• Головна
  • Природознавчий музей Львова працюватиме над новою експозицію із застосуванням сучасних технологій
18:18, 6 листопада 2012 р.

Природознавчий музей Львова працюватиме над новою експозицію із застосуванням сучасних технологій

Державний природознавчий музей Національної академії наук України у Львові став переможцем проекту «Динамічний музей» та отримав грант на понад 9 млн 270 тис грн. від фонду Ріната Ахметова. Ці кошти підуть на розвиток музею протягом трьох років. Про це під час прес-конференції повідомила керівник проектів за напрямом «Культурне надбання» Фонду Рената Ахметова «Розвиток України» Олеся Островська-Люта.
Вона розповіла, що за цей час Львівський природничий музей співпрацюватиме зі спеціально призначеним експертом, завданням якого стане постійне консультування і надання фахової підтримки (професійні контакти, досвід тощо) колективу музею.
Загалом, як розповіла Олеся Островська-Люта, до шорт-листа проекту «Динамічний музей» увійшли 5 музеїв 25, які подали свої заявки. Зокрема, Державний природознавчий музей Національної академії наук України у Львові із проектом «Природознавчий музей: від теорії еволюції життя до практики Живого музею» гідно склав конкуренцію Дніпропетровському національному історичному музею ім. Д. Яворницького, який представив проект «Музей для всіх: інтерактивний культурологічний соціально орієнтований проект для широкої аудиторії», Донецькому обласному краєзнавчому музею із проектом «Дитячий музейний центр для дітей з різними фізичними та соціальними можливостями», Музею книги і друкарства у Києві з проектом «Минуле і сучасність у просторі Музею книги і друкарства України» та Національному центру народної культури «Музей Івана Гончара» (Київ), який підготував проект «Актуальний Музей: стратегія динамічного розвитку».
Як розповів директор музею Юрій Чорнобай, отримавши гранд, музей тепер ставить собі за мету трансформуватися у соціальний центр і зворотнім зв’язком. Отримані кошти музейники використають на побудову нової експозиції із застосуванням сучасних технологій, створення центру відвідувача та гостьової інфраструктури з особливою увагою до людей з обмеженими можливостями, здійснення освітніх подорожей, проведення семінарів та консультацій із провідними фахівцями з нових напрямків музейної роботи та багато іншого.
Водночас О. Островська-Люта додала, зараз перед музеєм стоїть великий виклик – він повинен стати музеєм дуже важливим і цікавим для своєї громади, а також прикладом для інших музеїв в Україні, застосувати нові і нетипові для себе досі підходи і візії.«Це дуже багато роботи, але музей дуже амбітний і пропозицію розробив цікаву. Музей повинен стати інституцією передачі знань», - зазначила вона.
За словами Ю.Чорнобая, на сьогодні у приміщенні музею тривають ремонтні роботи. «Музей 17 років був зачинений для відвідування. Увесь цей час тут тривали ремонти, бо не було коштів. Але нам вдалося провести реставрацію приміщення музею і зараз проводимо косметичний ремонт. Хочемо відчистити шафи, де знаходитимуться експонати, бо знаходяться в хорошому стані. Ми усе залишаємо у тому стилі, який був закладений колись графом Володимиром Дідушицьким, який є засновником цього музею. Також залишилось зробити експозицію, площа якої за ці роки збільшилась. Експонати будуть розміщені по поличкам з відповідними табличками та інформацією про них», - розповів директор музею.
Зі свого боку міський голова Львова Андрій Садовий висловив сподівання, що музей до кінця цього року відкриє хоча б частину експозиції. «Наше велике завдання, яке ми поставили перед собою, щоб до кінця цього року ми відкрили двері музею хоча б з певною експозицією. Враховуючи, що музей майже 20 років не приймає відвідувачів, цілі покоління дітей цього музею не бачили», - зазначив він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...