• Головна
  • Закон про сівозміни має запрацювати з 2013 року
Фермерам на замітку
09:59, 5 листопада 2012 р.

Закон про сівозміни має запрацювати з 2013 року

Фермерам на замітку

 17 підприємств, які є найбільшими землекористувачами  на Львівщині – орендують три тисячі гектарів землі і більше. Цю інформацію на запит ЛОГО «Львівський прес-клуб» повідомило головне управління агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації. До переліку латифундистів належать, зокрема ПП «Західний Буг»( орендує понад 20 га земель), ПП «Лендком ЮК» (20 тисяч га), ТОВ «ЛВ лімітед» (19,2 тисячі га), ТОВ «Вінал агро»(11,3 тисячі га), ТОВ «АПП Львівське» (понад 9 тисяч га).

"Загалом в оренді на Львівщині перебуває 168,5 тисячі га земель. А в оренді спільних підприємств, міжнародних об`єднань за участі українських та іноземних фірм і юридичних осіб – 4,5 тисячі га землі. Іноземці не завжди демонструють сумлінне господарювання. - переконаний президент Асоціації фермерів і приватних землевласників Львівщини Ярослав Кардаш.

"Наприклад, фірма «Лендком» (Великобритація), яку зараз перекупили шведи (тепер це підприємство називається «Агрокультура»), землю не обробляла, хоча справно платила орендну плату в межах 3% від вартості землі. А згодом на біржі у Великобританії з’явилися лоти з землею Львівщини, не виключено, саме цього підприємства. Тобто, окремі фірми брали землі в довготермінову оренду з правом її подальшого викупу, аби після вступу у дію закону «Про ринок землі» її приватизувати,"- наголосив на брифінгу начальник Державної інспекції сільського господарства у Львівській області Іван Іващук. - "Створена цьогоріч Державна інспекції сільського господарства у Львівській області стежитиме за цільовим і ефективним використанням земель сільськогосподарського призначення. У серпні ми розіслали усім користувачам землі, які володіють наділами від 100 до 3 тис га і більше, інформацію про те, щоб вони до 1 листопада розробили проекти сівозмін на використання землі. "

Для отримання більш високих врожаїв необхідно дотримуватися сівозміни, тобто науково обґрунтованого чергування сільськогосподарських культур і парів, оскільки при обробітку культури на одному і тому ж полі (ділянці) виснажується ґрунт, зростає ризик розвитку хвороб і шкідників.  З 1 січня 2013 року землевласники, що не подадуть в Держінспекцію проекти сівозмін будуть покарані. Стаття 55 Закону України «Про збереження українських грунтів» дає право контролюючій структурі накладати штрафи на громадян у сумі від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходу, а на посадових осіб – від 300 до 500 неоподаткованих мінімумів. Наступним кроком після штрафів буде вимога – розірвати в односторонньому порядку договор оренди землі.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...