, Львівське обласне радіо (UA: Львів), ФМ Галичина та Gazeta.lviv.ua, Хіт FM, Вголос, Ратуша, Львівська пошта, КиївПост, Детектор медіа, Букви, L'Officiel Ukraine, Дивись інфо, Журнал Афіша міста Львів.

Спеціалізовані: БараБука, Читомо.

25 BookForum Головний культурний фестиваль країни
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Кримінал
Він був переконаний, що термін давності скоєних злочинів уже минув. 1999 року дружину київського УБОЗівця двоє невідомих молодиків облили сірчаною кислотою на вулиці. Вона лікувалась понад 5 років і трагічно загинула, випавши з балкона - потерпіла на той час втратила зір. Про це пише ТСН. 2001 року першокурсник Дмитро святкував день народження товариша в одному з барів, в якому з ним затялася бійка. Згодом батьки знайшли свого сина мертвим - нападники стрі...
Пригоди
16 лютого о 08:53 Яворівський відділ поліції повідомили, у водоймі в селі Коти виявлено потонулий транспортний засіб. Оперативники та працівники різних служб та підрозділів поліції спільно з рятувальниками вийняли Audi 80 з води, пише Поліція Львівщини. 20-річний водій, місцевий мешканець, не впорався із керуванням, через що автівка втрапила у водойму, перекинувшись на дах. Всі четверо молодиків віком 19-24 років загинули на місці. Правоохоронці встановлюю...
Пригоди
ДТП сталася 15 лютого о 17:15 на автодорозі у селі Черляни, Городоцького району. Правоохоронці встановили, що 39-річний місцевий житель керував автомобілем "Таврія Славута" у стані наркотичного сп’яніння. Про це повідомила пресслужба поліції. Виїхавши на тротуар, він наїхав на трьох пішоходів: двом жінкам, мешканкам Городка, було 19 та 49 років, дрогобичанину - 22. Потерпілих госпіталізували, після чого медики зафіксували нетверезий стан водія. Йому загрож...
Суспільство
Світлофори встановили проєкту, який розрахований на розвиток автомобільних доріг аж до 2025 року. Про це повідомила пресслужба ЛОДА. Світлофорні об’єкти з’явились як частина реалізації "Програми розвитку мережі й утримання автомобільних доріг, організації та безпеки дорожнього руху на 2018 – 2025 роки": а/д М-09 Тернопіль – Львів – Рава-Руська км 152+200 м.Жовква; а/д Західний обхід м.Львова км 0+700 с.Рясне-Руське; а/д Т-14-10 Броди-Червоноград км 2+030 м...
Спорт
Українська борчиня стала триразовою чемпіонкою на змаганнях, які відбувалися в Римі. Золото, до слова, також взяла українка - Аліна Акобія Про це на своїй сторінці у Facebook пише НОК України. Триразова чемпіонка Юлія Ткач виграла золоту медаль в змаганнях з вільної боротьби на чемпіонаті Європи, який проходить в Римі. Українка перемогла росіянку Інну Тражукову з рахунком 2:1. яка виступає в категорії до 62 кг у Римі, де й відбулись змагання. Срібну медаль...
Політика
Протягом наступного тижня у Львівській області триватимуть рейдові перевірки продажу алкоголю. До кінця місяця голова Львівської ОДА Максим Козицький постановив впоратись із точками незаконного продажу. Про це прем'єр-міністр України Олексій Гончарук повідомив на селекторній нараді 14 лютого, пише пресслужба ЛОДА. Працівники правоохоронних структур, місцевої влади та інші спеціалісти спеціально сформованими робочими групами виявлятимуть організовані групи,...
Пригоди
Після розпаду СРСР, 15 колишніх республік несподівано отримали вже неждану, але все ще жадану самостійність – Незалежність. І доля кожної з них розвернулась по-своєму: хтось більш успішно демократизувався, хтось – менше, сам процес лібералізації незворушно чекає на свій час за плечима навіть найзатятіших авторитарних режимів. Україна – і сусідня їй Білорусь – мають стільки ж спільного, скільки й відмінного, і завше цікаво порівнювати, що і як, куди поверну...
Суспільство
15 лютого, у день вшанування учасників бойових дій на території інших країн, у Львові вітали працівників львівської поліції, які в минулому виконували бойові завдання в кількох гарячих точках останніх десятиліть. Перш за все учасники зустрічі вшанували пам’ять бійців, які загинули в ході АТО/ООС на сході України. Далі Василь Віконський, очільник львівської поліції, привітав діючих працівників Нацполіції, які виконували бойові завдання в Афганістані, Югосла...
Кримінал
13 лютого львівські поліцейські в одному з поштових відділень затримали 18-річного уродженця міста Сокаль, який навчається в львівському ВНЗ, за імовірний збут психотропної речовини "амфетамін". У такий спосіб правоохоронці перекрили ще один канал постачання на територію Львова наркотичних речовин, у цьому ж випадку - психотропної речовини "амфетамін", повідомила пресслужба поліції.. Зловмисника, уродженця міста Сокаль, викрили оперативники Галицького відд...