• Головна
  • Археологи визначили точні межі Великої міської синагоги у Львові й хочуть копати далі
14:30, 22 жовтня 2012 р.

Археологи визначили точні межі Великої міської синагоги у Львові й хочуть копати далі

Під час археологічних досліджень за музеєм «Арсенал» та на суміжній ділянці на вулиці Староєврейській зафіксовані точні межі Великої міської синагоги.

«Ми змогли зафіксувати точні межі Великої міської синагоги, яка є під шаром плит і асфальту. В радянські часи там була стоянка автобусів «Інтуриста», і її заасфальтували. Тоді, коли її впорядковували у 80-х роках, то цей асфальт покрили плитами і протрасували ніби стіни Великої міської синагоги. Протрасували їх, швидше за все, по картографічних матеріалах, але не по дослідженнях. Тепер нашим завданням було знайти точні кути Великої міської синагоги. Для того розкапали завглибшки 2 м. В одному місці навіть знайшли сліди підлоги синагоги. Але наші археологи не зупинилися на досягнутому і пішли значно глибше та виявили сліди Старої міської синагоги, тобто тої, що була під нею. Зараз ми є на роздоріжжі, бо археологи хочуть копати ширше і глибше, але на це в нас коштів немає», – розповіла начальник управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко.

Нагадаємо, 26 вересня на площі Арсенальній та суміжній ділянці на вул. Староєврейській розпочалися археологічні роботи для виявлення точного розташування елементів фундаментів, та збору інформації про будівлі Великої міської синагоги та Бейт Гамідрашу, зруйнованих під час Другої світової війни для проекту облаштування площі Трьох синагог. Про це повідомила прес-служба ЛМР.

Замовником робіт є управління охорони історичного середовища Львівської міської ради, виконавцем – Рятівна археологічна служба Інституту Археології НАН України. Керівництво розкопками здійснюють Олег Осаульчук та Юрій Лукомський. Вартість археологічних робіт становить 70 тис. грн.

Облаштувати площу планують за 1-2 роки.

Концепція проекту Площа Синагог архітектора Франца Решке (Берлін) була обрана міжнародним журі на міжнародному відкритому конкурсі у грудні 2010 р. серед 35 проектів. Проект-переможець, а також інші проекти можна було побачити на виставках у Палаці мистецтв 2010 року і у виставковому залі Центру міської історії у квітні 2011 року.

«Проект передбачає, що територія синагоги Золота Роза зберігається як є, і лише закріплюється та консервується, територія Бейт Гамідрашу залишаться як зелена зона відкритою для подальшого розвитку, ділянка Великої міської синагоги стає площею-пам’ятником, який вшановує пам’ять про синагогу та її знищення і надає місцю функції громадського простору для зустрічей», – зазначила Лілія Онищенко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...