• Головна
  • Археологи розкопали долітописний Львів
17:20, 25 жовтня 2012 р.

Археологи розкопали долітописний Львів

У Львові на вулиці Підмурній, де планують спорудити медичний центр, археологи виявили уламки кераміки 15 та 16 століть, фундаменти будівель 18 століття та дерев’яний водогін, якому близько 200 років.

За словами фахівців Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України, знахідки виявили на глибині 4-ох метрів, повідомили у «Рятівній археологічній службі».

«Ми дослідили приблизно 16 м кв.. Ґрунт насичений артефактами. Дуже сподіваємось, що нижче будуть артефакти давнішого часу», – розповів керівник експедиції, науковий співробітник «Рятівної археологічної служби» Назар Войтович.

За словами археологів, можливо, саме на цій ділянці вдасться знайти свідчення про перші сторінки історії Львова – артефакти, що датуються першими століттями нашої ери та долітописними часами.

«Поруч із ділянкою розташована площа Старий Ринок, де, за однією з гіпотез, локалізувався княжий Львів. За 20-40 метрів від ділянки – ринок «Добробут», де 1992 року під час розкопок археологи зафіксували культурні нашарування завглибшки до 10 метрів і знайшли артефакти V-VI ст. Це були дерев’яні споруди, багато кераміки, ювелірних виробів та кілька скарбів монет. Дослідження ділянки на Підмурній є дуже важливими, адже тут можна виявити матеріали, які підтвердять або спростують локацію «Львова до Львова», тобто міста до 1256 року, навколо площі Старий Ринок», – розповів директор НДЦ «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України Олег Осаульчук.

Однак вивчення решти території, що потрапляє під забудову, може і не мати продовження. За словами Олега Осаульчука, коли власники ділянки погоджували відвід землі під забудову, міське управління охорони історичного середовища не зазначило про необхідність проведення розкопок.

«У серпні ми випадково побачили, що тут обгороджують ділянку під будівництво. Нам вдалось знайти власників ділянки і після довгих переговорів домовитись про проведення археологічних робіт. На жаль, лише археологічного нагляду, оскільки генпідрядники будівництва посилаючись на наявні в них документи від пам’ятко-охоронних органів, намагаються перешкоджати проведенню масштабних досліджень. З одного боку, я їх розумію, оскільки кожен забудовник прагне уникнути непотрібних, на їхню думку, витрат. Але нинішньої ситуації могло б не бути, якби при відведенні земельної ділянки під будівництво було дотримано усіх вимог пам’ятко-охоронного законодавства, адже ділянка розташована в центральній частині міста на території, що охороняється ЮНЕСКО, в зоні охорони археологічного культурного шару. Однак чиновники змовчали про це, що є свідомим порушенням законодавства про охорону культурної спадщини. Тепер треба або пояснювати інвестору необхідність досліджень, або примусово зупиняти будівельні роботи, але хто їх зупинятиме: чиновники, які надали погодження?», – зазначив Олег Осаульчук.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...