Принцип роботи СЕС

Принцип роботи СЕС, Тетяна Герман

Сонячна енергія, можливо, найчистіший та найнадійніший вид відновлювальної енергетики, який нині доступний людству. Великою перевагою сонячної енергії є її доступність практично кожному жителю нашої планети. Таку енергію можна використовувати для забезпечення електрикою власного помешкання, або піти іншим комерційнішим шляхом - на її основі започаткувати власний бізнес.

Для багатьох людей принцип роботи сонячної електростанції досі залишається загадкою, тому ми спробуємо пояснити вам принцип роботи мережевої СЕС.

Сонячні фотоелектричні панелі працюють внаслідок перетворення сонячних променів в електроенергію. Адже сонячні батареї складаються з ряду фотоелементів, які виступають в ролі напівпровідникових пристроїв й за коротку мить перетворюють енергію сонця в електричну. Процес перетворення отримав назву фотоелектричний ефект.

Якщо вдаватися в деталі, то даний процес виглядає набагато складнішим. Так, напівпровідник складається з двох шарів з різною провідністю. Згадуючи шкільні курси фізики та хімії, ми знаємо, що складові атома – катод і анод.Напівпровідник складений з двох шарів, де не вистачає електронів або є зайві, промені сонця, коли падають на таку поверхню, призводять круговий рух електронів з атомів. Весь рух проходить крізь акумулятор, який і залишає в собі частину енергії.

Звичайно, всі ці процеси проходять масово та безперервно, тому прослідкувати за ними без спеціального обладнання буде неможливо. Окремі фотоелементи занадто слабкі, тому ми й бачимо великі сонячні батареї, які складені з окремих квадратиків.

Крім того, з метою захисту, поверхню сонячних батарей покривають склом чи пластиком, що ніяким чином не впливає на ефективність батареї, а навпаки, підвищує її довговічність.

Як висновок, можна сказати, що сонячні електростанції – один з найкращих й найкорисніших винаходів людства за останній час, адже наша планета не зможе довго без наслідків, витримувати усі забаганки й примхи землян. А принцип дії сонячних електростанцій ґрунтується на наступних умовах:

- Екологічна чисті установки

- Безкоштовно (окрім встановлення)

- Робота від заходу до сходу сонця

- Стабільність

- Довговічність

Наша держава тільки стала на шлях зеленої енергетики. Але завдяки «Зеленому» тарифу сонячна енергетика в Україні лише набирає обертів, адже майбутнє саме за нею, а втілити у життя ваші плани, пов’язані з «зеленою» енергетикою допоможе наша компанія ТОВ "Солар стратегія". Детальніше з діяльністю компанії можна ознайомитися перейшовши за цим посиланням.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі