Хто возитиме львів’ян? Чому водії електротранспорту у Львові звільняються

Водії ЛКП “Львівелектротранс” незадоволені своєю роботою, масово звільняються та виїжджають за кордон на заробітки - таку інформацію неодноразово оприлюднювали в соціальних мережах. Кореспондент сайту 032.ua з'ясував, чи справді Львів незабаром може опинитися без водіїв електротранспорту та чи намагаються вирішити проблему на комунальному підприємстві.

Чи правда, що водії звільняються?

Аби дізнатися про ситуацію, сайт 032.ua відправив запит у ЛКП “Львівелектротранс” щодо статистичних даних про звільнених водіїв. Згідно з відповіддю підприємства, можемо зробити висновок, що у водіїв трамваїв помітне зростання кількості звільнень за останні два роки, а у водіїв тролейбусів - навпаки:

Як видно з інфографіки, загалом статистика підтверджує невелике зростання по кількості звільнень водіїв. Так, за 2015 рік загалом звільнилося 26 водіїв електротранспорту, за 2016 - 30; у 2017-му - 33, а за перше півріччя цього року - 22 водії.

“Після запровадження нового тарифу кардинально змінилася ситуація”, - переконує заступник директора з економіки ЛКП “Львівелектротранс” В’ячеслав Кокошко. З його слів, середня зарплата водія з 8580 грн у лютому 2018 року піднялася до 11 263 грн у травні, а відтак, ситуація зі звільненням водіїв на підприємстві покращилась.

Що не так?

Керівник ППО ЛКП “Львівелектротранс” Наталія Калітовська у коментарі для 032.ua розповіла, що водії трамваїв звільняються та виїжджають за кордон, а у тролейбусному депо працюють здебільшого старші люди, у яких можуть трапитися проблеми зі здоров’ям, наприклад, інфаркт і після цього вони уже не зможуть приступити до роботи.

Львівські водії незадоволені тим, що доводиться працювати по дві зміни; низькою зарплатнею та змінами в її нарахуванні. Відтак, багато хто виїжджає на запрошення за кордон.

Читайте також:Проект “Місце щасливих людей” у Львові сподіваються почати реалізувати з осені, - ФОТО

Зі слів Наталії Калітовської, запрошують львівських водіїв у Чехію, зокрема, у місто Брно. Водіям електротранспорту пропонують достойні умови праці, безкоштовне житло, соціальні виплати. І львівські водії часто погоджуються.

“Люди мають особисті проблеми, які потрібно вирішувати нині, тому просто їдуть за кордон на різні роботи - будівельні, по теплицях (якраз сезон на полях). Кожен, хто має можливість поїхати, звільняються. Дехто повернеться, дехто - ні”, - розповіла керівник ППО ЛКП “Львівелектротранс”.

Керівництво профспілки також сконтактувалося з іншими містами по Україні та отримало роздруківку по заробітній платі водіїв за перший квартал цього року і кажуть, що Львів - “пасе задніх”.

16 квітня у Львові відбулися громадські слухання щодо підняття вартості проїзду в електротранспорті. Тоді заступник директора “Львівелектротрансу” з економіки В’ячеслав Кокошко аргументував крок підприємства тим, що це потрібно для підняття заробітної плати водіям.

Зі слів Наталії Калітовської, вже 27 квітня з’ясувалося, що директору підприємства Олегові Березі пан Кокошко подав службову записку (згодом її оприлюднили у соцмережі Фейсбук) про те, що підприємство має збиток і у зв’язку з цим вирішили відтермінувати зарплату водіям до 1 вересня. Почувши це, водії електротранспорту у Львові заявили, що страйкуватимуть вже з 1 червня. Після цього керівництво почало вести переговори та погодилось із 1 травня підняти заробітну плату на 16% для всіх працівників.

“Ми рухаємось, але це є мінімальні гарантії, копійки, які не закривають наших потреб. Водій отримує за продаж квитків 12,5%. Коли ми продавали їх по 3 гривні, водії тролейбусів отримували в середньому 1000-1200 грн за продаж квитків, водії трамваїв - від 2000 до 3000 гривень. Зараз, коли вартість квитка піднялась до 5 гривень, доплата за продаж квитків водіїв трамваїв піднялася до 3000 - 4000 грн. Якщо за тарифною ставкою зарплата водія трамвая підніметься, буде становити приблизно 4200 грн, так само як і доплата за продаж квитків”, - поділилася Наталія Калітовська і додала, що це і є однією з причин, чому профспілка не може знайти спільної мови з адміністрацією.

Читайте також:Депутат-ляшківець відремонтує пустомитівський Народний дім за понад 2 млн грн

Керівниця профспілки обурена тим, що доплату за квитки хочуть зняти взагалі, а натомість ввести доплату на 1500 - 2000 гривень за виконання плану підприємства. 

“Львів є дуже завантаженим містом, з масою ДТП, несправністю вагонів і логічно, що водій не зможе виконати план підприємства і доплати не отримає. Тож заробітна плата буде меншою, ніж ми отримуємо зараз. Ведуться переговори і поки що альтернативи нам не запропонували”, - резюмувала Наталія Калітовська.

Що кажуть у "Львівелектротрансі"?

Заступник директора з економіки ЛКП “Львівелектротранс” В’ячеслав Кокошко підтвердив, що проблема звільнення водіїв є, але з його слів, заробітна плата - не основна цьому причина, принаймні, зараз.

“У середньому, різниця між закордоном і нами є відчутною, але за результатами травня у нас окремі водії отримали заробітну плату на рівні європейських країн, наприклад, Словаччини. У нас є динаміка підняття зарплати, тому я думаю, що ми переборемо ситуацію зі звільненням водіїв і будуть повернення”, - переконаний В’ячеслав Кокошко.

Читайте також:Тури вихідного дня зі Львова: 5 популярних напрямків та ціни

Представник “Львівелектротрансу” також зазначив, що європейські країни - дуже конкурентні, вони залучають українців як по спеціальності, так і на сезонні роботи, за що платять гроші, які на підприємстві не можуть запропонувати.

“Це є не лише проблема нашого підприємства, а й цілої України, тому що водії, слюсарі, інші робітничі спеціальності є дуже затребувані в країнах Центральної Європи, оскільки їхні робітники виїжджають далі, в Західну Європу”, - додав В’ячеслав Кокошко.

Зміну системи доплат водіям за реалізацію квитків у “Львівелектротрансі” називають справедливістю і кажуть, що водії не можуть отримувати більшу заробітну плату за рахунок інших працівників.

“Не може бути ситуація, коли водії заробляють у 3-4 рази більше слюсаря. І вже з 1 травня у нас піднята зарплата всім, у тому числі - водіям, ще одне підняття - з 1 липня і ще одне очікується, коли буде погоджена частина вже підписаної галузевої угоди. Відповідно до колективної угоди, якщо підприємство перебуває у тяжкому фінансовому стані, воно має право відтермінувати підняття заробітної плати, але не довше, ніж на 6 місяців. Це все діється в рамках закону, якого ми чітко дотримуємося”, - пояснив В’ячеслав Кокошко.

Читайте також:Що і за скільки ремонтували в школах і дитсадках Львова, - ОНЛАЙН-МАПА

Заступник директора з економіки ЛКП “Львівелектротранс” зазначив також, що мотивація з 12,5% від реалізації квитків для водіїв вводилася давно, з тарифом 1,5 гривні за проїзд. Тоді сума була логічною і відповідала реаліям часу, зараз же, за переконанням посадовця, - на оплату водія іде непропорційна затраченому часу й зусиллям сума коштів.

“Частка електронних квитків і карток невпинно зростає, тож ми запропонували нову систему, яка була би справедлива й вигідна усім працівникам. У майбутньому вона буде реалізована, але наразі без профспілок ми не можемо змінити ситуацію. Якщо ми не дійдемо згоди, то будемо різними шляхами мотивувати більший продаж електронних квитків і карток. Тим більше, коли львів’яни купують абонемент - це їм зручніше й дешевше”, - розповів В’ячеслав Кокошко.

Разом з тим, зі слів посадовця “Львівелектротрансу”, економічна собівартість проїзду в трамваях і тролейбусах міста становить 5 гривень. І доки не підняли тариф, був збиток, адже із 3-х гривень за один квиток - 2,82 грн були прямими витратами на зарплату й електроенергію.

Читайте також: Львів'янам на замітку: Президент підписав закон про ЮНЕСКО

Заступник директора з економіки ЛКП “Львівелектротранс” також навів статистику по кількості водіїв за перший квартал 2018 року. Як повідомив В'ячеслав Кокошко, у середньому на львівських маршрутах трамваїв і тролейбусів працює від 334 до 339 людей. Окрім цього, зі слів посадовця, підприємство має відкриті вакансії та готове набрати й готувати нових водіїв.

Зокрема, наприкінці червня 2018 року, Львівський обласний центр зайнятості повідомляв, що підприємство потребує 170 водіїв трамваїв і тролейбусів. Окрім цього в ЛЕТі оголосили набір на навчання майбутніх водіїв, які після успішного його завершення отримають посвідчення водія категорії "Т" і гарантоване працевлаштування з соцпакетом.

*ПОВНЕ АБО ЧАСТКОВЕ ВІДТВОРЕННЯ МАТЕРІАЛУ БЕЗ ПИСЬМОВОЇ ЗГОДИ РЕДАКЦІЇ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ І ВВАЖАЄТЬСЯ ПОРУШЕННЯМ АВТОРСЬКИХ ПРАВ

