• Головна
  • Виборчі технології: підпали, бійки, саботаж
21:48, 30 жовтня 2012 р.

Виборчі технології: підпали, бійки, саботаж

Влада блокує підрахунок голосів в програних "регіоналами" округах

Однією з основних технологій влади на даний момент є блокування процесу підрахунку голосів у відверто програних "регіоналами" округах. Ставка так само робиться на людський чинник.

Багато членів комісій вимушені добу висиджувати в чергах, спати на підлозі і терпіти багато інших незручностей, не маючи можливості здати бюлетені. Розрахунок на тому, що багато хто може просто не витримати такої фізичної і емоційної напруги, передає "Цензор".

Помиляються ті, хто говорять, що вибори вже завершені. Так, за фактом голосування це так і є. Але в тому, що стосується підрахунку голосів, все якщо і не починається, то вже точно і не думає закінчуватися. Цілий ряд одномандатних мажоритарних округів опинилися в центрі уваги преси, громадськості і, хочеться вірити, міжнародних спостерігачів.

Особливо невигідно виділяється в плані підрахунку голосів Київська область і безпосередньо столиця. У Києві "регіонали" терплять нищівну поразку на мажоритарних округах. Поки Азаров, Тігіпко і Герман видавлюють з себе вимучені посмішки і говорять про упевнену перемогу ПР, на декількох округах столиці "регіонали" відверто незаконними методами ведуть боротьбу з опозицією. Однією з основних технологій влади на даний момент є блокування процесу підрахунку голосів у відверто програних "регіоналами" округах. Ставка також робиться на людський чинник - багато членів комісій вимушені добу висиджувати в чергах, спати на підлозі і терпіти багато інших незручностей, не маючи можливості здати бюлетені. Розрахунок грунтований на тому, що багато хто може просто не витримати такої фізичної і емоційної напруги.

У 214 окрузі тоне не гірше "за Титанік" Олесь Довгий. Коли з'явилася інформація про те, що він програє округ кандидатові від опозиції, Довгий все ще лідирував згідно з даними ЦВК. Коли ж кандидат від УДАРу обійшов колишнього соратника Черновецького, той в паніці поїхав по допомогу на Банкову. "Довгий зламався. Він їздив до Адміністрації Президента. І його не підтримали. Сказали: твої проблеми", - повідомило джерело Української правди.

За наявною інформацією, Довгий програє Чумаку близько 4 тисяч голосів. Сьогодні вранці стало відомо, що в 214-му і 216-му (тут опозиціонерка Ксенія Ляпіна перемагає Олександра Супруненка) виборчих округах Дніпровського району Києва довелося перераховувати бюлетені. З самої ночі 155 дільниць чекали, коли, нарешті, приймуть їх коробки з бюлетенями. Черга розтягнулася на три поверхи вгору.

Присутні підозрювали, що процес штучно затягують. Схожа або аналогічна ситуація відбувається і в інших округах. Наприклад, по 217 округу, де упевнено лідирує опозиціонер Олександр Бригинець, учора довгий час було пораховано дещо більше 3% бюлетенів. Лише після привертання уваги громадськості до цього округу, підрахунок голосів був відновлений. У 215 окрузі з відчаєм б'ється за крісло народного депутата секретар Київради Галина Герега, згідно з даними ЦВК що доки ще трохи випереджає " свободовца" Іллєнка. Члени УІК чекають в черзі для передачі результатів виборів.

"Ніяк не виходить по Києву Герега, у нас усі дані з мокрими печатками... це через те, що вона не перемагає, нас тут тримають, нам так здається", - розповіла журналістам заступник голови 342 дільниці Стефанова. З вчорашнього вечора заблокований підрахунок голосів в 223 окрузі, де Віктор Пилипишин заздалегідь випереджає представника "Свободи" Юрія Левченко на 3% з невеликим.

Дика ситуація відбувається в 197 виборчому окрузі в Черкаській області. Тут підраховані дещо більше 17% голосів (по своєму унікальний результат) і хоча заздалегідь лідирує ставленик влади Борис Губський, підрахунок голосів припинений. Як заявив Микола Томенко, у Черкаського штабу Об'єднаної опозиції є інформація з 144 дільниць з 146. Згідно цієї інформації, координатор Ради опозиційних сил Черкаської області Леонід Даценко набирає 28 302 голоси і перемагає Богдана Губського з перевагою в 4 922 голоси. В той же час, за інформацією Канівського окружного штабу Об'єднаної опозиції "Батьківщина", учора в центр округу - місто Канів "розбиратися" і "допомогти" стягнули чиновників і правоохоронців з усіх областей України на чолі з головою Черкаської обласної адміністрації Сергієм Тулубом.

Непередбачувано розгортаються події в ще одному скандальному окрузі № 95. Як написав на своїй сторінці в Facebook Анатолій Гриценко, опозиційний кандидат перемагає скандального "регіонала" Мельника. "Їду знову в Ірпінь, де наш кандидат Кутовий з відривом в 6000 голосів "завалив" їхнього "генерала" Мельника. У Мельника в цих умовах немає жодних шансів, "регіонали" вимушені його зливати. Але тепер проявляє активність кандидат від УДАРу, який зайняв друге місце, на 4000 з меншим показником, ніж у Кутового", - написав Гриценко.

За його словами, робота Окружної виборчої комісії навмисно блокується людьми спортивної зовнішності. Вже учора на цьому окрузі творилася всіляка чортівня, починаючи від бійки між журналістами і деякими молодими людьми і закінчуючи фантастичним стрибком Мірошника з 3-го на 1-е місце. У Вінниці так і зовсім дійшло до відвертого криміналу. Коли стало відомо, що вибори виграє кандидат від опозиції була підпалена окружна виборча комісіяа, а також побитий юриста від опозиції...

У цьому і ряду інших округів опозиції належить захистити свої результати. Влада ж з одного боку затягуватиме підрахунок голосів в проблемних для неї округах, а з іншою гарячково шукати щонайменшу можливість, щоб спотворити результати виборів у свою користь. Чи вдасться їм це зробити - залежить не лише від опозиції, але і від членів виборчих комісій. Проте якщо вже зараз вибори названі кроком назад, то у разі подальших відвертих фальсифікацій результатів, це вже буде два кроки назад.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...