• Головна
  • Проблема вибору - внутрішньовушний чи завушний слуховий апарат купити?
Новини компаній
11:00, 16 травня 2018 р.

Проблема вибору - внутрішньовушний чи завушний слуховий апарат купити?

Новини компаній
Проблема вибору - внутрішньовушний чи завушний слуховий апарат купити?, фото-1

Працівники центру реабілітації слуху Беттертон відповідають на ряд важливих питань, щодо вибору слухових апаратів: внутрішньовушних моделей (сюди належать ITC, CIC, ITE, IIC) та завушних аналогів (OpenFit, Mini BTE, RIC, BTE).

Головним критерієм при виборі внутрішньовушного слухового апарату є вимога, щоб він був абсолютно непомітний для оточення і не випадав з вушного проходу. За вухо нічого не чіпляється, і це приваблює пацієнтів. Але є в цьому і деякі негативні моменти.

Ряд внутрішньовушних моделей не завжди можливо зробити повністю невидимими навколишнім. У чому тут справа? Корпус приладу виготовляють за зліпком зовнішнього каналу, а вуха у людей відрізняються за формою та розміром. У одних канал широкий (палець можна просунути), у інших навпаки - занадто вузький (і фахівці в області отопластики вагаються з рішенням). Саме тому у вузькому вушному каналі внутрішньовушний або канальний прилад буде виглядати, оскільки знадобиться місце і для мікрофона, і для динаміка, і для мікросхеми. Тому, якщо глухота пацієнта не дуже серйозна, і при цьому слуховий прохід у нього досить вузький, доцільніше зупинятися на завушному варіанті.

Іншим недоліком апаратів, що розміщуються всередині вуха, є їх маленький розмір, у зв'язку з чим і батарейка, відповідно, теж маленька. Термін їх роботи дуже малий. Внутрішньовушний слуховий апарат буде працювати з нею від 10 до 14 днів, внутрішньоканальний - і того менше (5, максимум 7 днів). Взагалі, це не така вже й велика проблема, оскільки можна заздалегідь закупити батарейки (термін їх зберігання - 2 роки). Але все одно, в порівнянні з завушними аналогами витрата більше (у тих вона в робочому стані аж до 4 тижнів). Виняток становлять тільки мікрозавуші слухові апарати, їх елементи живлення розраховані на невеликий термін (10, максимум 14 днів).

Як доглядати за внутрішньовушними апаратами?

Це дуже важлива частина процесу користування. Перш за все слід пам'ятати, що сірка й піт - вірні «пожильці» вуха. Підвищена вологість і бруд - пострах усіх слухових приладів, особливо недорогих моделей. Таким чином, внутрішньовушні апарати функціонують в досить несприятливому середовищі. Для нівелювання небажаних ефектів є нанопокриття, фільтри та різні засоби для їх чищення. Але, в будь-якому випадку, із внутрішньовушними моделями доведеться повозитися довше, ніж з їх завушними «побратимцями».

Потрібно враховувати і те, що в основі багатьох випадків зниження рівня чутності лежить отит в хронічній формі. Так, в ситуації, коли діагностовано гнійний отит з пошкодженням барабанної перетинки (в тому числі й в процесі загасання), і навіть якщо вухо чисте та без виділень, все одно внутрішньовушний слуховий апарат встановлювати не можна. Також протипоказано його носіння і тим, хто переніс операцію на вусі.

Завушні слухові рішення

Сучасні моделі вражають різноманітністю. Пішли в непам'ять часи, коли людина носила за вухом апарат, який мало того що був яскраво рожевого кольору, ще був розміром з вушну раковину і весь час гудів. Ті технології, що використовуються сьогодні виробниками, трансформували завушні слухові апарати в досить комфортний для користування анатомічний прилад пастельного забарвлення. Крім цього, з'явилися функції перемикання програм, регулювання звуку, підтримки бездротового зв'язку. Що важливо, потужність вихідного сигналу ніяк не залежить від розмірів приладу. І якщо людина страждає на важку форму глухоти, для неї можна знайти і невеликий, витончений примірник.

Завушний тип приладів для корекції слуху має в своїй лінійці практично невидимі моделі (мікрозаушні). Завдяки найтоншій трубці вкладиша вони абсолютно непомітні. Ці апарати мають широкий попит у людей з хронічним гнійним отитом, які не хочуть, щоб оточення помічало прилад за вухом.

Як недолік можна відзначити те, що закріплення за допомогою вкладиша часто недостатнє, коли людина повертає або нахиляє голову. Тут знову доводиться говорити про різні форми та розміри вушної раковини (у одних прилад впритул прилягає до вуха, у інших - може бовтатися). Тому часто використовують закріпні кільця (особливо це характерно для встановлення апаратів дітям, оскільки вони надзвичайно активні, а кільця допомагають апарату залишатися за вухом). При цьому потрібно врахувати, що така конструкція (апарат у купі з вкладишем і фіксуючим кільцем) стає досить громіздкою.

Як плюс ще раз можна відзначити економність батарейок, а також меншу чутливість до впливу вологи й сірки, як у внутрішньоканальних приладів. У будь-якому випадку, кожна модель характеризується певними властивостями та індивідуальними особливостями, оскільки і сам процес реабілітації слуху - суто індивідуальний.

Користування слуховим апаратом повинно приносити задоволення як відтворенням звуків, так і зовнішнім виглядом та зручністю в носінні. Тому відповісти на питання, який слуховий апарат краще вибирати, завушний або внутрішньоканальний, не є можливим без урахування рівня приглухуватості, особистих переваг та індивідуальних особливостей кожної людини.

Залишилися питання? Ми чекаемо на Вас за адресою:

м. Львів, вул. Городоцька, 44

Телефони:

  • (032) 253-69-65
  • (067) 670-87-47
  • (050) 433-37-57
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...