• Головна
  • Чиновників, які не спілкуватимуться на роботі українською мовою, пропонують штрафувати
11:38, 19 жовтня 2012 р.

Чиновників, які не спілкуватимуться на роботі українською мовою, пропонують штрафувати

Група, яка допрацьовує закон "про мову", пропонує розробити нову редакцію правопису і накладати штрафи на чиновників, які на роботі не використовують українську мову як державну.

Про це йдеться в проекті концепції держпрограми розвитку і функціонування української мови, пише Комерсант-Україна.

Документ повинен забезпечити повноцінне використання мови у різних сферах.

Зокрема, пропонується розробити нову редакцію правил українського правопису, створити центри і регулярні курси вивчення української мови для держслужбовців, військовослужбовців та інших громадян країни, а також мігрантів.

Крім того, розробники концепції пропонують забезпечити навчальні заклади літературою і підручниками державною мовою, підготувати комплексний онлайн-курс з її вивчення, встановити надбавки до зарплати вчителям української мови і літератури та викладацькому складу молодшої школи, забезпечити підтримку книговидання на українській і функціонування української мови в сфері кінематографії.

Просувати українську мову будуть за допомогою соціальної реклами, а також концертів у південному й східному регіонах.

Окремим пунктом зазначається необхідність розробки "діючих механізмів контролю над дотриманням мовного законодавства". Сутність цих механізмів не розкривається.

Член робочої групи, директор Інституту літератури ім. Шевченка Микола Жулинський розповів, що при підготовці документа розробники опиралися на закон Французької республіки 1994 року про французьку мову, в якому передбачена відповідальність за порушення мовного закону - від солідних штрафів до 6 місяців тюремного ув'язнення.

"Не впевнений, що Україна буде готова ввести кримінальну відповідальність, але адміністративна повинна бути обов'язково, зокрема, для чиновників, які у своїй роботі не використовують українську мову як державну", - запропонував експерт.

Розроблено й порядок фінансування заходів щодо розвитку української мови - воно здійснюватиметься з державного та місцевого бюджетів.

Зокрема, з держбюджету передбачається витратити 582 млн 239 тис. грн: у 2013 році - понад 168 млн грн, у 2014 році - понад 220 млн грн, у 2015 році - понад 192 млн грн.

З місцевих бюджетів пропонують виділити до 2015 року понад 1 млн грн.

Концепція буде передана в Кабмін, де її розглянуть "у найближчий час без затримок".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...