• Головна
  • На Львівщині голови ДВК не пускали представників ОПОРИ на ранкові засідання
13:45, 28 жовтня 2012 р.

На Львівщині голови ДВК не пускали представників ОПОРИ на ранкові засідання

Спостерігачам довелося гримати у двері та вікна. Одне з вікон випадково розбилося

Сьогодні вранці двоє спостерігачів від Громадянської мережі ОПОРА прибули на виборчу дільницю у село Смереківка Перемишлянського району, проте голова комісії не впустила їх у приміщення.

На початку засідання комісія проголосувала, що усі суб’єкти виборчого права та журналісти, які не з’явилися до цього часу на дільницю, не можуть брати участі у вранішньому засіданні.

Жінка мотивувала своє рішення просто: «Ми завжди так робили і зараз робити будемо». Посилання на законодавство голову комісії не переконали, тож спостерігачі змогли потрапити на дільницю лише о 8 годині.

Така ж ситуація зафіксована у дільниці в селі Конів Старосамбірського району. Прибувши до дільниці, спостерігачі виявили, що вона зачинена, й впускати члени комісії нікого не збираються, йдеться у повідомленні ГМ ОПОРА.

Так, о 7:13 голова комісії одноосібно прийняла рішення, що усіх інших суб’єктів, які не прибули до цього часу на дільницю, вона впускати не буде. Спостерігачі ОПОРИ, аби відстояти своє право перебувати на вранішньому засіданні, почали стукати у двері. Не дочекавшись відповіді – у вікно, в результати чого воно тріснуло.

Наразі спостерігачі на місці складають акт про перешкоджання роботі офіційних спостерігачів і обіцяють компенсувати дільниці збитки за тріснуте вікно.

Нагадуємо, що у статті 34 ЗУ «Про вибори народних депутатів» йдеться:

«На засіданнях окружної чи дільничної виборчої комісії, у тому числі при підрахунку голосів та встановленні підсумків голосування, на виборчій дільниці в день голосування у приміщенні, де проводиться голосування, мають право бути присутніми без дозволу чи запрошення відповідної комісії лише такі особи:

1) члени виборчих комісій вищого рівня;

2) кандидати у депутати, їх довірені особи, уповноважені особи партій (не більше однієї особи від однієї партії, одного кандидата);

3) офіційні спостерігачі від партії, яка висунула кандидатів у депутати у загальнодержавному округу, від кандидата у депутати в одномандатному окрузі або від громадської організації (не більше однієї особи від однієї партії, одного кандидата, однієї громадської організації);

4) офіційні спостерігачі від іноземних держав і міжнародних організацій;

5) представники засобів масової інформації (не більше двох осіб від одного засобу масової інформації)».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...