• Головна
  • У Львові в будинках ОСББ впроваджуватимуть заходи з енергозбереження
13:35, 20 жовтня 2012 р.

У Львові в будинках ОСББ впроваджуватимуть заходи з енергозбереження

Відбулося підписання меморандуму про співпрацю між Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) та Львівською міською радою у рамках проекту «Енергоефективність у житловому секторі України (UREEP)». Меморандум передбачає можливість впровадження заходів з енергозбереження у будинках ОСББ м. Львова.

Метою проекту є створення правової та інституційної платформи для підтримки українських ОСББ в отриманні доступу до фінансування на покращення енергоефективності в існуючому житловому фонді України, а також збільшення потоку комерційного фінансування у проекти з проведення енергоефективної модернізації житлового фонду.

Проектом передбачено проведення за кошти Міжнародної фінансової корпорації та часткового співфінансування ОСББ 100 енергоаудитів. Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.

«Ми маємо енерговтрати у будинках, але ми не знаємо, скільки ми втрачаємо і як це мінімізувати. Завдяки цій угоді 100 будинків ОСББ зможуть провести якісний енергоаудит. На кожен будинок  передбачено 8 тис. грн. і більше. Хто перший подасть документи, той матиме таку можливість», - заявив міський голова Андрій Садовий.

«Ми обрали Львів тому, що це той анклав, де робота з ОСББ вже ведеться, і ми просто підтримуємо ініціативу, яка тут існує» - сказала керівник Міжнародної фінансової корпорації в Україні Олена Волошина.

За словами керівника проекту IFC «Енергоефективність у житловому секторі України» Гжегожа Гайди, внески ОСББ будуть здійснюватися відповідно до такого розподілу витрат: перші 25 енергоаудитів – 10% вартості енергоаудиту сплачують ОСББ, 90% — за рахунок коштів IFC; наступні 25 енергоаудитів – 25% вартості енергоаудиту сплачують ОСББ, 75% — за рахунок коштів IFC; останні 50 енергоаудитів – 50% вартості енергоаудиту сплачують ОСББ, 50% — за рахунок коштів IFC.

Експерти IFC будуть надавати безкоштовні консультації згідно з графіком у відділі супроводу ОСББ, ресурсному центрі для розвитку ОСББ Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради (пл. Ринок, 1 каб.107) протягом 12 місяців. Консультант з юридичних питань буде надавати допомогу ОСББ у підготовці будь-якої юридичної документації в рамках пакету супроводжувальної документації до кредитної заявки на комерційне фінансування. Консультант з фінансових питань, окрім консультацій та розробки бізнес-планів для ОСББ, надаватиме підтримку ОСББ у переговорах з банками та допомогу у заповненні необхідних банківських форм та анкет, пов’язаних з фінансовими аспектами заявника ОСББ. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...