• Головна
  • Студенти Львівщини вивчали тактику боротьби УПА
19:16, 17 жовтня 2012 р.

Студенти Львівщини вивчали тактику боротьби УПА

На Львівщині в рамках заходів з відзначення у 2012 році Року УПА відбувся семінар “УПА: тактика боротьби”.

Участь у заході, що організовувався управлінням з питань сім’ї та молоді Львівської облдержадміністрації, «Молодою Просвітою» спільно із секцією Ради молодих учених Інституту гуманітарних і соціальних наук Національного університету “Львівська політехніка”, взяло понад 100 студентів вишів Львова, інформує прес-служба ЛОДА.

Під час семінару студенти переглянули першу частину двосерійного фільму «УПА: тактика боротьби». У роботі над створенням цієї стрічки брали участь співробітники Центру досліджень визвольного руху, зокрема, було надано матеріали Архіву ЦДВР та консультації. У фільм увійшли інтерв’ю відомих істориків Володимира В’ятровича та Руслана Забілого.

Наприкінці зустрічі усім присутнім подарували брошури «Українська повстанська армія. 70 років», які з нагоди свята видало управління з питань сім’ї та молоді Львівської облдержадміністрації. До формування брошури доклалися відомі історики та молодіжні організації.

Довідка

Враховуючи рішення Львівської обласної ради від 20 грудня 2011 року № 339 “Про проголошення 2012 року Роком Ярослава Стецька, Роком УПА, Роком Йосипа Сліпого, Роком Олекси Новаківського”, з метою належного відзначення 70-річчя створення Української Повстанської Армії розпорядженням голови Львівської обласної державної адміністрації від 23 лютого 2012 року №114/0/5-12 затверджено заходи з відзначення у 2012 році Року УПА.

Відповідно до зазначеного плану заходів передбачено організацію і проведення тематичних науково-практичних конференцій, «круглих столів», тематичних уроків присвячених історії боротьби УПА.

Нагадаємо, що згідно з підрахунками інституту історії України НАН України під час Другої світової війни в загонах ОУН та УПА загинули більше 100 тис. українців. Прямі людські втрати України, за оцінками інституту, складають 8-10 млн, демографічні - 10-13 млн осіб.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...