• Головна
  • Мільйон українців голосуватимуть вдома або в лікарнях, - ЦВК
17:27, 28 жовтня 2012 р.

Мільйон українців голосуватимуть вдома або в лікарнях, - ЦВК

Майже 1 млн українців можуть проголосувати за місцем перебування, тобто вдома або в медустановах, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на сайт ЦВК.

На початок голосування Центрвиборчком вніс до витягу із списку виборців для голосування за місцем перебування 988,492 тис осіб.

Відповідно до закону про вибори народних депутатів, голосування за місцем перебування передбачає голосування вдома або в медустанові. Так, в п.1 ст. 86. "Порядок організації голосування виборців за місцем перебування" зазначається: "Виборцю, який внесений до списку виборців на виборчій дільниці, але за віком, по інвалідності або за станом здоров'я не здатний пересуватися самостійно, дільнична виборча комісія надає можливість голосувати за місцем перебування цього виборця" .

Крім, того в п.7 ст.86 мовиться: "На спеціальних виборчих дільницях, утворених у стаціонарних лікувальних закладах, голосування за місцем перебування виборця проводиться на підставі власноручно написаної заяви виборця з проханням забезпечити йому голосування за місцем його перебування у зв'язку з необхідністю дотримання постільного режиму".

На брифінгу заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна пояснила: "Голосування за місцем проживання проходить, як відомо, з двох причин. Це громадяни, які постійно не здатні пересуватися самостійно, і дані про них знаходяться в державному реєстрі виборців. Ці дані є постійними і спекуляції на них неможливі. І є так звані інші категорії: ті, які тимчасово не можуть пересуватися самостійно. Вони подають заяву до виборчої комісії з відповідними медичними довідками. Орієнтовно, за попередніми даними, голосують за місцем перебування 1 млн 019 тис 338 осіб".

При цьому Усенко-Чорна підкреслила, що ця цифра попередня, підлягає уточненню і її не можна розцінювати як офіційну.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...