• Головна
  • На Львівщині накопичилося 10 мільйонів тонн сміття
19:57, 29 жовтня 2012 р.

На Львівщині накопичилося 10 мільйонів тонн сміття

На території Львівської області діє 671 сміттєзвалище, де накопичено 10 млн тонн сміття

509 з них вважають стихійними через абсолютне недотримання санітарно-захисних зон та відповідних дозвільних документів. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Львівської області.

Протягом 2011-2012 років Державною екологічною інспекцією у Львівській області винесено 48 рішень про тимчасову зупинку захоронення твердих побутових відходів на сміттєзвалищах, які скеровано на виконання головам відповідних місцевих рад. Однак, на даний час із зазначених рішень фактично виконано лише 19.

Загальна площа земель, які використовуються під сміттєзвалища, становить понад 600 га, однак видано лише 21 державний акт на право постійного користування земельними ділянками, які використовуються під сміттєзвалищами. На решту органами місцевого самоврядування лише видано рішення про вибір земельних ділянок під сміттєзвалища або ж надання дозволу на виготовлення проекту їхнього відведення.

Не виділено кошти і не завершено роботи з облаштування та проектування (реконструкції) полігонів твердих побутових відходів для міст Добромиля, Городка, Золочева, Кам’янка-Бузька, Миколаєва, Нового Роздолу, Рава-Руська, Старого Самбора, Турки, Яворова та ряду інших.

За наслідками проведених перевірок, прокуратурою області внесено подання у Львівську обласну державну адміністрацію, Державне управління охорони навколишнього природного середовища у Львівській області, Державну екологічну інспекцію в Львівській області, ДЗ «Львівська обласна санітарно-епідеміологічна станція» та Головне управління ветеринарної медицини у Львівській області.

Загалом упродовж поточного року органами прокуратури Львівщини в ході здійснення правозахисної діяльності в сфері поводження з відходами внесено понад 270 документів реагування. За наслідками їхнього розгляду до відповідальності притягнуто 158 посадових осіб органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, в тому числі 86 посадових осіб органів контролю. За прокурорського втручання відшкодовано 150 тис. грн.

Крім того, заявлено 4 позовні заяви про стягнення із суб’єктів господарювання шкоди, завданої засміченням та забрудненням земель, на загальну суму майже 400 тис. грн. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...