Львів новини 032 транспорт Львівелектротранс трамваї тролейбуси ЛЕТ водії звільнення
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Культура
Серпень уже в перший тиждень потішив українську публіку виходом низки прем’єрних кліпів від популярних виконавців. Кореспондент сайту 032.ua пропонує своїм читачам ознайомитися з “найсмачнішими” піснями, які щойно презентували музиканти різних жанрів. alyona alyona - Велика й смішна Українська реперка alyona alyona вкотре за цей рік дивує шанувальників новим змістовним треком та заворожуючим відео. Пісня “Велика й смішна” увійшла в новий альбом співачки, п...
Культура
У вівторок, 27 серпня, українці святкуватимуть 163-ий день народження Івана Франка. Як повідомили у прес-службі Львівської міськради, у музеї «Дім Франка» готуються відзначати це свято увесь тиждень. Програма святкування передбачає презентації книг, бесіди з відомими львів'янами, урочистий концерт і не тільки. За словами директора музею Богдана Тихолоза, у «Домі Франка» відбудеться цілий мікрофестиваль до Дня народження Каменяра. Читайте також: Куди піти н...
Суспільство
Сайт 032.ua продовжує редакційний спецпроект "Тест-драйв озер поблизу Львова". Літо ще тішить теплими днями, тож сьогодні ми розкажемо про відпочинок на озері ТзОВ "Колиба" у Брюховичах. Як доїхати До озера можна доїхати автобусним маршрутом №8, який курсує із вулиці Зернової біля готелю "Львів". Вийти потрібно на наступній зупинці після супермаркету "Рукавичка". Потім повернути праворуч і пройти 300 метрів до озера. Читайте також: Тест-драйв озер поблизу...
Культура
З нагоди Дня Прапора України, який відбувається напередодні Дня Незалежності України, 23 серпня, кореспондент сайту 032.ua пропонує читачам перевірити свої знання державної символіки. (Увага! Щоб пройти тест, зачекайте кілька секунд, поки він завантажиться. Якщо у вас виникли проблеми з переглядом, спробуйте пройти його із комп'ютера. Нагадаємо, що усі тести від редакції нашого сайту ви можете знайти ТУТ ). Фото, використані у тесті, - з відкритих джерел Ч...
Суспільство
Літо у розпалі, тож 032.ua публікує адреси водойм, які розташовані у радіусі 40-ка км від Львова, та які, станом на сьогодні, відкриті для відпочинку та безпечні для купання. Озеро "Задорожнє" Відстань від Львова: приблизно 34 км; Час в дорозі: автомобілем по трасі E471/М06 ‒ 34 хв; Адреса: с. Дроговиж, Миколаївський район. Озеро в Брюховичах ТзОВ "Колиба"  Відстань від Львова: приблизно 27 км; Час в дорозі: автомобілем по кільцевій дор./Е40 ‒ 32 хв; Адре...
Культура
Сьогодні, 25 серпня, львів'ян запрошують на безкоштовний концерт дуету Erdem "Hammond" Tonguch & Max Tavrichesky. Про це повідомляє кореспондент 032.ua. Дует Erdem "Hammond" Tonguch & Max Tavrichesky - це багаторічний проект турецького та українського музикантів. Вони грають від блюзових першоджерел, госпел, соул-джазу, хард-бопу та фанку, пісень з TOP-100 до авторських композицій крізь призму блюзу. Концерт відбудеться 25 серпня о 20:00 в арт-кафе "Дзиґа"...
Суспільство
У неділю, 25 серпня, у Львові на площі Коліївщини відбудеться недільний маркет вінтажних та секонд-хенд речей "Sunday BazaarR". Про це повідомляє кореспондент 032.ua. З 13:00 ви матимете змогу придбати вживані речі за демократичними цінами. "Це маленький базар, на якому, добре порившись, завжди знайдеш щось потрібне собі, серед старих картин та особистих колекцій", - зазначають організатори. Маркет триватиме до 21:00. Вхід вільний. Фото: "Night Ambassadors...
Суспільство
Вчора, 24 серпня близько 12:10, у Бібрці на вулиці Галицькій біля Львова сталася автопригода. За даними відділу комунікації поліції Львівщини, 30-річна водійка "Чері Кімо", мешканка Перемишлянського району, збила 66-річну жительку цього ж району. Унаслідок отриманих травм потерпіла була госпіталізована в травматологічне відділення Перемишлянської центральної районної лікарні. У поліції встановлюють обставини події, вирішується питання про відкриття криміна...
Пригоди
Вчора, 24 серпня близько 3:30 ночі стало відомо, що у Червонограді у квартирі житлового будинку на вулиці Мазепи виникла пожежа. За даними відділу комунікації поліції Львівщини, у будинку виявили тіло 54-річного місцевого мешканця. За цим фактом відкрили кримінальне провадження за ч.1 ст.115 з приміткою "нещасний випадок" Кримінального кодексу України. Причина загорання встановлюється, призначено експертизи. Нагадаємо, 23 серпня на Львівщині в пожежі загин...
Новини по темі
Середньовічний “хмарочос” на Львівщині: як Тустань стала віртуальною, - ФОТО, ВІДЕО
Купити квартиру у Львові: у якому районі міста найдешевше житло, - ІНФОГРАФІКА
Коли львів’янам чекати капітального ремонту вулиці Пилипа Орлика
У якому напрямку слід розвивати архітектуру Львова: думки експертів фестивалю "Вежа"
Хто і як планує вирішувати проблему зі сміттям на Львівщині, - ІНФОГРАФІКА
ReHERIT: як у Львові актуалізують “Простір Синагог” та переосмислюють культурну спадщину
Масові “замінування” у Львові: скільки коштують бюджету “жарти” анонімів
У Винники хочуть запустити трамвай та відновити там лижну школу
Врятувати ведмедів від людей: як функціонує притулок “Домажир” біля Львова
“Завжди мріяла переїхати до Львова": як у Львові ошукали переселенку з Донбасу