• Головна
  • Львівські медики здали майже 120 літрів своєї крові
11:21, 29 жовтня 2012 р.

Львівські медики здали майже 120 літрів своєї крові

Найактивнішим був медперсонал 1-ї міської лікарні, лікарні швидкої медичної допомоги, 4-ї міської лікарні та лікарні «Хоспіс»

Медичні працівники Львова здали близько 118 літрів крові для своїх пацієнтів. З цієї крові виготовлено 61,3 літра плазми і 57,2 – еритромаси. Завдяки цій крові та її компонентам можна буде врятувати кілька десятків життів.

Щодня у закладах охорони здоров'я Львова люди потребують переливання крові при опіках, пологах, онкологічних захворюваннях, гострих крововтратах тощо. Потреба у компонентах і препаратах крові росте із року у рік, проте запаси крові набагато менші від потреби, оскільки в останнє десятиліття донорство переживає значний спад, загальна кількість донорів в Україні за 15 років зменшилася майже удвічі.

Щоб привернути увагу до цієї проблеми та власним прикладом показати, як кожна людина може допомогти врятувати життя, у Львові з 17 вересня до 17 жовтня управлінням охорони здоров'я мерії було проведено акцію «Дні донора серед медичних працівників» під гаслом «Beatus, qui prodest, quibus potest» — щасливий той, хто може комусь допомогти!

Напередодні акції начальник управління охорони здоров’я Володимир Зуб звернувся до усіх медичних працівників Львова згуртуватися навколо цієї ідеї, наповнити банк крові у місті, допомогти своїм пацієнтам та на власному прикладі показати суспільству, що кожен може послужити високій справі спасіння людського життя. Акція проводиться у Львові вже втретє.

У 2009 році свою кров безкоштовно здали 215 медиків, у 2011 році — 264 медичних працівника. У 2012 році цей благородний вчинок здійснив 231 медичний працівник. Найактивнішим був медперсонал 1-ї міської лікарні, лікарні швидкої медичної допомоги, 4-ї міської лікарні та лікарні «Хоспіс».

Охочих здати кров було набагато більше, проте внаслідок медичних протипоказань, як низький артеріальний тиск, низькі показники гемоглобіну, наявність деяких захворювань, частині учасників акції було відмовлено у заборі крові.

Акція проводилася на базі відділення трансфузіології комунальної міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги, інформує прес-служба Львівської міської ради.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...