На модернізації каналізаційної системи Львова треба багато часу і грошей
Більше 50 львівських підприємств зливають у міську каналізацію екологічно забруднені стоки понад норму. За це вони щомісяця платять 600 тисяч гривень. Про це повідомила прес-секретар водоканалу Уляна Горбата.
"Ми знаємо, що у Львові смердить і хто забруднює стічні води, не вистачає тільки можливості зловити їх вночі", - повідомив на прес-конференції головний технолог "Львівводоканалу" Микола Одуха.
"Для того, щоб вирішити проблеми смороду у Львові треба жорстко заборонити скидати особливо забруднені органікою стоки в каналізацію Львова, - сказав Одуха. - Потім потрібно спроектувати і встановити станції для очистки побутових стоків, реконструювати очисні споруди і щось робити з осадом. Останнє - це очищення важкодоступних місць каналізації від залишків органічних сполук ".
За словами чиновника у Вроцлаві була подібна проблема зі смородом. Вирішити її вдалося за 5 років шляхом модернізації каналізаційної системи.- пише gazeta.ua
Через сморід в місті багато людей відчувають втому, іноді нудоту, проте за даними санепідемстанції у Львові з повітрям все добре.
"Ми проводили моніторинг стану атмосферного повітря міста, - розповів лікар відділу комунальної гігієни Львівської міської Санепідемстанції Володимир Олійник. - Дослідження ми проводили за графіком і, коли його складали, то не знали, чи буде смердіти в місті чи ні, коли ми будемо проводити дослідження . За нашими даними перевищення шкідливих речовин в повітрі не було ".
Із стічних труб у повітря піднімаються метилмеркаптана, аміак, сірководень. Рівень меркаптана в повітрі іноді перевищує допустиму норму в 20 разів.
"Це високий рівень меркаптана в повітрі впливає на захворювання органів дихання, викликає нервові розлади", - сказав Олійник.
Коментарі