НАТО занепокоєне політичною ситуацією в Україні
14 листопада у Києві відбулась 9-та Громадська Асамблея Україна - НАТО. Директор Офісу зв’язку НАТО в Україні Марчін Кожел під час організованої конференції заявив, що Північно-Атлантичний Альянс занепокоєний ходом політичних процесів в Україні, особливо наявністю політичних в’язнів. - передає УНН.
Пан Кожел також додав, що НАТО, однак, продовжує вважати Україну одним з основних стратегічних партнерів, про що було сказано на нещодавньому Чіказькому саміті Альянсу.
Відповідаючи на запитання журналістів, представники дипломатичного корпусу Фінляндії, Естонії, Словаччини та Литви, які теж брали участь в заході, дали зрозуміти, що позаблоковий статус України не означає автоматично її нейтралітет.
Так, Надзвичайний та Повноважний посол Фінляндії в Україні Ар'я Макконен зазначила, що у її країні, яка після ІІ Світової війни визнавалася як нейтральна, зараз ніхто не говорить про нейтралітет:
"Як члени ЄС, ми не можемо бути нейтральними. І якщо громадяни нашої країни вирішать, що ми повинні вступити до НАТО, то двері Альянсу для нас будуть відкриті".
Говорячи про використання досвіду Фінляндії як позаблокової країни, пані Макконен наголосила, що Україні необхідна кооперація з НАТО в світлі тих загроз, які стоять перед Світом на початку 21 ст. – тероризм, піратство, кіберзагроза.
Іноземні гості закликали Україну пам’ятати про свої національні інтереси і не боятися реакції сусідів, зокрема Росії. Надзвичайний та Повноважний Посол Естонії Сулєв Канніке, говорячи про історію вступу його країни до НАТО, зазначив, що свого часу в Кремлі були дуже занепокоєні таким кроком Таллінна, зросла напруженість у відносинах, але після приєднання до Альянсу претензії Москви тільки зменшилися.
"Ми не можемо казати, що у нас дружні стосунки з Росією. Але ми зберігаємо партнерські відносини, ведемо ефективну співпрацю, між нашими країнами збільшується товарообіг та туристичний потік", - підкреслив посол.
Як повідомлялося, політичні партії "Свобода", "Удар" та лідер об'єднаної опозиції А.Яценюка не є фактичними прихильниками вступу України в НАТО. Про це повідомив директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін в ході 9-ї Асамблеї Громадянської ліги Україна-НАТО.
Коментарі