• Головна
  • Німецький уряд вклав 4 мільйони євро у відновлення історичних пам’яток Львова
09:16, 30 жовтня 2012 р.

Німецький уряд вклав 4 мільйони євро у відновлення історичних пам’яток Львова

Тим часом, з державного бюджету України за останніх 4 роки на збереження культурної спадщини Львова не було виділено жодної гривні.

Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

«Місто щороку вкладає у відновлення культурної спадщини Львова орієнтовно 10 млн грн., - розповіла начальник управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко. - Маємо також велику, в тому числі і фінансову, підтримку від сусідніх країн – Польщі та Німеччини. Відповідно до проекту Німецького міжнародного товариства GIZ «Муніципальний розвиток на оновлення старої частини Львова», німецький уряд інвестує у Львів 4 млн євро. Це грантові кошти, які не треба повертати. За ці кошти у центральній частині міста реставрують дерев’яні вікна у квартирах, вхідні брами, балкони».

Крім того, у Львові вже 5 років Міністерство культури і національної спадщини Польщі реалізовує програму «Збереження спільної культурної спадщини». Усі роботи фінансує Міністерство культури та національної спадщини Польщі, а виконують їх спільно українські та польські реставратори.

За час співпраці Міністерство профінансувало реставраційних робіт на суму понад 11,5 млн грн. Це реставрація надгробків на Личаківському цвинтарі, реставрація вівтаря «Голгофа» та стінопису у Вірменській церкві, реставрація пам’ятника Яну Кілінському у Стрийському парку, реставраційні роботи у Латинській катедрі. Також Міністерство культури та національної спадщини Польщі фінансово долучилося до проведення інвентаризації та фотограмметрії у церкві Петра і Павла та до опрацювання добірок у музеях міста.

Як зазначив у Львові представник Міністерства культури та національної спадщини Польщі Міхал Міхальські, співпраця зі Львовом є дуже цікавою. «Ви щасливі, бо живете у місті, чиї об’єкти входять до спадщини ЮНЕСКО», – зазначив М. Міхальські.

Він запевнив, що проект «Збереження спільної культурної спадщини» триватиме й надалі. «Перш за все, ми б хотіли продовжити роботи на Личаківському цвинтарі, у Вірменській катедрі продовжити реставрацію розписів Яна Розена. Загалом, проекти, які ми реалізовуємо у Львові, розписані на багато років», – зазначив Міхал Міхальські.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...