Профспілка працівників Львівського національного університету вимагає підняти викладачам зарплати

Нещодавно прес-служба Первинної профспілкової організації працівників Львівського національного університету імені Івана Франка оприлюднила своє звернення до Кабінету Міністрів України з вимогою підняти заробітну плату педагогічним, науково-педагогічним та науковим працівникам.

У разі невиконання вимог представники профспілки обіцяють оголосити акції протесту, - передає 032.ua.

Відповідні листи з вимогами скерували Голові ЦК Профспілки працівників освіти і науки України Г. Ф. Труханову та Голові Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України  М. Г. Яцейко.

Як йдеться у тексті звернення викладачів ЛНУ ім. Івана Франка, вони занепокоєні "подальшим зубожінням працівників освіти", оскільки заробітна плата працівників освіти відстає від росту цін на споживчі товари і на житлово-комунальні послуги.

"Профспілковий комітет Первинної профспілкової організації працівників Львівського національного університету імені Івана Франка констатує, що впродовж останніх двох років педагогічним працівникам заробітна плата підвищувалася двічі тоді, коли заробітна плата науково-педагогічних та наукових працівників не змінювалася. Це створює дисбаланс у заробітній платі зазначених категорій працівників", - зазначається у зверненні.

Читайте також: Школа - другий дім чи концтабір для дітей? Про музику як фактор творення спільного майбутнього

Відтак, у профспілці університету пропонують висунути вимоги до Кабінету Міністрів щодо заробітної плати педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників, а у разі їх невиконання - оголосити акцію протесту проти "політики штучного заниження розміру заробітної плати науково-педагогічним працівникам і провести її у вересні 2018 року".

При цьому, основні вимоги, які зазначені у зверненні - це припинення зростання різниці між прожитковим мінімумом та мінімальною зарплатою; установлення прожиткового мінімуму на рівні фактичного прожиткового мінімуму за даними Міністерства соціальної політики України; ліквідувати заборгованість з виплати заробітної плати у 2018 році.

Окрім цього, вимагають відновити диференціацію посадових окладів відповідно до Єдиної тарифної сітки; відновити виплату доплат і надбавок, передбачених законодавством, педагогічним працівникам та працівникам бібліотек, реалізувати ст. 61 ЗУ "Про освіту" щодо формування схеми ставок заробітної плати педагогічних і науково-педагогічних працівників державних та комунальних закладів освіти.

У тексті звернення також зазначається, що усі вимоги  обговорили й затвердили на засіданні профспілки 5 вересня 2018 року.

Львів новини 032 профспілка зарплата ЛНУ університет звернення
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі