• Головна
  • Скульптуру Меркурія у Львові нарешті відреставрували
16:07, 13 листопада 2012 р.

Скульптуру Меркурія у Львові нарешті відреставрували

Скульптуру Меркурія, що знаходиться на вул. Січових Стрільців, 3, нарешті відреставрували. Про це сьогодні під час брифінгу повідомив учасник ініціативи «Врятувати Меркурія» Ростислав Паранько.

Реставраційні роботи тривали практично два роки, адже розпочалися вони з травня 2010 року. За цей час учасники ініціативи «Врятувати Меркурія» шукали кошти на відновлення скульптури, автором якої є скульптор Леонардо Марконі.

Як розповів Р.Панько гроші вдалось зібрати завдяки благочинним внескам від львівських організацій, різних компаній та львів’ян. Загалом ці внески становили 43 тис грн., з яких 23 тис грн. були витрачені на розробку проектно-кошторисної документації, 10 тис грн – на організаційні, промоційні і технічні витрати, 10 тис – на саму реставрацію. Окрім того, допомогло завершити реставрацію скульптури Меркурія німецьке товариство GIZ, яке саме запропонувало свою допомогу і додало приблизно 170 тис. грн.

Р.Паранько розповів, що над скульптурою працювали фахівці з кафедри реставрації та архітектурних комплексів Національного університету «Львівська політехніка». Серед них Любов Булгакова, яка виконала всі скульптурні роботи. А супроводжував відновлювальні роботи експерт GIZ Дірк Брюггеман.

«Реставраційні роботи скульптури почались у червні цього року. За цей час нам вдалося відновити руку із знаменитим жезлом-кадуцеєм, пальці та крила на колесі. Скульптура була в дуже поганому стані. Адже вона виконана з вапнякового каменю, а це дуже ніжний матеріал, тому потребує детальної та уважної роботи. Крім того, на стан вапняної скульптури дуже вплинула загазованість даної вулиці, бо вона руйнує вапняк. Якщо б ми не взялися за реставрацію, то могли втратити всю пластику скульптури. Вона має збережені авторські елементи, та в багатьох місцях поверхня сипалася і треба було ці елементи зберегти», - розповів Ростислав Паранько.

Як розповіла скульптор Л. Булгакова, найдовше їй довелось попрацювати над рукою Меркурія. «Ми робили багато варіантів правильної руки. Ще були дороблені пальчики, крила на колесі Фортуни і на кадуцеї», – розповіла вона.

Водночас як зазначив Дірк Брюггеман, реставратори намагались максимально відновити скульптуру Меркурія. «Ми надавали фахову консультацію, яка стосувалася оцінки фігури та подальшої консультації. Також ми доповнювали форму, щоб фігура максимально наблизилась до оригінальної, щоб у комплексі вона виконувала свою функцію. Це був складний комплексний процес», – додав німецький фахівець.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...